قهرمانی از جنس غواص
قهرمانی از جنس غواص

این بار در نخل اسپورت، سراغ یکی از قهرمانان جوان دیار قهرمان پرور خوزستان رفتیم؛ جوانی که شاید تعداد کسانی که اسمش رو شنیده اند از مردم گرفته تا مسئولین استانی، کم باشد….

رحیم حسینوند، تنها خوزستانی تیم غواصی ارتش کشور در گفت و گو با خبرنگار نخل اسپورت اظهار کرد: اولین بار، با ورود به ارتش از سال ۹۴ ، غواصی را شروع کردم و یک سال بعد، مدرک حرفه ای را گرفتم.

وی در ادامه گفت: اولین مسابقات غواصی که شرکت کردم ۳ سال پیش در بندرعباس که برای انتخابی تیم غواصی ارتش کشور بود و در همان مسابقات هم به عنوان یکی از افراد نهایی انتخاب شدم.

غواص خوزستانی تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران در رابطه با آیتم های مسابقات غواصی ارتش گفت: مسابقات غواصی در ۷ آیتم برگزار می شود ک شامل میدان موانع، شنای امداد و نجات، جوشکاری و برشکاری زیر آبی، فلنچ، کار در فضای بسته، نجات زیردریایی مغروق و نجات کشتی غرق شده است.

وی در خصوص مدت زمان انجام آیتم های مسابقات و نحوه ارزیابی تیم برتر نیز اظهار کرد: مسابقات غواصی عمق به صورت تیمی برگزار می شود و در مدت یک هفته، تیم ها با یکدیگر به رقابت پرداخته و روزانه یک آیتم از مسابقه برگزار می شود و زمان انجام آیتم های ذکر شده، ثبت و کمترین زمان به عنوان بهترین عملکرد ملام برتری تیم های غواصی معرفی می شود.

حسینوند عنوان کرد: در اردوی قبل از مسابقات جهانی ۲۰۱۸، تمرینات خود را به مدت ۴ ماه در چابهار برگزار کردیم که صبح ها تمرینات تخصصی خود را در دریا انجام می دادیم و غروب ها هم ۴ ساعت تمرین در استخر داشتیم.

غواص دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره نحوه عضویت در تیم غواصی گفت: برای عضویت در تیم غواصی ارتش کشور ابتدا باید وارد ارتش شد و پس از گذراندن دوره ای که معمولاً بین ۳ تا ۴ ماه است، افراد تقسیم می شوند و در این میان تعداد محدودی برای شرکت در دوره های غواصی انتخاب می شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از افراد انتخاب شده برای شرکت در دوره های غواصی نیز تست های بدنی و پزشکی گرفته می شود و کسانی که در این تست ها موفق عمل کنند به عنوان دانش آموز دوره های غواصی انتخاب شده و حدود ۱۴ ماه تحت آموزش تخصصی غواصی قرار می گیرند.

حسینوند درخصوص تست های گرفته شده جهت حضور در تیم غواصی گفت: یکی از این تست ها، اتاق فشار است که بدن در شرایط آب قرار می گیرد و دانش آموز در عمق قرار می گیرد تا مشخص شود که آیا شرایط بدنی و ویژگی های لازم برای حضور در دوره های آموزشی غواصی را دارد یا خیر؟

وی با اشاره به اینکه همیشه باید آماده باشند گفت: در طول سال، آموزش های خاصی را می بینیم اما حدود یک ماه مانده به مسابقات، مهارت، تخصص و توان نفرات ارزیابی می شود و کسانی که آمادگی بیشتری دارند برای حضور در تیم دعوت می شوند.

به گزارش خبرنگار نخل اسپورت، رحیم حسینوند به پیشنهاد پسردایی اش به ارتش پیوست و غواصی را انتخاب کرد اما الان به انتخاب خود و با افتخار از حضور خود در تیم غواصی ارتش جمهوری اسلامی ایران صحبت می کند. تنها غواص خوزستانی تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران، مدال طلا در مسابقات جهانی ارتش به میزبانی نوشهر و مدال برنز در مسابقات جهانی به میزبانی کیش را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام