پنج شنبه، 9 آذر 1402
نخل اسپرت | NakhlSport » اخبار ویژه » ویسی هیچ وقت در تیم بستن موفق نبوده/کسی با تماشای فوتبال از تلویزیون مدیر نمی‌شود

ویسی هیچ وقت در تیم بستن موفق نبوده/کسی با تماشای فوتبال از تلویزیون مدیر نمی‌شود

0
31
کد خبر: 461یک مربی فوتبال معتقد است که عبدالله ویسی هیچ وقت در بستن تیم موفق نبوده است.به گزارش نخل اسپورت، خلیفه درباره نتایج ضعیف نفت آبادان تا پایان هفته دهم لیگ برتر، اظهار کرد: عبدالله ویسی فرصت لازم را برای ساختن یک تیم خوب و مورد نظر هواداران متعصب آبادانی داشت،  ضمن این که فصل گذشته در کنار زحمات آقای ویسی در کسب نتایج هشت هفته پایانی، یک خواسته کلی نیز مطرح بود و نقش بازیکنانی که امروز در تیم نیستند مانند طیبی باتجربه، خالدی، ساکی، بیت سعید، فرزین گروسیان، فردین یوسفی، ممی زاده، در بقای تیم تاثیر زیادی داشت. ویسی باید قبول کند مربیگری در صنعت نفت با کل تیم های ایران متفاوت است.
مدیریت نفت اختیارات زیادی به ویسی داد
وی درباره این که برخی معتقدند که نفت آبادان بد بسته شد، ادامه داد: از همان اوایل جذب بازیکنان نگرانی های هواداران را شاهد بودیم اما مدیریت جوان و بی تجربه صنعت نفت اختیاراتی بیش از حد به ویسی داد و همیشه زیر سایه ویسی قرار داشت؛ سوال من این است چرا کمیته ای در باشگاه وجود نداشت که عملکرد بهمنی، داغر، پناهی،فهدطالب، عباس قاسم، علی یوسف و معامله گری را که با نظر شخص ویسی جذب شدند، بررسی شود که این گونه بعد از ۱۰ هفته شاهد عملکرد بسیارضعیف این بازیکنان که با صرف هزینه بالا جذب شده اند، نباشیم.
ویسی هیچ گاه در تیم بستن موفق نبوده است
این مربی فوتبال عنوان کرد: اگر عملکرد ویسی را در بستن تیم های سابقش نیز بررسی کنیم، هیچ گاه موفق نبوده است؛ قهرمانی استقلال خوزستان را بازیکنانی رقم زدند که در فولاد نوین مورد بی مهری سرمربی وقت فولاد خوزستان قرار گرفتند و شرایط سنی پایینی داشتند و در آن مقطع می خواستند ثابت کنند فوتبال خوزستان هنوز زنده است. ضمن این که قهرمانی استقلال خوزستان حاصل یک پروسه سه ساله بود.
بازیکنان عراقی را چه کسی جذب کرد؟
وی بیان کرد: عملکرد بازیکنان جدید جذب شده در نفت واقعا جوابگوی انتظارات اهالی فوتبال نبوده است. اصلا بازیکنان عراقی را چه کسی و با چه شناختی جذب کرد؟ آیا فرصت لازم در ترکیب به آن ها داده نشد؟ که قطعا داده شد اما نتوانستند کاری کنند چون کیفیت لازم را ندارند. مگر طیبی چه چیزی از عباس قاسم کم داشت که از تیم نفت کنار گذاشته شد؟ خالدی را با پناهی بی تجربه مقایسه کنید،کیفیت را تشخیص خواهید داد. بهمنی، داغر و دیگر بازیکنان جدید هم که در ۱۰ هفته رقابت اصلا عملکرد قابل دفاعی نداشته اند.
هیچ کسی با تماشای فوتبال از تلویزیون مدیر نمی‌شود
خلیفه در ادامه با انتقاد شدید از رحمانی مدیرعامل باشگاه نفت آبادان، گفت: معتقدم او بی تجربه است و با تماشا کردن فوتبال از تلویزیون هیچ کسی مدیر نخواهد شد. مدیریت باشگاه نفت کدام دوره مدیریت را پشت سرگذاشته یا کدام دوره سطح بالای مربیگری را دارد؟ فوتبال حرفه ای جنس خودش را می خواهد. به نظرم مدیریت نفت نتوانست ویسی را در جدب بازیکنان،آوردن دستیاران غیربومی و... مشاوره دهد و آن جایی که باید نکات لازم را به ویسی گوشزد می کرد، این اقدام را انجام نداد. به نظرم مدیر عامل باید پاسخگوی نتایج فاجعه بار نفت آبادان باشد چون هواداران تنها سالی است که صبر و حوصله کافی را دارند.
مسببان نتایج ضعیف نفت کنار گذاشته شوند
وی با بیان این که باید پذیرفت تیمی که در آبادان پیروز نشده است مشکل فنی دارد، افزود: از وزیر محترم نفت و مسئولان شرکت پالایش و پخش انتظار می رود با هر کسی در کسب این نتایج و در هدر رفت منابعی که به باشگاه اختصاص یافته، نقش داشته است، برخورد کند و حتی کنار گذاشته شود.
نتیجه عادت به نتایج ضعیف سقوط است
این مربی نیز عنوان کرد:  فرصت لازم به ویسی داده شده است و چه کسی باید نقد فنی کار او را انجام دهد؟ اصلا مدیرفنی کارش چیست؟ دستیاران پرتعداد کارشان چیست؟ به نظر من بازی مس رفسنجان باید آخرین فرصت برای ویسی باشد که بتواند وضعیت فنی تیم خود را تغییر داده و نتیجه مطلوب کسب کند، زیرا تیمی که به کسب نتایج ضعیف عادت کند، قطعا سقوط خواهد کرد. امیدوارم با یک کار کارشناسی ودقیق عملکرد تیمی صنعت نفت بررسی شود و هرجا نیاز به تغییر است، زودتر صورت بگیرد تا بیشتر از این شاهد نتایج ضعیف برزیل ایران نباشیم.
وی با طرح این سوال که "آیا شرایط فعلی فوتبال خوزستان واقعا مطلوب است؟" گفت: من می گویم مطلوب نیست، رانت و رابطه در فوتبال خوزستان واقعا چشمگیر است.


منبع: ایسنا 


انتهای پیام

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید