تسلیت به فوتبال خوزستان!!!
تسلیت به فوتبال خوزستان!!!

تیم استقلال اهواز در حالی در ادامه روند نزولی خود به لیگ استان سقوط کرد که برخی سوءمدیریت‌ها باعث این مهم شد.

به گزارش نخل اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، تیم فوتبال استقلال اهواز که از محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال در سطح کشورمان است، در ادامه سیر نزولی خود در چند سال اخیر و بر اساس نامه ارسالی از سوی بهاروند، رئیس سازمان لیگ به دلیل عدم ثبت نام در جدول لیگ دسته سوم، به یک رده پایین‌تر که همان لیگ استان خوزستان است سقوط کرد.

نوش‌دارو…

از صبح یکشنبه که این خبر منتشر شده، موجی از عصبانیت همراه با ناراحتی از سوی اهالی فوتبال خوزستان و دوستداران استقلال اهواز به راه افتاده است. هر کس به نوعی حس خود را در این خصوص ابراز می‌کند و آنچه که واضح است این است که دل همه فوتبال‌دوستان خوزستانی از این اتفاق به درد آمد.

مثل همیشه بررسی بروز چنین حوادثی شاید به مثابه نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب باشد اما به هر حال تیمی چون استقلال اهواز با ۷۰ سال سابقه را نمی‌شود نادیده گرفت؛ به‌ویژه وقتی با مرور خاطرات فوتبالی، سکوهای یک دست آبی استادیوم تختی را در حمایت از «اس اس شهر اهواز» به یاد می‌آوریم.

حرفی نمانده…

برای واکاوی علل سقوط آزاد استقلال اهواز، ابتدا با داریوش یزدی تماس گرفتیم. کاپیتان و سرمربی اسبق آبی‌های اهواز در این باره اظهار کرد: دیگر درباره استقلال اهواز هیچ حرفی باقی نمانده که بزنم. یک ماه پیش در برنامه زنده تلویزیونی، حرف‌های زیادی زدم و کدهای مهمی درباره برخی اشخاص که به استقلال اهواز ضربه می‌زنند، دادم اما دریغ از یک نفر که پس از برنامه تماس بگیرد و پیگیر وضعیت تیم شود.

وی افزود: وقتی می‌بینم که یک عده درون باشگاه باعث نابودی آن شدند و مسؤولان نیز کاری برای نجات تیم نمی‌کنند، دیگر من چه باید بگویم.

خیلی‌ها از کنار استقلال اهواز منفعت مالی داشتند

اما سیاوش بختیاری‌زاده که آخرین سرمربی استقلال اهواز در لیگ برتر بود نیز به خبرنگار فارس گفت: استقلال اهواز یکی از اولین تیم‌های فوتبال ایران است که در محله لشکرآباد که به پایتخت آبی ایران معروف است شکل گرفت. استقلال اهواز نیز در قلب‌های مردم خوزستان است و هیچ گاه نابود نمی‌شود.

وی افزود: این تیم جایگاه خود را همیشه خواهد داشت اما سوءمدیریت‌ها باعث شد که جایگاه این تیم در حال حاضر اینگونه باشد؛ دوست عزیزم داریوش یزدی در تلویزیون صحبت‌های خوبی کرد اما من ضمن تایید حرف‌های او باید بگویم نباید از بازگشت استقلال اهواز ناامید باشیم.

پیشکسوت فوتبال خوزستان گفت: اگر مدیران استان بخواهند و حمایت کنند، می‌توانند استقلال اهواز را به سطح اول فوتبال ایران برگردانند؛ این تیم حتی به قهرمانی لیگ برتر می‌رسید اگر اشتباه کمک داور نبود.

وی ادامه داد: اگر مسؤولان همین گونه به این تیم نگاه کنند، مانند شاهین نابود خواهد شد اما اگر اراده کنند، این تیم توان برگشتن به سطوح بالا را دارد.

بختیاری‌زاده در خصوص مسائل پشت پرده‌ای که در باشگاه استقلال اهواز وجود داشت، بیان کرد: مسائلی که در این باشگاه اتفاق افتاده را بسیاری از بازیکنان این تیم و مربیان سابق انتقال داده‌اند و به نظرم مسئله مجهولی نیست؛ تیم خصوصی بوده و هر جور می‌خواسته‌اند رفتار کرده‌اند اما یک جایی مدیران بالادستی باید با سوءمدیریت‌ها در این باشگاه برخورد می‌کردند.

وی افزود: خیلی‌ها در این چند سال از کنار نام استقلال اهواز، منافع مالی خود را بردند و رفتند اما کسی جلوی آن‌ها را نگرفت.

استقلال اهواز برای برخی دستگاه چاپ پول بود

علی خوش‌ذات، که سال‌ها به عنوان مربی و سرمربی در استقلال اهواز حضور داشته در اینباره گفت: سقوط استقلال اهواز را سیاه‌ترین اتفاق فوتبال خوزستان در چند سال اخیر می‌دانم؛ آن‌ها که استقلال اهواز را به مثابه دستگاه چاپ پول و اسم و رسم‌سازی می‌پنداشتند حالا کجا هستند که برای نجات این تیم اقدامی کنند.

وی افزود: آن‌ها که از گرفتند  پول‌های زیرمیزی خوش بودند، الان کجا هستند؟ مدیران زیرک و پدرخوانده‌ها خیلی خوب فضا را به سمتی بردند که هوادار از جان گرفتن دوباره استقلال اهواز ناامید شود.

سرمربی سابق استقلال اهواز عنوان کرد: آفرین باید گفت به مدیران معلوم الحال که با سیاست‌های کوچه بازاری، چند سال مردم و هواداران را فریب دادند و باعث این وضعیت شدند. امشب آن‌ها به ریش این هوادار غمگین می‌خندند و کسی هم نیست از آن‌ها جواب بخواهد.

وی ادامه داد: سال‌ها در کنار این تیم بودم و سختی‌های زیادی را کشیدم اما سال گذشته چیزهایی در باشگاه دیدم که همان موقع این سقوط آزاد را متصور بودم. مسائلی که خیلی‌ها می‌دانند اما کسانی در رأس باشگاه بودند که حتی با برخی اصحاب رسانه برای ماست مالی کارهای‌شان لابی می‌کردند.

مسؤولان متشکریم!

اما در کنار این صحبت‌ها، شمار زیادی از دوست‌داران استقلال اهواز، در شبکه‌های اجتماعی به سقوط این تیم واکنش نشان دادند. شاید مهم‌ترین واکنش را میلاد میداوودی یکی از بازیکنان سابق این باشگاه نشان داد. میداوودی با انتشار عکسی از یکی از تیم‌های مقتدر استقلال اهواز در اواسط دهه ۸۰ نوشت: «تسلیت به فوتبال خوزستان؛ استقلال اهواز تیم ریشه‌دار استان خوزستان منحل شد. از مسؤولان استان خوزستان تشکر می‌کنیم که هیچ کمکی نکردند تا آرام آرام نابودی استقلال اهواز را به مردم این استان هدیه دادند.»


به‌هرحال روند نزولی استقلال اهواز را در ۴، ۵ سال اخیر همه ایران دیده است. با کمی دقت در روزمه برخی از افرادی که از مسئولین باشگاه بوده‌اند، می‌توان دریافت که مقصر این ناکامی بزرگ چه کسانی هستند؛ افرادی که ادعا می‌کنند مشکلات مالی استقلال اهواز به حدی بود که نمی‌شد چاره‌ای برای آن پیدا کرد اما کاکمان برای ماندن و گرفتن پست در  استقلال اهواز تلاش می‌کردند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس