خداحافظ ” واویلا واویلا “
خداحافظ ” واویلا واویلا “

امروز یکی از مهم‌ترین ستاره‌های فوتبال خوزستان در یک دهه اخیر با پیامی در صفحه اینستاگرامی خود از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش نخل‌اسپورت، بدون تردید میلاد میداوودی را میتوان یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ خوزستان نامید. میلاد میداوودی در استقلال اهواز به فوتبال ایران معرفی شد.

جایی که روزگاری تیم محبوب و ریشه دار اهوازی استادیوم پیر تختی را لبریز از هواداران میکرد و سکوها یک صدا نام اورا فریاد میزدند.

حال پس از آن سالهای درخشان نه نامی از استقلال اهواز در سطح بالای فوتبال کشور مانده نه استادیوم تختی حال روزی خوبی را سپری میکند و میلاد هم امروز از دنیای بازیگری خداحافظ کرد تا شاید یکی از آخرین نفراتی باشد که روزی اسمش را در این تیم و استادیوم هواداران فریاد میزدند

میداوودی خیلی سریع در خوزستان محبوب شد و با بازیهای درخشان خود توانست در دل هواداران اهوازی خودرا جا کند  و در سالی که استقلال اهواز تا آستانه قهرمانی لیگ برتر پیشرفت و با یک پرچم اشتباه حق مسلم اهوازی ها را از آنها گرفت حضور داشت و تاثیری بسیاری در نتایج درخشان آن روزهای استقلال اهواز داشت.

میداوودی برای گذران خدمت سربازی خود به پاس پیوست و توانست در آن تیم هم خودرا نشان بدهد و نایب قهرمان لیگ برتر شود، بعد از پاس به اهواز برگشت، و بعد از آنکه مورد توجه الاهلی امارات قرار گرفت به امارات رفت و دو مقطع در این تیم بازی کرد، استقلال اهواز از این انتقال صود خوبی بدست آورد.

 میلاد میداوودی که یکی از معدود بازیکنانی بود که از تیم  استقلال اهواز توانست لژیونر شود رویای ستاره شدن در تیم‌های پایتخت را در سر داشت به استقلال تهران پیوست تا به آرزویش برسد و پیراهن آبی تیم تهرانی را نیز بر تن کند.

میداوودی زیر نظر پرویز مظلومی شروع فوق العاده ای با این تیم داشت و توانست در اولیم بازی خود گلزنی کند , محبوبیت میداوودی روز به روز در تیم پایتخت در حال افزایش بود، او توانست درخشش خودرا ادامه دهد تا سکوهای آزادی نام اورا جلوتر از دیگر ستاره های آن روزهای استقلال تهران صدا بزنند و شعار مخصوص او یعنی ” میلاد میداوودی واویلا واویلا ” را برای او سر بدهند، شعاری که فقط مخصوص میلاد خواهد بود.

فصل درخشان میداوودی در تیم تهرانی ادامه داشت تا جایی که پیشنهادهایی از کشورهای اروپایی به او رسید، اما او در ایران ماند تا به دلبری‌هایش در مستطیل سبز  دامه دهد.

میلاد که به شدت روی فرم بود، در بازی مقابل ملوان انزلی در آن چمن ناهموار با یکی از خشن ترین تکل‌های تاریخ لیگ مواجه شد و مچ پایش شکست.در آن بازی “سعید سالارزاده ” تکلی بسیار خشن را روی پای میداوودی زد تا فوتبال ایران را از ادامه درخشش یکی از خوش تکنیک ترین بازیکنان آن زمان محروم کند، سالارزاده پس از آن تکل بارها عذر خواهی کرد اما چه فایده، آن میلاد هیچوقت نتوانست میلاد قبل شود .

میداوودی پس از جراحی و بازگشت به میادین نتوانست درخشش گذشته را ادامه دهد و پس از عوض کردن چند تیم به زادگاه خود در مسجد سلیمان برگشت تا دین خودرا به این شهر نیز ادا کند، میلاد توانست همراه با نفت مسجد سلیمان به لیگ برتر صعود کند و فصل بعد از آن نیز در این تیم ماند و کمک کرد نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر باقی بماند .

میداوودی یکی دیگر از بازیکنان خوزستانی است که ضمن درخشش در سالهای بازی خود به گمان فوتبالدوستان به حق خود در فوتبال نرسید .

میداوودی که از اهواز تا تهران و مسجد سلیمان در دل هواداران جای داشت و حتی هواداران رقبا هم توان فنی اورا قبول داشتند و مورد احترام همه بود مانند دیگر ستارگان آسمان خوزستان نتوانست حق خودرا به طور  کامل از این فوتبال بگیرد و در آستانه سی و پنج سالگی کفش‌هایش را آویخت تا فعالیت خودرا در مربیگری به زودی آغاز کند.

از میلاد میداوودی قاب های بسیاری در ذهن فوتبال دوستان باقی مانده است؛
کاشته دقیقه نود دو مقابل پرسپولیس، سوپر گل از میانه های میدان به سایپا کرج، گل قیچی مقابل سپاهان اصفهان در آزادی، موقعیت از دست رفته مقابل تیم ملی برزیل و …

با آرزوی موفقیت برای میلاد میداوودی عزیز ستاره‌ی سال‌های اخیر فوتبال خوزستان در تمامی عرصه ها

  • نویسنده : محمدعلی میراب زاده