نشاط اجتماعی در گرو توجه به ورزش است
نشاط اجتماعی در گرو توجه به ورزش است

رئیس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند گفت: نشاط اجتماعی در گرو توجه به ورزش است و دستگاه‌های اجرایی منطقه به مسؤولیت اجتماعی خود در حوزه‌ی ورزش توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش نخل‌اسپورت و به نقل از خبرنگار فارس از آبادان، محمود نواصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مرکز همایش‌های هتل بین‌المللی پارسیان آبادان برگزار شد، اظهار کرد: شورای تدوین سند جامع راهبردی گردشگری و شورای تدوین سند جامع راهبردی هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند توسط بدنه‌ی خود بدمینتون‌بازان در حال آماده شدن است.

رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند با تاکید بر اینکه شهرهای این منطقه کمبود شدید سالن ورزشی دارند، بیان کرد: نیاز است دستگاه‌های اجرایی منطقه به مسؤولیت اجتماعی خود در حوزه‌ی ورزش توجه بیشتری داشته باشند.

نواصر نشاط اجتماعی را در گروی توجه به ورزش عنوان کرد و افزود: چنانچه همه ادارات آبادان و خرمشهر پای کار بیایند به طور حتم تعداد سالن‌های ورزشی افزایش پیدا می‌کند.

رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند همکاری‌های این هیات با مراکز آموزش عالی را مثبت قلمداد کرد و گفت: مرکز علمی کاربردی منطقه آزاد اروند تاکنون همکاری خوبی با ما داشته است که منجر به انعقاد تفاهمنامه نیز شده است و دنبال انعقاد تفاهمنامه با سایر دانشگاه‌ها هستیم.

نواصر در خصوص تعامل با ادارات عنوان کرد: در ۹ ماهی که این هیات تشکیل شده است تعامل بسیار خوبی با ادارات منطقه داشتیم تا جایی که برخی از خود ادارات پیشقدم شدند و از ما درخواست کردند برای آنها یک تیم بدمینتون راه‌اندازی کنیم.

وی تشکیل تیم لیگ برتر با نام بدمینتون اروند را یک ضرورت دانست و اظهارکرد: با توجه به وجود تعداد قابل توجهی از ادارات دارای شرایط مالی مناسب، یاری آنها برای تشکیل یک تیم لیگ برتری بدمینتون، حداقل هدیه‌ای است که مسئولان می‌توانند به جوانان این منطقه بدهند.

وی با اشاره به لزوم حاکم بودن تفکر بین‌المللی در ورزش منطقه آزاد اروند، افزود: با توجه به وجود منطقه آزاد اروند و تفاوت قوانین حاکمیتی که گامی مثبت است، باید تفکر بین‌المللی داشته باشیم.

دیپلماسی فعال ورزشی
رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند اظهار کرد: در حوزه‌ دیپلماسی ورزشی تلاش‌های گسترده‌ای توسط این هیات در حال انجام است و طی ماه‌های گذشته نیز با نماینده عالی فرهنگی کشورهای لبنان و سوریه دیدار خوبی داشتیم.

نواصر در ادامه با بیان اینکه بدمینتون اروند رکورددار برگزاری مسابقات است، عنوان کرد: دومین دوره مسابقات بدمینتون آزاد بانوان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

وی افزود: دیدار دوستانه و تمرین مشترک با تیم پتروشیمی رازی، تیم هیات ماهشهر و تیم شهرداری آبادان صورت گرفت.

رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند یادآور شد: برای اولین بار مسابقات پیشکسوتان بدمینتون منطقه آزاد اروند در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد.

نواصر عنوان کرد: برای اولین بار مسابقات سه جانبه بین تیم‌های هیات آبادان، شهرداری آبادان و تیم انتقال گاز عملیات منطقه یک میانکوه انجام شد؛ همچنین اولین مسابقات جام رمضان رده نونهالان را برگزار کردیم که آغازی برای توجه به برگزاری مسابقات تخصصی برای این رده مهم بود.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و روابط عمومی در هیات‌های ورزشی، بیان کرد: برای اولین بار یک کارگاه آموزشی برای مدیران روابط عمومی هیات‌های بدمینتون شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس