اسکوچیچ: چند روز دیگر از آبادان می‌روم
اسکوچیچ: چند روز دیگر از آبادان می‌روم

دراگان اسکوچیچ تاکید کرد اگر در روزهای آینده، شرایط در آبادان تغییر نکند، او باشگاه را ترک خواهد کرد.

به گزارش نخل اسپورت ، تیم فوتبال صنعت نفت آبادان شروعی بسیار خوب در رقابت های این فصل از لیگ برتر داشته و توانسته ۸ امتیاز از ۵ بازی گذشته خود علیرغم تمام محدودیت هایی که داشته، کسب کند و در رتبه ششم جدول رده بندی قرار بگیرد. این تیم در جام حذفی نیز در خانه قشقایی بازی کرد، موفق شد این تیم را با نتیجه ۲ بر ۱ در حالی که ابتدا عقب افتاده بود، شکست دهد.

صنعت نفت این روزها شرایط خوبی از لحاظ فنی با سرمربی کروات خود دارد، اما عکس این شرایط در بخش مالی باشگاه برقرار است و همین موضوع شاید شرایط این تیم را به زودی دگرگون کند؛ چرا که دراگان اسکوچیچ از تصمیم برای ترک باشگاه حرف زده و اینکه اگر مسئولان باشگاه به روال فعلی ادامه دهند، پس از دیدار برابر سایپا در هفته ششم از این تیم خواهد رفت.

سوال-در مورد شرایط باشگاه و خودتان صحبت می کنید؟

بله من می خواهم موضوع مهمی را با شما مطرح کنم و اینکه می خواهم باشگاه را در روزهای آینده ترک کنم؛ اگر شرایط تغییری نکند. متاسفانه با وجود نتایج خوبی که ما گرفته ایم، شرایط باشگاه تغییری نکرده. ما مشکلات زیادی داریم و من به صورت جدی به ترک باشگاه فکر می کنیم. روز گذشته بازیکنان من تمرین نکردند. این خیلی بد است. همچنین من بعد از اینکه بازیکنان ایرانی برای تیمم جذب کردم، چند بازیکن خیلی خوب خارجی در نظر داشتم که باشگاه نتوانست آنها را بیاورد. من اول برای بازیکنانم متاسفم؛ چون آنها حرفه ای بازی و رفتار می کنند ولی نمی توانند زندگی ای معمولی و نرمال برای خانواده اشان با شغلی که دارند، رقم بزنند.

از اول فصل هیچ پولی نگرفته ایم

اسکوچیچ در ادامه افزود: هیچ فردی در باشگاه هنوز هیچ رقمی از شروع فصل دریافت نکرده است. من واقعا متاسفم برای افرادی که اینجا هستند و همینطور هواداران، که شایسته چیزهای بهتری نسبت به الان هستند. من از آنها می خواهم که بار دیگر ما را در مقابل سایپا حمایت کنند ولی باید ببینیم بعد از بازی با سایپا چه اتفاقی می افتد و خدا برای ما چه سرنوشتی در نظر گرفته است.

تغییری نبینم، می روم

اسکوچیچ با اشاره به اینکه اگر تغییری احساس نکند و نبیند، باشگاه را ترک می کند، ادامه داد: من نمی توانم این را ببینیم که هیچ کس نگران این باشگاه نیست. خوزستان استان خیلی ثروتمندی است و من نمی توانم تصور کنم چرا چنین موقعیتی داریم. اگر در دو هفته آینده این را نبینم و احساس نکنم که شرایط باشگاه تغییر کرده است، بدون شک باشگاه را ترک می کنم. البته می دانم که رئیس باشگاه در حال تلاش است ولی هیچ کس به باشگاه ما کمک نمی کند.

