خوزستان، به دخترانش ایمان دارد/ تیم های خوزستانی بمب انگیزه برای صعود به لیگ برتر هستند
خوزستان، به دخترانش ایمان دارد/ تیم های خوزستانی بمب انگیزه برای صعود به لیگ برتر هستند

فصل جدید لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، می تواند برای خوزستان و دخترانش رنگ و بویی ویژه داشته باشد اگر نماینده های خوزستانی در دور نهایی هم موفق ظاهر شوند. دختران خوزستانی آنقدر تشنۀ موفقیت و درخشش هستند که بدون شک دور از دسترس نیست فصل جدید لیگ برتر بانوان را دو نماینده داشته باشیم که همین امر می تواند سرآغازی باشد برای خوزستان و دخترانش تا بتوانند دوباره نام خود را در کشور، سر زبان ها بیندازند.

فروزان سلیمانی، سرمربی تیم آویسا خوزستان که تیمش با ۹ امتیاز و مقتدرانه به عنوان تیم نخست به دور نهایی جهت کسب سهمیه حضور در لیگ برتر، صعود کرد، اظهار کرد: امروز را به بازیکنان خود استراحت دادیم و از فردا مجدداً تمرینات خود را از سر می گیریم تا با قدرت در دور دوم هم حضور پیدا کنیم که قطعاً سخت تر از دور اول خواهد بود. تمام تلاش فدراسیون فوتبال، این است که مسابقات تا آخر همین ماه تمام شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به زمان خوبی که در اختیار داشتیم و البته هدفی که برای خود ترسیم کرده بودیم که صعود به لیگ برتر است، تمام تلاش خودمان را کردیم که بومی سازی انجام دهیم و بازیکنان خوزستانی را جذب کنیم البته در کنار آنها از چهار، پنج بازیکن غیربومی نیز استفاده کنیم.

سلیمانی افزود: بازیکنانی که داریم همه فوتبالی اند و خوشبختانه بازیکنی که فوتسالی باشد حداقل فعلاً نداریم. در دور بعدی، ۴ تیم هستیم که همگی سرشار از انگیزه برای صعود هستیم. به جز تیم آویسا خوزستان، تیم جندی شاپور دزفول، هیأت فوتبال البرز و یک نماینده از مشهد هستند.

وی بیان کرد: جا دارد بابت امکاناتی که در اختیار آویسا قرار گرفته و البته حمایت های صادقانه و فراوان مدیرعامل تیم که انگیزه فراوانی دارند و تمام تلاش خود را می کنند صعود کنیم که بدون شک ما هم تمام تلاش خود را برای این کار به کار می گیریم.

سلیمانی با اشاره به محل تمرین آویسا خوزستان، اظهار کرد: هفته گذشته در ورزشگاه تختی اهواز تمرین می کردیم اما متأسفانه سانس تمرین ما ۹ شب بود که برخی اوقات نور داشتیم اما برخی اوقات هم زیر نور کم تمرین می کردیم؛ البته با توجه به اینکه مسابقات دور دوم قرار است بعد از ظهر باشد، نیاز است تمهیداتی اندیشیده شود تا تمریناتمان را بعد از ظهر انجام دهیم که مسئولین استان و مدیرعامل باشگاه در حال تلاش هستند تا فردا که اولین جلسه تمرینی ما برای دور دوم است را بتوانیم در ساعت ۷ بعد از ظهر انجام دهیم.

سلیمانی در پایان به خبرنگار نخل‌اسپورت گفت: امیدوارم که آویسا خوزستان و جندی شاپور دزفول هر دو بتوانیم به دور بعد صعود کنیم و نماینده های خوبی برای استان خوزستان در لیگ برتر فوتبال بانوان باشیم.

بیاتیانی، سرمربی تیم جندی شاپور دزفول که پس از دیگر نماینده خوزستانی یعنی تیم آویسا خوزستان، بعنوان تیم دوم به دور نهایی مسابقات فوتبال بانوان، صعود کرد در گفت و گو با خبرنگار نخل‌اسپورت اظهار کرد: ده تیم بودیم که از بین آنها به همراه سه تیم دیگر به دور بعدی صعود کردیم که مسابقات دور بعدی به احتمال زیاد بین ۲۶ تا ۲۷ همین ماه برگزار می شود.

وی افزود: حدود ۹۰ درصد بازیکنان تیم ما بومی خوزستان هستند.

بیاتیانی در ادامه گفت: دور بعدی، سخت تر خواهد بود چون تیم هایی که صعود کردند قوی تر هستند و همه سرشار از انگیزه برای صعود به لیگ برتر اما ما هم قوی هستیم و بمب انگیزه برای صعود به لیگ برتر هستیم.

سرمربی تیم بانوان جندی شاپور دزفول در پایان به خبرنگار نخل‌اسپورت گفت: در دزفول و البته کل خوزستان، فوتبال بانوان، آنطور که باید، حمایت نمی شود اما خوشبختانه شهردار دزفول، طی سالیان اخیر، شخصاً حمایت بی سابقه ای از فوتبال بانوان داشته اند که همین امر موجب دلگرمی بسیار زیادی برای ما است.

به گزارش نخل‌اسپورت، اخیراً شاهد تکاپوی مسئولان استانی برای کمک به فوتبال بانوان خوزستان هستیم که این امر، اتفاقی فرخنده و مبارک برای خوزستان و دخترانش است که فقط توجه می خواهند و فرصت هایی برای آنکه خود را اثبات کنند، ثابت کنند بیهوده نیست خوزستان را مهد فوتبال ایران می نامند.

گزارش از: زینب سلمان زاده؛ خبرنگار نخل‌اسپورت