قهرمانی لیگ نخل طلایی دوومیدانی خوزستان برای دختران ایذه ای/ کاپ اخلاق به دختران امیدیه رسید
قهرمانی لیگ نخل طلایی دوومیدانی خوزستان برای دختران ایذه ای/ کاپ اخلاق به دختران امیدیه رسید

مسابقات قهرمانی لیگ نخل طلایی دختران خوزستان با قهرمانی ایذه به ایستگاه آخر خود رسید.

به گزارش خبرنگار نخل اسپورت؛ سعید پویا دبیر هیات دو و میدانی خوزستان امروز جمعه ۱۸ بهمن ماه در ایستگاه آخر مسابقات لیگ نخل طلایی دوومیدانی دختران خوزستان اظهارکرد: مرحله نهایی مسابقات دو و میدانی لیگ نخل طلایی خوزستان در بخش نونهالان، امروز جمعه ۱۸بهمن ماه در اهواز برگزار شد که در این مرحله، تیم ایذه با ٨١ امتیاز بر سکوی نخست قرار گرفت و تیم های ماهشهر و گتوند نیز به ترتیب با ٥٩ و ٤٣ امتیاز مقام های دوم و سوم را کسب کردند. همچنین در نهایت، تیم ایذه با مجموع ٢٣٨ امتیاز کاپ قهرمانی را از آن خود کرد، ماهشهر با ١٧٠ امتیاز نایب قهرمان شد و گتوند با ١٢٩ امتیاز مقام سوم را کسب کرد.

وی در ادامه  گفت: تیم دو و میدانی امیدیه، کاپ اخلاق لیگ نخل طلایی خوزستان را به دست آورد. مریم احمدی نونهال با اخلاق ایذه ای هم به عنوان ورزشکار اخلاق این رقابت ها انتخاب شد.

دبیر هیات دو و میدانی خوزستان درخصوص کیفیت رکوردها در مرحله نهایی گفت: این رکوردها، دو و میدانی خوزستان را مصمم تر کرد تا با ادامه برنامه ها به چشم انداز پیش بینی شده خود تا سال ١٤٠٠،جامعه عمل بپوشاند.

وی افزود: حضور گسترده شهرستان ها در مرحله پایانی مسابقات دو و میدانی باشگاه هاب خوزستان نقطه عطفی برای هدفگذاری هیات خوزستان جهت برنامه ریزی برای حضور این مستعدین در مسابقات قهرمانی آسیا ٢٠٢١ است.

پویا در پایان بیان کرد: لیگ دو و میدانی نخل طلایی با هدف توسعه کمی و کیفی سنین پایه در سال ٩٨ برگزار شد و ان شاءالله در سال های آینده نیز شاهد استمرار در برگزاری این رویداد خواهیم بود. هدفگذاری برای حضور دوندگان خوزستان در مسابقات نوجوانان آسیا در سال ٢٠٢١، برنامه ریزی شده و تا کنون نخبگان دو و میدانی در این دوره از مسابقات به کمیته فنی معرفی شده اند و با برگزاری اردوها و مسابقات دیگر، زمینه حضور با صلابت دو و میدانی کاران خوزستانی در رقابت های قهرمانی آسیا میسر خواهد شد.

خبرنگار: زینب سلمان زاده