فعالیت فولاد در نقل‌وانتقالات و خواب‌آلودگی نفتی‌ها
فعالیت فولاد در نقل‌وانتقالات و خواب‌آلودگی نفتی‌ها

در حالی‌که تیم فولاد روند نسبتاً خوبی را در بازار نقل و انتقالات دارد، نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان همچنان در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری نخل اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، فصل نقل و انتقالات لیگ برتر برای لیگ نوزدهم چندی است آغاز شده و اکثر تیم‌های لیگ برتری فعالیت خود را در این بازار آغاز کرده‌اند تا بتوانند مهره‌های مورد نظر خود را جذب کنند.

تیم‌های خوزستانی نیز که فصل گذشته را با نتایج نسبتاً ضعیف به پایان رساندند، با کوهی از انتظارات هواداران و فوتبال‌دوستان برای فصل جدید مواجه‌اند. اما توقع نتایج خوب زمانی قابل قبول است که تیم‌ها کار خود را در پروسه آماده‌سازی برای فصل جدید به‌موقع آغاز کنند.

این مهم در بین ۳ تیم خوزستانی لیگ نوزدهم فعلاً تنها برای فولاد محقق شده است و نفتی‌های آبادان و مسجدسلیمان همچنان در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

فولاد؛ پیشتاز در خوزستان و ایران

شاید فولاد خوزستان صرف نظر از عیار بازیکنان جذب شده، زمان آغاز کار فولاد در فصل نقل و انتقالات و تمرینات آماده‌سازی بسیار تحسین‌برانگیز است. فولادی‌ها پس از قطعی شدن جدایی قطبی، بلافاصله جواد نکونام را به‌عنوان سرمربی خود انتخاب کردند؛ نکونام هم خیلی زود کادرفنی خود را معرفی کرد تا وقتی برای این مسائل برای فولادی‌ها تلف نشود.

اما کار جذب بازیکن نیز تقریبا زودتر از تیم‌های دیگر لیگ توسط فولاد آغاز شد و آن‌ها در اولین گام اقدام به جذب عباس بوعذار، هافبک تکنیکی سابق فجرسپاسی، نفت تهران و استقلال اهواز و شهاب گردان، دروازه‌بان نفت آبادان کردند. در قدم بعد فولادی‌ها اقدام به تمدید قرارداد حسن بیت سعید، مهرداد هدایتیان، ایوب والی، مجتبی نجاریان، میثم دورقی و میلاد بدرقه کردند.

اما فولادی‌ها وحید نامداری هافبک هجومی سال قبل استقلال خوزستان و تیم ملی امید را نیز جذب کردند. به‌علاوه، محمد آبشک و محمد قاسمی‌نژاد که فصل قبل به‌ترتیب در نساجی و پدیده عملکرد خوبی داشتند به فولاد پیوستند تا مشخص شود تمرکز نکونام روی تقویت خط هافبک تیمش است.

باشگاه فولاد همچنین به‌دنبال عقد قرارداد با احمد عبدالله‌زاده نیز هست تا این بازیکن را به اهواز برگرداند. قرارداد صابر حردانی و لوسیانو پریرا نیز با فولاد تمام شده و مشخص نیست این ۲ بازیکن در جمع سرخ‌پوشان اهوازی می‌مانند یا خیر؛ ضمن اینکه فولادی‌ها همچنان به‌دنبال جذب یک مدافع و یک مهاجم نیز هستند.

جواد نکونام در اولین تمرین فولاد که روز شنبه برگزار شده بود، درباره نقل‌وانتقالات تیمش به خبرنگاران گفت: دنبال ستاره نیستیم و بازیکنی را جذب می‌کنیم که به دردمان بخورد؛ اغلب بازیکنان فعلی تیم از بازیکنان بومی و جوان هستند اما در کل فقط به موفقیت فولاد فکر می‌کنم و کیفیت بازیکن برای من بسیار مهم است.

حال و روز مبهم نفتی‌ها در آبادان و مسجدسلیمان

اما نفت آبادان دیگر نماینده خوزستان در لیگ برتر همچنان در بلاتکلیفی در نیمکت خود به‌سر می‌برد و مشخص نیست مسؤولین این تیم چه زمانی سرمربی را انتخاب می‌کنند. پس از اینکه مشخص شد عیسی‌زاده به احتمال فراوان مدیرعامل این تیم می‌ماند، هنوز بازیکنی جذب این تیم نشده در حالی‌که زمزمه جدایی چند بازیکن این تیم نیز به گوش می‌رسد.

نفت مسجدسلیمان نیز این روزها حال و روز خوبی ندارد و خبری از آغاز تمرینات و ورود این تیم به فصل نقل و انتقالات نیست. این در حالی است که چند گزینه برای سرمربیگری نفت مطرح شده ولی تاکنون توافقی با هیچ یک از این گزینه‌ها حاصل نشده است.

وضعیت دو تیم نفتی خوزستان کم‌کم جامعه ورزشی استان را می‌ترساند که مبادا باز هم فصلی معمولی یا شاید ضعیف در انتظار فوتبال خوزستان باشد هر چند که آغاز به موقع فولاد تا حدودی می‌تواند امیدوارکننده باشد.

گزارش از محمدامین ناصرین

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس