استقبال گسترده مردم و رسانه های اروپايی از ورزش های زورخانه ای
استقبال گسترده مردم و رسانه های اروپايی از ورزش های زورخانه ای

مردم و رسانه های اروپايی از نمايش ورزش های زورخانه ای و كشتي پهلوانی در دومين دوره بازی های اروپايی استقبال ويژه ای كردند.

به گزارش نخل‌اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس، دومین دوره بازی های اروپایی در بلاروس از ٣٠ خردادماه آغاز شده و به همت فدراسیون بین المللی زورخانه ای و برای نخستین بار در این بازی ها ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی برای عموم مردم به نمایش گذاشته شد.

استقبال از نمایش های زورخانه ای به حدی بود که خبرگزاری رسمی بازیها و رسانه های اروپایی از حضور این رشته باستانی ایرانی استقبال کردند.

الکساندر مدوید، اسطوره ورزش بلاروس و رییس کنفدراسیون اروپایی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز با توجه به استقبال مردم و کشورهای اروپایی و جذابیتی که این رشته دارد، شانس حضور ورزش های زورخانه ای را در دوره بعدی بازی ها بسیار بالا دانست.

روز آخر نمایش ورزشکاران ایرانی با استقبال پور شور تماشاگران و مردم برگزار شد و از امروز اجرای برنامه های ورزش زورخانه ای با حضور تیمهای اوکراین، مولداوی و بلاروس تا روز آخر مسابقات ادامه خواهد داشت.

دراین مسابقات ۵۰ کشور و بیش از ۴۰۰۰ ورزشکار حضور دارند و ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در منطقه ویژه تماشاگران به مدت ۱۰ روز نمایش های ویژه ای دارد.


حضور ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در این مسابقات می تواند گام بسیار بلندی برای توسعه این ورزش در میادین ورزشی جهان باشد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس