برخورد خوبی با خبرنگاران ورزشی نمی‌شود
برخورد خوبی با خبرنگاران ورزشی نمی‌شود

پایگاه خبری نخل اسپورت به بهانه روز خبرنگار به سراغ چند تن از خبرنگاران فعال ورزشی استان رفته و در مصاحبه‌ای کوتاه، حرف دل آن‌ها را منعکس کرده است.

به گزارش نخل‌اسپورت، روز خبرنگار هر سال بهانه‌ای است تا جامعه به‌نوعی از زحمات خبرنگاران و اهالی رسانه یادی کند و محافلی جهت قدردانی از زحمات این قشر تشکیل شود.

اما در بین خبرنگاران و اهالی رسانه، همواره ورزشی‌ها مورد توجه کمتری قرار می‌گیرند ‌و نه تنها تجلیل خاصی از آن‌ها نمی‌شود، بلکه شاید حرف دل آن‌ها نیز به‌خوبی شنیده نمی‌شود.

بر این اساس پایگاه خبری نخل اسپورت به سراغ چند تن از خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان رفته تا طی مصاحبه‌ای کوتاه، گامی هر چند کوچک در جهت معرفی این عزیزان و انعکاس برخی نظرات آن‌ها بردارد.

این مصاحبه‌ها به‌صورت جداگانه در پایگاه خبری نخل اسپورت منتشر می‌شوند.

سوالات:

۱- خودتان را به صورت کامل معرفی کنید و سابقه خود در رسانه را نیز ذکر کنید (سن، محل تولد )

-بهادر فدایی هستم متولد ۱۳۶۵ اهواز، خبرنگار پایگاه خبری ورزشی خوزستان جام هستم و به مدت ۴ سال هست که در این رسانه ورزشی فعالیت می کنم.

۲- چالش‌ها و سختی های کار خبر و رسانه در شاخه ورزش از دید شما چیست.

-کار خبر و رسانه کلاً دارای چالش های فراوانی اما مهمترین آن ها که الان به ذهن من می رسد اولاً منبع خبر است که باید از موثق بودن آن مطمئن باشیم چون نمی شود با شک و شبهه یک خبر را منتشر کرد زیرا ممکن است بعداً دچار مشکلات اساسی و بزرگتر شویم. مسئله دیگر در این رابطه سرعت عمل است. باتوجه به رقابت سایت های خبری در زمینه سرعت نشر خبر و زودتر منتشر کردن آن باید بتوانیم خبری را که بدست می آوریم زودتر از سایت های دیگر منتشر کنیم تا از رقابت با دیگران جا نمانیم اما با این وجود بنده معتقدم که کیفیت را نباید فدای کمیت کرد.

۳- از دید شما بعنوان یک خبرنگار یا عکاس ورزشی، مسئولین چه کم کاری هایی در حق این قشر داشته اند و انتظار شما چیست.

-قشر خبرنگار در جامعه ما یک قشر مظلوم به حساب می آید. مسئولین می توانند شرایط و امکانات بهتری را برای خبرنگاران فراهم کنند تا سهولت پوشش خبری برای آن ها بیشتر و بهتر باشد. همچنین یک خبرنگار برای بالا بردن کیفیت کار خود باید دارای امنیت کاری باشد که در این زمینه مسئولان می توانند کمک های زیادی کنند. یک خبرنگار ورزشی که برای پوشش خبر به استادیوم های ورزشی می رود در برخی موارد شاهد بودیم که حراست و مسئولین انتظامی برخورد ناشایستی با شخص خبرنگار داشته و بی احترامی های زیادی به یک خبرنگار شده است ولی متاسفانه هیچکس در این زمینه پاسخگو نیست. در یکی از دیدارهای لیگ برتر هم شاهد این بودیم که برخی از هوادارنماها به شخص خبرنگار حمله ور شده و ماشین شخصی وی را به آتش کشیدند ولی هنوز خساراتی به وی پرداخت نشده.

۴- وضعیت ورزش استان را چگونه می بینید و تحلیل شما از شرایط کنونی فوتبال و ورزش خوزستان چیست.

-فوتبال و ورزش خوزستان در این روزها اصلاً حال و روز خوبی ندارد و متاسفانه هر سال هم بدتر می شود. مدیران نالایقی که در رآس کار ورزش استان و باشگاه های استان قرار دارند وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند و به تیم های استان و استادیوم های استان توجهی نمی کنند. جدیداً هم به نقل از رئیس هیات فوتبال شنیدیم که در صورت آماده نشدن استادیوم های استان برای آغاز مسابقات لیگ برتر، احتمال دارد تیم های خوزستانی در بوشهر از تیم های حریف میزبانی کند! که این حرف یعنی فاجعه برای استان فوتبال خیز خوزستانی که دو استادیوم خوب دارد اما هنوز هیچکدام آماده برگزاری مسابقات لیگ برتر نشده اند. ولی بوشهر با داشتن یک استادیوم معمولی آماده برزگرای مسابقات لیگ برتر است.

انتهای پیام