نبود امنیت شغلی در مربیگری می‌تواند تاثیرات مخربی برای فوتبال استان داشته باشد
نبود امنیت شغلی در مربیگری می‌تواند تاثیرات مخربی برای فوتبال استان داشته باشد

علی خوش ذات مربی جوانی است که در این عرصه با اینکه کم سن و سال است اما کارنامه قابل قبولی از خود دارد، سرمربی ۳۷ساله اسبق استقلال اهواز که با تمام مشکلات موجود در این تیم و با دست خالی سهمیه استان را در لیگ دو حفظ کرد، به مناسبت ۸آبان که روز مربی نامیده شده است با او هم صحبت شده ایم که درادامه باهم خواهیم خواند.

علی خوش ذات مربی جوان خوزستانی به مناسبت روز مربی در گفتگو با خبرنگار نخل اسپورت، اظهار کرد: قبل از هر چیز جا دارد این مناسبت را به تمام مربیان کشور بویژه مربیان استان خوزستان تبریک بگویم مربی و معلمی درابتدا دریک مسیر بوده اند و یک واژه و از یک خانواده هستند مربی مثل معلم می تواند تاثیرات زیادی در روند پیشرفت جامعه بگذارد به طوری که امروز می‌بینیم مربیان به دلیل حساسیت و درجه اهمیت شغلی و کاریشان دارای بالاترین درجات در جوامع و بالاترین دستمزدها هستند هرچنددرکشور عزیز ما وبه خصوص درجامعه فوتبالی به جز یک بخشی از مربیان اکثر این جامعه مورد کم لطفی وبی مهری قرارگرفته‌اند.

وی گفت: اکثر مربیان فوتبال ایران به خصوص مربیان خوزستانی برخلاف شعارهایی که طی این سال‌ها ازطرف فدراسیون، هیئت ها و کمیته آموزش داده شد متاسفانه هیچ حرکت ریشه ای علمی در رابطه با ارتقا سطح کیفی مربیان صورت نگرفته است.

خوش زات در ادامه افزود: ضمن اینکه مربیان استان از کمترین درجه امنیت شغلی برخوردار هستند که این موضوع می تواند تاثیرات بسیارمخربی درآینده فوتبال خوزستان داشته باشد ناگفته نماند که مربیانی هستند درفوتبال استان که با از خودگذشتگی و مشکلات بسیار در حال انجام وظیفه هستند و پرچم فوتبال خوزستان را همچنان بالا نگه داشته اند.

سرمربی اسبق استقلال اهواز درپاسخ به سوال اینکه چرا فوتبال ما متکی به فوتبال نتیجه گرایی است و امنیت شغلی دراین حرفه کمتر می باشد، گفت: بهترین پاسخ به این سوال را می توان در بحث مدیریت جستجو کرد اگر ثبات در مدیریت باشد و اگر مدیریت فوتبالی و با دانش باشد این مشکل صددرصد حل خواهد شد.

علی خوش‌زات در پایان گفت: همچنین چرخه مربیگری در فوتبال ایران خیلی کوچک است یعنی تعدادی مربی در این دایره هستند که مرتب در رسانه های تصویری، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها در حال مانور هستند و فوتبال کشور همیشه به این مربیان هستند چرا که مدیران و تصمیم گیرندگان باشگاه‌های فوتبالی با نگرش موجود این مربیان رابیشتر می پسندند به طوری که مربیانی که بیکار هستند با سه جلسه کارشناسی در شبکه‌ها، رسانه‌های مختلف صاحب تیم می شوند. امیدوارم با پیگیری رسانه‌هایی مثل شما این روند موجود به سوی تفکرات مثبت حرکت کند و در آینده نزدیک شاهد تغییر شکل مدیریت فعلی باشیم، همچنین شاهد مربیان بروز با دانش و با فرهنگ خواهیم بود.

گفتگو از محمد مقدم نسب

انتهای پیام