حقوق دریافتی نجات غریق از کارگر شهرداری هم کمتر است
حقوق دریافتی نجات غریق از کارگر شهرداری هم کمتر است

یک مربی نجات غریق خوزستانی بابیان اینکه دریافتی ما خیلی ناچیز است و کفاف زندگی مان نمی کند گفت: حقوق دریافتی ما از یک پاکبان شهرداری کمتر است و از نرخ اداره کار پایین است.

به گزارش نخل اسپورت، احمدحنایی متولدسال۱۳۷۵است در همه رشته های آبی بازی کرده بود از سن ۱۸سالگی به صورت حرفه ای در این رشته فعالیت می کرد. در تیم واترپلوی نفت اهواز هم بازی می کرد. در حال حاضر هم در استخر نیشکر اهواز مشغول به کار است.

خیلی پرتلاش و علاقمند به شغل نجات غریق است از او درباره وضعیت این رشته در استان خوزستان جویا شدیم از مشکل اساسی این رشته برایمان گفت که درادامه مطلب باهم خواهیم خواند.

احمد حنایی گفت: ازهمان دوران کودکی به استخر می رفتم. و علاقه شدیدی به این رشته پیدا کردم از سن ۱۸سالگی به صورت حرفه ای ورزش های آبی را دنبال کردم سال۸۹ به تیم واترپلوی نفت اهواز پیوستم بدلیل فشار زندگی و مشکلات مالی نتوانستم به این رشته ادامه دهم و به شغل نجات غریق روی اوردم .

وی درمورد وضعیت کنونی نجات غریق استان خوزستان یادآورشد: وضعیت کنونی خیلی بحرانی است و درواقع نجات غریق‌ها مظلوم واقع شده اند چرا که حتی در مسابقات انجام شده چیزی نصیب ما نمی شود و این یک بی انگیزگی محسوب می شود. نزدیک به ۲سال است که نجات غریق استان رئیس هیات ندارد و نمی‌دانیم مشکلات‌مان رابا که درمیان بگذاریم.

حنایی در مورد وضعیت این رشته در رده‌های پایه گفت: در رده های پایه خیلی ضعیف هستیم نجات غریق یکی از شغل های حساس و سخت دنیا محسوب می شود اما هیچ نظارتی دراین رشته دربخش پایه نیست.

احمد حنایی درباره مشکلات موجود در شغل خود این گونه واکنش نشان داد که: حقوق دریافتی ما حتی از یک پاکبان شهرداری کمتر است، در واقع زیر نرخ اداره کار حقوق می گیریم حتی بیمه کامل نیستیم و۲۰روز بیمه هستیم.متاسفانه ما امنیت شغلی نداریم چرا که ارتباط ما با پیمانکار است و جذب ورد کردن نیروی انسانی با او است. البته تمام استخرهای اهواز با پیمانکار است و ماجزء نیروی یک شرکت یا اداره نیستیم.

وی درپایان درمورد راهکار این موضوع اشاره کرد و گفت:هیت نجات غریق می تواند ما را زیز نظر خود قرار دهد یا اینکه شرکت‌ها نیروی انسانی نجات غریق جذب کند هم اکنون شرکت هایی مانند نفت این کار را کرده است و مشکل اصلی نیروهای خود را حل نموده است.اکنون ما از روی ناچاری مشغول بکار هستیم.

گفتگو از محمد مقدم نسب

انتهای پیام