حسینی: جوانان روستایی استعداد ورزشی فوق‌العاده‌ای دارند
حسینی: جوانان روستایی استعداد ورزشی فوق‌العاده‌ای دارند

رئیس هیئت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی‌محلی گفت: در بسیاری از رشته‌های ورزشی، جوانان روستایی ما استعداد فوق‌العاده‌ای دارند که آن‌ها را مورد توجه قرار داده‌ایم.

سید کریم حسینی ظهر امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری نخل‌اسپورت اظهار کرد: هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان خوزستان با دارا بودن ۲۷ هیات شهرستانی در حال فعالیت است و در سال‌های اخیر با توجه به زحمات رؤسای شهرستان‌ها و همچنین اقبال خوبی که از سوی جامعه روستایی به‌ویژه در حوزه بازی‌های بومی محلی داشتیم یک جهش بسیار خوبی پشت سر گذاشتیم که تاثیرشان را این روزها بیشتر در روستاها‌ی‌مان به‌ویژه در حوزه بازی‌های بومی محلی میبینیم.

وی افزود: ما سال گذشته ۷۰خانه ورزش روستایی را تجهیز کردیم که به اضافه آن ۱۰ خانه قبلی ۸۰ خانه ورزش در حال تجهیز و فعال در روستاهای مختلف داریم.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: جالب است بدانید که ما در بازرسی‌ها و بازدیدهایی که از این خانه‌ها داشتیم قبلا دغدغه این را داشتیم که یک میز پینگ پنگ یا میز شطرنج یا فوتبال دستی ممکن است اقبال آنچنانی نداشته باشد چرا که بیشتر جوانان روستایی علاقه‌مند به فوتبال در زمین های خاکی هستند ولی دیدیم که هم جوانان هم بزرگسالان استقبال بسیار خوبی داشتند و در بین این افراد قهرمانانی در سطح استان و کشور داشته ایم که این موضوع نشان می‌دهد ظرفیت‌های خوبی وجود دارند که اگر توجه‌ها بیشتر شود نتایج خوبی حاصل می شود.

حسینی عنوان کرد: ما امسال چند خانه روستایی را در حال تجهیز داریم و علاوه بر آن، پوشش ورزش فوتبال در روستاها، توجه به تکمیل تجهزیرات ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی مختلف در روستاها از برنامه‌های مهم ما هستند.

وی ادامه داد: جشنواره ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی به‌دلیل اینکه با فرهنگ مردم ما عجین است و ارتباط بسیار تنگاتنگی دارد باعث حضور بیشتر مردم شده است.

حسینی ضمن تأکید بر استقبال قشر جوان از برنامه‌های اجرا شده توسط این هیئت گفت: در حوزه بومی محلی ما یک بازی بومی محلی  که در اهواز و چند شهر دیگر برگزار کردیم در هر شب از این بازی‌ها بیش از ۴۰۰ نفر جوان در برنامه حضور داشتند، یک بازی سالم و مفرح بومی محلی بدون هیچگونه حاشیه ای با حداقل هزینه و پشتیبانی می‌تواند جذب حداکثری جوانان را در پی داشته باشد که این امر گویای این است که باید توجه بیشتری به موضوع ورزش های بومی محلی شود و مورد حمایت قرار بگیرند،با توجه به اینکه ما به سمت اوغات فراقت تابستانی میرویم این فعالیت‌ها گسترده‌تر و بیشتر هم خواهند شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه خاصی برای شناخت استعدادها و کمک به معرفی آن‌ها به سایر هیئت‌ها دارید، بیان کرد: در این حیطه و بحث استعداد یابی ما چون رشته‌های مختلف ورزشی بازی  بومی محلی داریم نگاه استعدادیابی دقیقی به جوانان داریم؛ جالب است بدانید در یکی از بازی‌ها به نام فوتوالی که در شش ماه گذشته یکی از اعضای تیم ملی فوتوالی کشور از خوزستان معرفی شد و در حوزه‌های دیگر مثل کشتی محلی و چند بازی دیگر بازیکنان خوبی داریم که در سطح کشور مطرح هستند.

انتهای پیام/