قصد کناره‌گیری از لیگ را در هیچ رشته‌ای نداریم
قصد کناره‌گیری از لیگ را در هیچ رشته‌ای نداریم

مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز گفت: علیرغم صحبت‌هایی که در برخی فضاهای مجازی می‌شود، قصد کناره‌گیری از لیگ در هیچ رشته‌ای را نداریم.

به گزارش نخل‌اسپورت، سیدسالار محمدنیا مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز، روز ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: باشگاه ملی حفاری از قطب‌های ورزش خوزستان و کشور است که از سال‌ها در ورزش همگانی و قهرمانی فعالیت کرده و این موضوع از تعهدات اجتماعی شرکت ملی حفاری به حساب می‌آید.

وی افزود: توسعه ورزش همگانی همواره مدنظر این شرکت بوده است و باشگاه ملی حفاری برای شادی و نشاط کارکنان و دیگر افراد جامعه در۳۰ رشته همگانی فعالیت می‌کند.

مدیرعامل باشگاه ملی حفاری اهواز گفت: در سال ۹۸ با توجه به کاهش بودجه ما در حوزه قهرمانی، توسعه ورزش همگانی در دستور کار قرار گرفت و البته در حوزه بهبود زیرساخت‌ و بهسازی سالن‌های ورزشی اقدامات موثری انجام دادیم. همچنین با حمایت مدیرعامل شرکت ملی حفاری، ۱۰ رشته قهرمانی و حرفه‌ای داشتیم که در همه آن‌ها نتیجه خوبی گرفتیم.

وی با اشاره به عملکرد تیم‌های ورزشی مختلف باشگاه حفاری، بیان کرد: در مرحله گروهی لیگ برتر فوتسال بانوان قهرمان مسابقات شدیم؛ در کاراته عنوان سوم لیگ را کسب کردیم؛ در وزنه برداری قطب اصلی کشور هستیم و با ۲ تیم کاملا بومی عنوان اول و سوم لیگ برتر جوانان و بزرگسالان را به دست آوردیم و در مسابقات تیراندازی و گلف که همچنان ادامه دارند، جایگاه بسیار خوبی را در اختیار داریم.

محمدنیا عنوان کرد: بودجه ما در سال جاری نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است اما با این وجود سعی می‌کنیم در هر ۱۰ رشته تیمداری کنیم.

محمدنیا گفت : بودجه ما در مقایسه با باشگاه‌های دیگر یک جنگ نابرابر است، مثلا در فوتسال کل بودجه ما شاید به اندازه بودجه ۲ بازیکن یک تیم فوتسال لیگ برتری باشد که سعی می‌کنیم با برنامه‌ریزی صحیح، بهترین استفاده را از این موضوع داشته باشیم؛ واقعیت این است که خوزستان خواستگاه نفت است لذا انتظار داریم وزارت نفت نگاه ویژه به مناطق نفتی استان داشته باشد.

وی در خصوص فعالیت تیم فوتبال این باشگاه نیز عنوان کرد: در رشته فوتبال با دستور مستقیم مدیرعامل شرکت وارد مسابقات لیگ دو شدیم و به نوعی این رشته به رشته‌های قهرمانی باشگاه ملی حفاری اضافه شد اما به دلیل بخشنامه‌های وزارت نفت در خصوص عدم ابتلا به بیماری کرونا مجوز فعالیت تیم‌های ورزشی تحت حمایت این وزارتخانه از جمله باشگاه ملی حفاری صادر نشده و ما تاکنون نتوانسته‌ایم در هیچ مسابقه ای حضور پیدا کنیم.

مدیرعامل باشگاه ملی حفاری گفت: اگر نمی‌خواستیم در فوتبال تیمداری کنیم، ابتدای فصل اینگونه هزینه نمی کردیم. در حال حاضر با توجه به ویروس کرونا و حساسیتی که شرکت‌های نفتی برای حفظ سلامتی پرسنل خود دارند تمام فعالیت‌های ورزشی را تعطیل کرده اند. شرکت‌های نفتی با شرکتهای دیگر متفاوت است، ما در خط مقدم تحریم‌های ظالمانه دشمن هستیم و اگر مشکلی برای پرسنل نفت ایجاد شود در بحث اقتصادی ضربه می‌خوریم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه سازمان لیگ دستور شروع بازی‌ها را صادر کرده اما وزارت نفت به دلیل سلامت پرسنل خود هنوز دستور ازسرگیری فعالیت‌های ورزشی را نداده است.

محمدنیا گفت: متاسفانه در روزهای اخیر بعضی از رسانه‌ها عنوان کردند که مدیرعامل ملی حفاری تمایلی به تیمداری در لیگ فوتبال ندارد در حالی که آقای موسوی کاملا ورزشی بوده و با موافقت وی در ۱۰ رشته قهرمانی تیمداری می‌کنیم.

وی افزود: ما حتی از تمام بازیکنان تیم فوتبال‌مان تست کرونا گرفتیم و این موضوع حسن نیت ما برای آمادگی در مسابقات لیگ ۲ را نشان می دهد و اینگونه نیست که وسط فصل از مسابقات کناره گیری کنیم، اولویت ما دستورالعمل‌های وزارت نفت هست و موظف به تبعیت هستیم و اگر تیم‌های دیگر نفتی در ایران در حال فعالیت می باشند آنها تخلف کرده و خودشان باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: امیدواریم سازمان لیگ برنامه ریزی دقیقی برای مسابقات لیگ ۲ داشته باشد و برای برگزاری مسابقات عجله نکنند تا مشکل تیم‌های نفتی هم برطرف شود.

مدیرعامل باشگاه ملی حفاری گفت: ما حتی دستورالعمل‌های وزارت نفت در خصوص ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی باشگاه ملی حفاری را به سازمان لیگ ارسال کردیم و قرار شد خودشان از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا این موضوع را پیگیری کنند.

وی افزود: آنها تصور می‌کردند ما قصد انصراف از مسابقات را داریم اما وقتی نامه‌ها را ارسال کردیم متوجه واقعیت شده و حق را به ما دادند.

وی در خصوص برگزاری لیگ برتر فوتسال بانوان، عنوان کرد: جلسه ای در سازمان لیگ برگزار و قرار شد تا زمانی که وضعیت چهار استان کشور که در مرحله نیمه نهایی مسابقات حضور دارند، سفید نشود مسابقات برگزار نشود. در حال حاضر وضعیت تمام استان‌ها قرمز است اما سازمان لیگ اعلام می کند که از سوم مرداد مسابقات شروع خواهد شود که برخلاف بخشنامه سازمان لیگ است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس