راه اندازی دفتر بسیج ورزشکاران فوتبال محلات برای اولین بار دراستان
راه اندازی دفتر بسیج ورزشکاران فوتبال محلات برای اولین بار دراستان

در ادامه شرح فعالیت های هیئت های ورزشی استان این بار به دفتر رئیس هیات بسیج ورزشکاران استان خوزستان آمدیم. رضا باقری دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته تربیت بدنی است وسابقه مربی گری درچند رشته ورزشی همچون فوتبال دارند.حدود ۸سال مدرس تربیت بدنی در دانشگاه هستند و از دی ماه سال ۹۷ به عنوان رئیس هیات بسیج ورزشکاران استان خوزستان منصوب شد.

به گزارش نخل اسپورت، رئیس هیات بسیج ورزشکاران در ابتدا اظهارداشت: جا دارد قبل از هر چیز از سرگرد فرهاد زاده مسئول قبلی سازمان تشکر کنم هم فعالیت های خوبی داشتند و هم در کنار ایشان چیزهای جدیدی یادگرفتم.

باقری درباره مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این هیات یاد آورشد: یک برنامه بزرگ راهیان نور برای ورزشکاران قهرمان پارا آسیایی داشتیم. اعم فعالیت های ما با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات های ورزشی هست.برنامه بزرگ راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه داشتیم، همچنین پنجشنبه آخرسال مراسم غبار رویی شهدای ورزشکار و شهدای حرم با تعدادی از ورزشکاران و مسولین استان برگزار کردیم.تجلیل از تیم های اخلاقی مسابقات ورزشی استان را هم برگزار کردیم.

بعد از تعطیلات نوروز به حادثه سیل برخورد کردیم که گروه های جهادی ورزشکاران تشکیل دادیم که همین گروه ها را به مناطق سیل زده اعزام کردیم یک سری کمک هایی از سایر استانها تحویل گرفتیم وبین سیل زده گان تقسیم کردیم . برنامه ای به عنوان گرامیداشت مقام ۳۳شهیدمظلوم شیعه عربستان راداشتیم، تجلیل ازمربیان اخلاق مدارباهماهنگی هیات تکواندو ازدیگربرنامه های ما بودند.

باقری درادامه اضافه کرد: اعزام مربیان محروم بویژه در ورزش محلات به مشهد مقدس که برای اولین بار به این سفر عزیمت شدند.خیلی ازاین مربیان وسع مالی نداشتند و در مناطق محروم به سر می‌بردند، با همکاری شورای شهر حدود ۵۰ نفر از انان را به زیارت امام رضا علیه السلام فرستادیم . تجلیل از خانم کناری نجات غریقی که اهل شهرستان امیدیه بودند، ایشان ۱۷۵دقیقه بادست بسته، به یاد۱۷۵شهید غواص که با دست بسته به شهادت رساندند، شناکرده بودند. برپایی جشن غدیر با همکاری یکی از باشگاه‌های کاراته استان داشتیم.دیدار با خانواده معظم شهدا در چندین مورد ازدیگر برنامه های این هیئت بود. برپایی مراسم عزاداری ماه محرم با همکاری اداره کل و برگزاری مراسم ادعیه، نذری و مداحی را در برنامه مان داشتیم. تشکیل ستاد هفته دفاع مقدس وانجام فعالیت های چون ایستگاه صلواتی به مدت ۷روز و ایجاد موکب با حضور ورزشکاران برگزارکردیم.

از مهم ترین برنامه های ماکه تا کنون انجام نشده بود راه اندازی دفتر بسیج ورزشکاران فوتبال محلات بود یعنی باداشتن حدود ۴۰۰ تیم محلات جمعیتی حدود ۸ هزار فوتبالیست محلات درحال انجام فعالیت قرار دارند. غالب این جمعیت جوانان محرومی هستند که آسیب های اجتماعی آنان را تهدید می کنند، دفترهایی را تاسیس کردیم که ازطریق این دفاتر و ارتباط با این مناطق آنان را نیاز سنجی کنیم و از لحاظ فرهنگی و مالی تا جایی که بتوانیم به آنان کمک کنیم البته این دفاتر در تمام استان راه اندازی شده اند.

وی بابیان اینکه درمراسم اربعین باکمک هیئت ها توانستیم موکب برای زائرین مهیا کنیم گفت: باکمک آقای علی طرفی که خود از مسئولین فوتبالی هستند توانستیم موکبی در شلمچه برپا نماییم و به مدت یک ماه به زائرین خدمات ارائه دادیم همچنین پخش زنده دعای کمیل از صدا و سیمای استان از دیگر فعالیت های مادراین بخش بود.

ریاست هیات بسیچ ورزشکاران درباره فعالیت ها وبرنامه های آینده این هیات یادآورشد: برنامه ای به عنوان تجلیل از ورزشکاران اخلاق مدار مدنظر داریم انتظار داریم هیئت‌ها که تا کنون همکاری‌های خوبی با ما داشتند ما را در این مراسم یاری کنند تا مراسمی در خور و شان قهرمانان برگزار کنیم.

وی درباره فعالیت‌های باشگاه‌ها در مقوله فرهنگی اشاره کرد و افزود: عنوانی که روی هر باشگاهی است عنوان فرهنگی ورزشی است اما ما انچه در عمل می بینیم خیلی از باشگاه‌ها خود مختار عمل می کنند و به شکل جزیره ای صورت می گیرد مثلا باشگاه ایکس و شهرداری و شورای شهر هرکدام برای خود فعالیت فرهنگی می کنند اما به نظر من باید یک هیاتی به نام هیات اندیشه ورزش تاسیس نمود و به عنوان یک تفکرات متمرکزی که یک برنامه ریزی در طول سال صورت بگیرد تا تصمیمات به طور جزیره ای صورت نگیرد و تمام هیات‌هایی که صاحب ایده وسبک هستند، نظرات و همکاری آنان را بررسی کنیم به طوریکه مسئول این جلسه مدیرکل و قاعدتا دبیراین جلسه رئیس هیات بسیج ورزشکاران باشد که خروجی آن، تصمیمات حوزه فرهنگی می باشد که از قلم جا افتاده است.

باقری درپایان افزود: سازمان بسیج ورزشکاران وظیفه اصلی آن فرهنگ سازی در عرصه ورزش است یعنی باید به سمتی حرکت کرد که تمام قهرمانان مان به سوی پهلوانی بروند علاوه بر اینکه ورزشکاران مادر حوزه فنی رشدکنند و تربیت شوند تا به مقام قهرمانی برسد در کنار ان از نظر بعد اخلاقی هم بتوانیم خوب پرورش بدهیم. پهلوان پروری وترویج فرهنگ اخلاقی و اسلامی درورزش، از مهم ترین کارهای بسیج ورزشکاران است.

گفتگو محمد مقدم نسب

انتهای پیام