سید کریم حسینی: همه باید به توسعه ورزش کمک کنیم
سید کریم حسینی: همه باید به توسعه ورزش کمک کنیم

برای توسعه ورزش در خوزستان کمک کنیم هرچند برخی به ورزش‌های قهرمانی اهمیت می‌دهند اما ما یاد گرفتیم که ورزش در زندگی اجتماعی و فردی ما تاثیر گذار است و ما باید به جنبه‌های غیر قهرمانی آن‌هم اهمیت دهیم.

به گزارش نخل اسپورت، سید کریم حسینی در مراسم اعطای گواهی مربیگری به مربیان بادی بیوتی با قدردانی از تلاش‌های خدری، رئیس بادی بیوتی خوزستان اظهار کرد: برای توسعه ورزش در خوزستان کمک کنیم هرچند برخی به ورزش‌های قهرمانی اهمیت می‌دهند اما ما یاد گرفتیم که ورزش در زندگی اجتماعی و فردی ما تاثیر گذار است و ما باید به جنبه‌های غیر قهرمانی آن‌هم اهمیت دهیم.

وی با بیان اینکه تخصص من مدیریت پزشکی و مدیریت اداری است، گفت: بر حسب علاقه‌های شخصی حدوداً یک دهه‌ای است که به حوزه ورزش ورود کرده‌ام.

رئیس هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: از حضور در این هیئت لذت می‌برم چرا که بازی و ورزش در نزد روستاییان تعریف‌های متفاوتی دارد و حضور در ان فضا برای ما لذت بخش است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۴۰ رشته فعال در بازی‌های بومی و محلی عنوان کرد: این بازی‌ها معمولا ررده سنی خاصی ندارند و حتی قوانین بازی روستا به روستا تغییر می‌کند.

حسینی با اشاره به تنوع قومی، فرهنگی و جغرافیایی در خوزستان بیان کرد: همین مسئله سبب تنوع بازی‌ها و ورزش‌ها شده و معمولا سالانه همه این ورزش‌ها و بازی‌ها را در قالب المپیاد اجرا می‌کنیم.

وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت خوزستان از سال گذشته مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب را اجرا کردیم و حتی به دنبال فهال کردن جنبه تجاری و اقتصادی آن هستیم.

رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خوزستان گفت: ما بحث شترسواری و جشنواره‌های شترسواری را هم دنبال کردیم و به‌عنوان یک میراث فرهنگی به‌دنبال توسعه آن هستیم.

انتهای پیام/