پیکان ۲ – نفت مسجدسلیمان۳؛ MIS بی‌شکست و تسخیرناپذیر!
پیکان ۲ – نفت مسجدسلیمان۳؛ MIS بی‌شکست و تسخیرناپذیر!

ضربه دیرهنگام صادقی بازیکن تعویضی نفت مسجدسلیمان کار را برای زردپوشان نفتی تمام کرد. این یک بازی زیبا بود که هرکس ندید ضرر کرد.

به گزارش نخل اسپورت ، پیکان در دیدار مقابل نفت دو بار از حریف پیش افتاد اما نفتی‌ها بعد از جبران هر دو گل در نهایت در دقیقه ۹۰+۳ گل برتری را زدند و بدون شکست ۸ امتیازی شدند .

هفته ششم لیگ نوزدهم، جمعه ۱۲/۰۷/۹۸، ساعت ۱۶:۰۰، ورزشگاه شهرقدس
داور: بیژن حیدری کمک‌ها: سعید قاسمی، آرمان اسعدی

پیکان:

مهدی امینی، مهران موسوی، حجت حق وردی، محمد ستاری، علی حمودی، حسین پورامینی(۸۰ محمد خدابنده لو)، جلال علیمحمدی(۷۵ اسماعیل شریفات)، امیرحسین کریمی، سعید واسعی، فراز امامعلی و شهریار مقانلو(۸۸ ابراهیم صالحی)

سرمربی: حسین فرکی

نفت مسجدسلیمان:

سوشا مکانی، محمد طیبی، حامد نورمحمدی، میلاد خدایی، علی علیزاده، فرشاد جانفزا( ۵۱ – فرزاد حاتمی)، میثم نقی زاده، حسین ابراهیمی(۷۸ صادق صادقی)، مجید عیدی، سجاد جعفری و احمد جبوری(۵۹ محمد ابراهیمی)

سرمربی: مهدی تارتار

کارت زرد:

اسماعیل شریفات (۷۸) از پیکان

میلاد خدایی (۸۸) از نفت مسجدسلیمان

دقایق حساس:

دقیقه ۱ – اولین خطر بازی در این دقیقه صورت گرفت و ارسال واسعی روی دروازه نفت ایجاد خطر کرد اما مغانلو برای زدن ضربه سر یک گام کم آورد.

دقیقه ۱۵ – حرکت تکنیکی سعید واسعی بعد جا گذاشتن دو بازیکن پشت ۱۸ با خطا متوقف شد، ضربه مستقیم شهریار مغانلو با پای چپ با فاصله از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۲۲ – شوت از راه دور واسعی از کنار دروازه سوشا بیرون رفت.

دقیقه ۳۹ – شوت علیزاده از پشت ۱۸ با فاصله زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰ – کرنر خطرناک پیکان با مشت سوشا مکانی دفع شد.

دقیقه ۴۳ – دقیقه ۴۳ موقعیت برای مسجد سلیمان که در شلوغی محوطه هجده قدم در نهایت پورامینی توپ را دور کرد.

دقیقه ۶۲ – امامعلی در حالی که پس از حرکتی هماهنگ با مغانلو دو بازیکن حریف را پشت سر گذاشت در نهایت نتوانست ضربه خوبی بزند و با بی‌دقتی توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.

دقیقه ۶۴ – شوت محکم و زیبای علیرضا علیزاده راهی به دروازه پیکانی‌ها نیافت و به بیرون رفت.

دقیقه ۷۵ – ضد حمله خطرناک مسجدسلیمان، ارسال خوب و مشت امینی. توپ دور شد.

دقیقه ۸۴ – توپ خوبی در ضدحمله نفتی‌ها به حاتمی رسید اما او پاس نداد و شوت محکم خود را روانه دروازه حریف کرد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۹ – شریفات موقعیتی را که خود آغاز کرده بود نتوانست به خوبی پایان دهد و ضربه خود را از بالای دروازه به بیرون زد.

دقیقه ۹۰ – یکی از بهترین موقعیت‌های بازی در این دقیقه اتفاق افتاد و پاس کات‌بک در موقعیتی فوق‌العاده به صادقی رسید اما ضربه او راهی به دروازه پیکانی‌ها نیافت.