تا حالا هم زیاد صبر کرده ام

سرمربی ۵۱ ساله صنعت نفت اضافه کرد: من نمی توانم بیشتر این شرایط را تحمل کنم و بازیکنانم را ببینم. بازیکنان خانواده دارند ولی پولی ندارند. آنها مشکل دارند و نمی توانم به آنها هر روز انگیزه بدهم؛ بدون هیچ پولی. هیچ چیزی در باشگاه وجود ندارد و مشکل ما این است. من فکر می کنم تا حالا هم صبر زیادی به خرج داده ایم. حتی یک دلار هم از روز اول نگرفته ایم. همانطور که گفتم اگر شرایط تغییر نکند، باشگاه را ترک می کنم. من واقعا از هواداران و بازیکنان تشکر می کنم و مطمئن باشید من از کار کردن در آبادان خوشحال هستم ولی این شرایط برای هیچ کسی خوب نیست. مشکل اصلی این است که من واقعا آینده ای در باشگاه نمی بینم. ما تا الان صبور بودیم و چیزی نگفتیم ولی هیچ کس به ما کمک نکرده است.

آخرین تمرین ما مثل خاکسپاری در گورستان بود

سوال- آیا پیشنهادی در روزهای اخیر از تیم های دیگر لیگ برتری داشته اید؟ و اگر پیشنهادی بوده، آیا باشگاه را ترک می کنید؟

نه اصلا. من فردی راستگو هستم و حرفه ای. من فقط به نفت فکر می کنم و روی تیمم تمرکز دارم. علاقه من این است که در شرایط بهتر برای بازیکنانم و خودم کار کنم. من به باشگاه های دیگر فکر نمی کنم. اما من در کرواسی خانواده دارم و وقتی آینده ای نمی بینم، شرایط سخت می شود. بعد از پیروزی در جام حذفی و لیگ ما روز گذشته به تمرین رفتیم ولی همه چیز شبیه یک مراسم خاکسپاری بودیم و انگار به قبرستان رفته بودیم نه به تمرین. این باعث میشه که اینگونه عکس العمل داشته باشم. من با رئیس باشگاه صحبت کردم ولی کسی به ما کمک نمی کند و تا حالا چیزی تغییر نکرده است.

آدمی نیستم که فقط دنبال پول باشم

سوال- برانکو هم به همین دلیل ایران را ترک کرد؛ چرا که به موقع مبلغ قراردادش را ندادند.

بله من در ملوان هم همین مشکل را داشتم ولی فدراسیون کاری نکرد. آنها پرداختی نداشتند. همچنین در خونه به خونه که ما به فینال مسابقات جام حذفی رفتیم هم پولی به ما ندادند. من آدمی نیستم که دنبال پول باشم ولی من هم خانواده دارم و وقتی آینده ای نمی بینید، سخت می شود.

در عربستان مدام دوست دارند، دخالت کنند

سوال- به نظر شما چرا برانکو ایران را ترک کرد و چرا در عربستان نتوانست مثل ایران موفق باشد؟

فکر می کنم برانکو نتایج خوبی گرفت. بعد از سال ها یک باشگاه برنامه داشت و سه سال پیاپی قهرمان لیگ شد. علاوه بر این آنها یک تیم داشتند. باید بیشتر در مورد برانکو صحبت شود. او نتایج خوبی گرفت. او مربی خوب است و به خوبی با ایران تطابق پیدا کرده است. در عربستان اما صبر وجود ندارد. آنها دوست دارند، مدام به مربی در زمینه های تخصصی پیشنهاد بدهند و مدیرعامل همیشه دوست دارد در کار مربی دخالت کند و برانکو مربی ای نیست که گوش بدهد. من در النصر بوده ام و می دانم مربیگری در آنجا چطور است. وقتی من آنجا بودم، دوست داشت چند بازیکن را وارد تیم کند. این برای من سخت بود و برای برانکو هم سخت بوده است. ولی من این کار را نمی کنم تا از شغلم دفاع کنم. این البته به ایران یا عربستان ربطی ندارد، تمام مربیان باید از شغلشان دفاع کنند. ما (مربیان) متخصص در زمینه فوتبال هستیم نه افراد دیگر. خیلی از زمان ها ما ریسک می کنیم و پولی نمی گیریم. همچنین برانکو نشان داد که او فرهنگ ایران را به خوبی می شناسند؛ چه در پرسپولیس چه قبل تر در تیم ملی.

