۵۰ زمین بسکتبال خیابانی در اهواز احداث می‌شود
۵۰ زمین بسکتبال خیابانی در اهواز احداث می‌شود

رییس هیات بسکتبال خوزستان از آمادگی این هیات برای احداث ۵۰ زمین بسکتبال خیابانی در شهرستان اهواز خبر داد.

به گزارش نخل اسپورت مجتبی پیرعباسی چهارشنبه شب در کلینیک توسعه بسکتبال که با حضور مربیان و بسکتبالیست های برجسته استان در اهواز برگزار شد اظهار داشت: ما با هماهنگی و تفاهم نامه که با اداره کل ورزش و جوانان بسته ایم، آمادگی آن را داریم در صورتی که شهرداری اهواز کمک کند، ۵۰ زمین بسکتبال خیابانی در نقاط مختلف شهرستان راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه دوران طلایی بسکتبال خوزستان در راه است گفت: با برنامه ریزی انجام شده اولویت اول بر استعدادیابی و آموزش متمرکز است تا در سال های آینده بازیکنان بیشتری در تیم های ملی داشته باشیم.

رییس هیات بسکتبال خوزستان افزود: یکی از برنامه های ما حضور مربیان برجسته کشور برای برگزاری کلاس های دانش افزایی در استان است تا از این طریق سطح علمی بسکتبالیست های استان را ارتقا دهیم.

وی عنوان کرد: در سال های گذشته توجه زیادی به رده های سنی پایه نشده و بازیکنان نوجوان استان زمانی که به رده سنی بزرگسالان می رسیدند به حال خود رها شدند و این موضوع یکی از مشکلات جدی بسکتبال استان است.

پیرعباسی گفت: ارتباط خوبی با فدراسیون برقرار کردیم و بنا داریم در صورت ریشه کن شدن بیماری کرونا میزبان چندین مسابقه کشوری باشیم.

در ادامه افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: برگزاری این کلینیک از سوی هیات بسکتبال استان با مشارکت مدیرعامل شرکت گاز استان صورت گرفت که اتفاق بسیار خوبی است و امیدواریم سایر ارگانهای استان به مسئولیت اجتماعی خود در زمینه ورزش عمل کنند.

وی ضمن تشکر از هیات بسکتبال استان بابت راه اندازی این رویداد گفت: امیدوارم کارهای خوبی که در هیات شروع شده تداوم داشته باشد تا بتوانیم به حق خورمان در کشور و آسیا برسیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: جا دارد از تلاش های رییس هیات بسکتبال و استاندار بابت برگشتن تیم بسکتبال پتروشیمی به لیگ برتر تشکر کنم.

وی عنوان کرد: امیدواریم تیم پتروشیمی با بهره مندی از بازیکنان بومی بتواند در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد. پتروشیمی در بسکتبال کشور یک برند است و نبود آن در لیگ برتر احساس می شد.

حیدری عنوان کرد: بسکتبال خوزستان از گذشته تا به امروز بازیکنان بسیار خوبی در تیم های ملی داشته و سرآمد آنها حامد حدادی است. البته انتظار داریم از پتانسیل استان استفاده شود و بازیکنان بیشتری جذب تیم های ملی شوند.

در پایان این مراسم از هیات های نمونه شهرستانی تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام

  • منبع خبر : ایرنا