شرح بازی

پیکان و نفت مسجدسلیمان در شرایطی برابر همدیگر به میدان رفتند که پس از پیروزی در جام حذفی روحیه بالایی کسب کرده و بازیکن محرومی هم در لیست نداشتند. فرکی و تارتار به دنبال سه امتیاز این بازی بودند تا تیم‌های خود را در جدول لیگ چند پله بالاتر ببرند.

نیمه اول این بازی تا دقایق پایانی بدون گل پیش می‌رفت اما در پنج دقیقه آخراین نیمه تور دروازه‌های نفت و پیکان به لرزه در آمد. شهریار مغانلو در دقیقه ۴۰ پیکان را پیش انداخت اما این گل را سجاد جعفری در دقیقه ۴۵ پاسخ داد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.

در نیمه دوم، برخلاف نیمه نخست قفل دروازه‌ها خیلی زود باز شد و شهریار مغانلو مهاجم گلزن پیکان در چهارمین دقیقه از این نیمه برای دومین بار دروازه نفت مسجدسلیمان را گشود. این گل هم دوام چندانی نداشت و یاران نفت در دقیقه ۵۷ توسط نورمحمدی گل خورده را پاسخ دادند تا کار به تساوی ۲-۲ کشیده شود.

در حالی که بازی با نتیجه مساوی رو به پایان بود، صادق صادقی بازیکن تعویضی نفت مسجدسلیمان در دقیقه ۱+۹۰ گل پیروزی بخش تیمش را وارد دروازه پیکان کرد تا شاگردان مهدی تارتار با پیروزی ۳ بر ۲ در این مسابقه صاحب سه امتیاز ارزشمند شوند.

شرح گل‌ها:

پیکان ۱ نفت مسجدسلیمان ۰ (دقیقه ۴۱، شهریار مغانلو): یک ارسال دیگر از سوی سعید واسعی، با ضربه سر مغانلو، اولین گل را در این دیدار برای پیکانی‌ها به دنبال داشت.

پیکان ۱ نفت مسجدسلیمان ۱ (دقیقه ۱+۴۵، سجاد جعفری): شاگردان تارتار روی یک ضربه ایستگاهی بازی را مساوی کردند. ارسال از جناح چپ و خروج اشتباه امینی با ضربه جعفری به گل تساوی تبدیل شد.

پیکان ۲ نفت مسجدسلیمان ۱ (دقیقه ۴۹، شهریار مغانلو) : مغانلو دومین گل خود و تیمش را در دقیقه ۴۹ به ثمر رساند. او روی حرکت ترکیبی واسعی و امامعلی و پاس به جلوی امامعلی با یک شیرجه دومین گل تیمش را وارد دروازه سوشا مکانی کرد.

پیکان ۲ نفت مسجدسلیمان ۲ (دقیقه ۵۷، حامد نورمحمدی) : ارسال حسین ابراهیمی از روی نقطه کرنر، با ضربه سر دقیق حامد نورمحمدی باعث باز شدن دروازه پیکانی‌ها برای دومین بار شد.

پیکان ۲ نفت مسجدسلیمان ۳ (دقیقه ۳+۹۰) : نفتی‌ها به گل سوم و پیروزی خود دست یافتند. بازی مستقیم سوشا مکانی و ضربه سر فرزاد حاتمی به صادق صادقی تعویضی رسید و او گل حساس تیمش را به ثمر رساند تا هواداران مسجدسلیمانی را غرق شادی کند.

بهترین بازیکن

شهریار مغانلو که امروز مقابل نفت مسجد سلیمان دو گل تیمش را زد، با این دو گل به صدر جدول گلزنان لیگ برتر رفت. او یکی از ویژه‌ترین بازیکنان بازی جذاب دو تیم بود. البته صادق صادقی که تعویض طلایی مهدی تارتار بود، با زدن گل سوم نقش به‌سزایی در پیروزی تیمش داشت تا او هم به همراه مغانلو یکی از برترین بازیکنان زمین باشد.

اتفاق ویژه

نفت مسجدس سلیمان در تمامی ۵ دیدار اخیر لیگ برتر مقابل حریفانش به تساوی دست یافته بود. شاگردان تارتار که در ۵ هفته اخیر مقابل تیم‌هایی مدعی نظیر سپاهان، تراکتور و استقلال بازی کرده و آنها را متوقف کرده بودند، امروز در نهایت در دیداری خارج از خانه مقابل پیکان در وقت‌های اضافی به گل برتری دست یافتند تا اولین پیروزی خود را در لیگ نوزدهم جشن بگیرند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش3