مسئولان به رفاه خبرنگاران بیشتر توجه کنند
مسئولان به رفاه خبرنگاران بیشتر توجه کنند

پایگاه خبری نخل اسپورت به بهانه روز خبرنگار به سراغ چند تن از خبرنگاران فعال ورزشی استان رفته و در مصاحبه‌ای کوتاه، حرف دل آن‌ها را منعکس کرده است.

به گزارش نخل‌اسپورت، روز خبرنگار هر سال بهانه‌ای است تا جامعه به‌نوعی از زحمات خبرنگاران و اهالی رسانه یادی کند و محافلی جهت قدردانی از زحمات این قشر تشکیل شود.

اما در بین خبرنگاران و اهالی رسانه، همواره ورزشی‌ها مورد توجه کمتری قرار می‌گیرند ‌و نه تنها تجلیل خاصی از آن‌ها نمی‌شود، بلکه شاید حرف دل آن‌ها نیز به‌خوبی شنیده نمی‌شود.

بر این اساس پایگاه خبری نخل اسپورت به سراغ چند تن از خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان رفته تا طی مصاحبه‌ای کوتاه، گامی هر چند کوچک در جهت معرفی این عزیزان و انعکاس برخی نظرات آن‌ها بردارد.

این مصاحبه‌ها به‌صورت جداگانه در پایگاه خبری نخل اسپورت منتشر می‌شوند.

سوالات:

۱- خودتان را به صورت کامل معرفی کنید و سابقه خود در رسانه را نیز ذکر کنید (سن، محل تولد )

– با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما، محمدامین بهارزاده هستم ۲۴ ساله و متولد اهواز، کار خبر رو از اواخر سال ۹۱ در باشگاه خبرنگاران جوان مرکز خوزستان شروع کردم و همزمان با دوران تحصیل در مقطع کارشناسی در عرصه خبر فعالیت کردم، چند روزی میشه خدمت مقدس سربازی رو به پایان رسوندم ودر حال حاضر هم در بخش ورزشی خبرگزاری صداوسیمای مرکز خوزستان مشغول فعالیت هستم.

۲- چالش‌ها و سختی های کار خبر و رسانه در شاخه ورزش از دید شما چیست.

– کار خبر حقیقتا کاری سرشار از پویایی و حرکت هستش و البته سخت و شیرین به نظرم، اینم بگم برای پیشرفت باید سخت تلاش کنی و همیشه به روز باشی تو هر جایگاه و شغل و هر رشته ایی که هستی ،خوده من از بچگی علاقه خیلی زیادی به ورزش و خصوصا خبر ورزشی داشتم و همیشه پیگیر اخبار ورزشی بودم ،طوری که در روز تمام بخش های خبر ورزشی تلویزیون رو دنبال میکردم، مطالب سایت ها و خبرگزاری های مختلف رو هم همیشه پیگیر بودم و میخوندم.هر کاری چالش و سختی های خاص خودش رو داره، خصوصا خبر ورزشی که اکثر جوان ها و اقشار مختلف جامعه پیگیرش هستن، خبرنگار و یاگزارشگر باید با دقت و با حداکثر سرعت به بهترین نحوه ممکن خبر رو به مخاطب خودش برسونه .

۳- از دید شما بعنوان یک خبرنگار یا عکاس ورزشی، مسئولین چه کم کاری هایی در حق این قشر داشته اند و انتظار شما چیست.

– امیداوارم تدابیری اندیشیده بشه که شاهد افزایش رفاه و معیشت این قشر زحمت کش باشیم.

۴- وضعیت ورزش استان را چگونه می بینید و تحلیل شما از شرایط کنونی فوتبال و ورزش خوزستان چیست.

– به نظر بنده خوزستان سرشار از استعدادهای مختلف ورزشی است، شما با یک نگاه می‌توانید متوجه وجود این استعدادها در گوشه گوشه شهرهای استان بشوید… برای مثال فوتبال در خون بچه‌های خوزستانی هست و این را همه میدانند، وجود تیم‌های مختلف فوتبال در سطوح مختلف کشور مشخصه این موضوع می‌باشد، نه تنها فوتبال بلکه در اکثر رشته‌های ورزشی خوزستانی ها می‌توانند افتخار افرین باشند و کسب عناوین مختلف ورزشی توسط ورزشکاران خوزستانی را همیشه شاهد بودیم، که باید شاهد حمایت از این عزیزان باشیم . به نظرم باید تلاش بشود استعدادهای مختلف در رشته های مختلف را از سنین پایه رشد داد تا آینده ورزش را تضمین کنیم، کما اینکه در رشته های مختلف این اتفاق در حال انجام می‌باشد، ولی هر چه بیشتر سرمایه گذاری در این زمینه شود قطعا مثمره ثمر تر خواهد بود.

من ارزوی موفقیت برای همه عزیزان دارم و روز خبرنگار رو خدمت همه اصحاب رسانه تبریک میگم.

انتهای پیام