دوست ندارم راهم مثل اتوبان یکطرفه باشد

سوال- شما در تیم های متوسط نظیر ملوان، خونه به خونه و حالا صنعت نفت عملکرد خوبی داشته اید و تیم هایتان فوتبال خوبی بازی می کنند ولی به عنوان مثال در فولاد خوزستان با مشکلاتی مواجه شدید. آیا مربیگری در تیم های متوسط را ترجیح می دهید یا به مربیگری در تیم های بزرگ فوتبال ایران هم فکر می کنید؟

من از کارهایی که در ایران کردم، رضایت دارم. من نتایج بسیار خوبی در ملوان گرفت. با خونه به خونه به فینال رسیدم و امتیازات زیادی گرفتیم. در فولاد خیلی از افراد نمی دانند که ۹ بازیکن بسیار خوب تیم رفتند تا من را دچار مشکل کنند. این خیلی سخت بود. با این حال من خوشحال هستم. من دوست ندارم، یک اتوبان یکطرفه را بروم. شاید راه ساده تری باشد. اما من هر روز کار می کنم و آرزوهایم را از دست نمی دهم و روزی به آنها می رسم. من به خودم اطمینان دارم.

نه تنها ایران، به تیم های بزرگ اروپا فکر می کنم

اسکوچیچ در پاسخ به سوال دوم گفت: من هرگز با تیم های متوسط راحت نیستم. من آرزوهای بزرگی دارم. من تنها به تیم های بزرگ در ایران فکر نمی کنم و به تیم های بزرگ در اروپا فکر می کنم. هر روز برای این هدف کار می کنم. البته من همیشه به تیمی که در آن کار می کنم، احترام می گذارم؛ هم صنعت و هم تیم های قبلی ام. پس همچنان آرزوهای من بزرگ هستند.

دوست هستیم ولی در بازی فقط حرفه ای هستیم

سوال- شما با پیروزی برابر گل گهر در هفته پنجم رقابت ها، وینکو بگوویچ هموطن خودتان را در آستانه اخراج قرار دادید.

وینکو هموطن من است. من عملکرد او را تمجید می کنم. ولی من حرفه ای هستیم. ما دوست هستیم ولی وقتی با هم بازی می کنیم، فقط حرفه ای هستیم. امیدوارم او بماند و نتایج خوبی با گل گهر بگیرد.

مربیان خارجی، فرهنگ های جدید می آورند

سوال- مربیان سرشناسی نظیر استراماچونی، کالدرون و خود شما در ایران حضور دارید. حضور این مربیان، چه تاثیری بر فوتبال ایران خواهد داشت.

همیشه خوب است که مربیان خارجی به ایران بیایند، چون فرهنگ های متفاوتی به ایران می آورند. تجربه های متفاوتی با خود می آورند. من خیلی دوست دارم که مربیان ایرانی هم پیشرفت کنند و بهتر شوند. مربیان آرژانتینی، ایتالیایی و حتی کروات با خود چیزهای جدیدی می آورند. همچنین مربیان هم می توانند از ایران چیزهای جدیدی یادبگیرند. این برای هر دو طرف خوب است.

پیشرفت تاکتیکی در لیگ ایران دیده نمی شود

سوال- تفاوت در لیگ ایران نسبت به سال های قبل که در ملوان و فولاد بودید، احساس می کنید.

تفاوت زیادی نیست. فوتبالیست های ایرانی مستعد هستند. این را بارها گفته ام. در ایران بازیکنان فیزیکی بسیار خوبی هستند و در این زمینه خوب هستند ولی زمینه تاکتیکی را از دست می دهند و این چیزی است که باید در ایران پیشرفت کند. پیشرفت هایی دیده می شود ولی در بخش تاکتیکی، پیشرفت آهسته بوده است.

کی روش به خوبی با فرهنگ ایران تطابق پیدا کرده بود

سوال- سوال نهایی ما از شما در رابطه با ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران است. اینکه او گزینه خوبی پس از کارلوس کی روش می تواند باشد؟

ویلموتس مربی خوبی است. نکته مهم اینکه، تطابق پذیری فرهنگی است. مربیگری فقط در فوتبال و علم نیست. باید محیط را در نظر بگیرید و کی روش به خوبی خودش را تطبیق داده بود و حالا باید ببینیم برای ویلموتس چه چیزی در راه است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش3