مرحله نخست مسابقات گرندپری؛ رقبای حسینی، احمدی و مردانی مشخص شدند
مرحله نخست مسابقات گرندپری؛ رقبای حسینی، احمدی و مردانی مشخص شدند

قرعه‌کشی اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مرحله نخست مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – رم انجام شد و نمایندگان کشورمان در روز نخست این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند.

به گزارش پایگاه خبری نخل اسپورت و به نقل از فدراسیون تکواندو، مرحله نخست مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ از ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت تهران) فردا (جمعه، ۱۷ خردادماه) با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در سالن “فورو ایتالیکو” رم آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

بر اساس برنامه اعلامی فردا و در روز نخست این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم انجام خواهد شد که میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم به عنوان نخستین نمایندگان ایران به روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

مبارزات مرحله مقدماتی از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۶:۳۰ و ۱۸ تا ۲۱ (به وقت تهران) و رقابت‌‌های نیمه نهایی و فینال از ساعت ۲۲:۳۰ تا یک بامداد پیگیری خواهد شد.

عصر امروز (پنجشنبه، ۱۶ خردادماه) قرعه کشی رقابت‌های روز نخست انجام و بر همین اساس رقبای حسینی، احمدی و مردانی در این دوره از مسابقات مشخص شدند.

میرهاشم حسینی هوگوپوش وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در نخستین گام با «سوهون کیم» از آمریکا پیکار می‌کند و در ادامه به مصاف برنده دیدار برزیل و فرانسه می‌رود.

سروش احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن و در آن سوی جدول ابتدا به مصاف «صارمت تساکوئف» از روسیه قهرمان اروپا ۲۰۱۸ می‌رود و در ادامه باید با «دای هون لی» تکواندوکار پرقدرت کره‌ای نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و برنز المپیک ۲۰۱۶، طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، نقره جهانی ۲۰۱۹ و … دیدار کند.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان نیز در اولین گام با «رامین عزیزوف» آذربایجانی مبارزه خواهد کرد و پس از آن به مصاف برنده دیدار آمریکا و کانادا می‌رود.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

گفتنی است؛ این رقابت ها G4 می باشد و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می گیرد.

انتهای پیام/