اولین بانوی مدال آور پاراوزنه برداری خوزستان در مسابقات کشوری: هدفم قهرمانی در پارالمپیک است و به آن میرسم
اولین بانوی مدال آور پاراوزنه برداری خوزستان در مسابقات کشوری: هدفم قهرمانی در پارالمپیک است و به آن میرسم

مریم کریمی گفت: استان خوزستان در بخش بانوان استعدادهای زیادی دارد، فقط کافی هست توجه بیشتری از سوی مسئولین شود.

مریم کریمی در گفت و گو با خبرنگار نخل اسپورت اظهار کرد: قبل از ورود به پاراوزنه برداری در رشته تیراندازی فعالیت می کردم اما چون در گتوند ساکن بودم و بدلیل نبود امکانات در این شهرستان نتوانستم تیراندازی را ادامه دهم؛ من مجبور بودم فقط برای دو ساعت تمرین از گتوند به اهواز بروم که همین امر کلی انرژی از من می گرفت و عملا تمرین من را بی ارزش می کرد به همین دلیل مجبور شدم کنار بگذارم.

وی با اشاره به چگونگی آغاز فعالیت در پاراوزنه بردرای گفت: به پیشنهاد یکی از همشهریانم (آقای امین زاده که خودش در پاراوزنه برداری فعالیت می کند) و با توجه به جدید بودن پاراوزنه برداری در خوزستان تصمیم به ورود به این رشته کردم. تمرینات خودم را ۴ ماه هست زیرنظر غلامحسین چلتوک کار که از مربیان پاراوزنه برداری خوزستان هستند شروع کردم و البته برای فعالیت در این رشته هم بدلیل نبود امکانات لازم در گتوند تصمیم به تغییر محل سکوتنم به دزفول کردم.

بانوی پاراوزنه برداری خوزستان درخصوص مشوق خود عنوان کرد: مشوق اصلی من خانواده ام هستند، زمانی که در گتوند ساکن بودم بدلیل کوچکی این شهرستان فعالیت برای معلولان کمی سخت می باشد اما خوشبختانه خانواده ام همیشه کنار من بودند و فعل توانستن را در من تقویت کردند. همیشه این را در ذهن خودم داشتم که به همه نشان دهم درست است که من روی ویلچر نشستم اما توانایی انجام کارهای بزرگی را دارم و حرف های زیادی نه فقط من بلکه همه کسانی که تحت عنوان معلول معرفی می شوند دارند چرا که معلولیت برای ما محدودیت نیست.

وی در ادامه گفت: برای حضور در اولین دوره مسابقات پاراوزنه برداری کشور که ماه گذشته در تهران برگزار شد استرس زیادی داشتم چون هم اولین دوره مسابقات و هم اولین تجربه خودم بود و انتظارات هم از من بالا بود و بعنوان امید اول کاروان خوزستان از من یاد میشد و همین، استرس زیادی را برای من ایجاد می کرد اما اجازه ندادم روی عملکردم تأثیر منفی بگذارد و تمام سعی خودم را هم کردم بهترین نتیجه را کسب کنم، سطح مسابقات بالا بود اما خدا را شکر توانستم مدال نقره را برای خودم و به نام خوزستان کسب کنم که تجربه بسیار خوبی هم برای من شد.

کریمی درخصوص لزوم توجه بیشتر به ورزش بانوان گفت: استان خوزستان استعداهای زیادی در بخش بانوان دارد و امیدوارم شاهد اهمیت بیشتری از سوی مسئولان استانی برای ایجاد امکانات و زیرساخت های لازم در ورزش از جمله پاراوزنه برداری بانوان باشیم.

اولین بانوی مدال آور خوزستان در پاراوزنه برداری کشور گفت: هدف من حضور و قهرمانی در پاراالمپیک است، طی صحبت با مربی ام ۵ سال زمان نیاز دارم تا بتوانم به این مسابقات برسم اما این قول را به خودم می دهم که حتما به آن خواهم رسید.

کریمی در پایان گفت: از زحمات آقای شیروانی رئیس هیأت جانبازان خوزستان، آقای شهبازی وآقای چلتوک کار که در این مسیر در کنار من بودند و کمک زیادی به من کردند صمیمانه تشکر می کنم.
انتهای پیام/

  • نویسنده : زینب سلمان زاده