تلاش فرنگی کاران خوزستان برای کسب عناوین برتر کشتی نوجوانان قهرمانی جهان
تلاش فرنگی کاران خوزستان برای کسب عناوین برتر کشتی نوجوانان قهرمانی جهان

فرنگی کاران استان خوزستان برای کسب چهار مدال رنگارنگ در مسابقات کشتی نوجوانان قهرمانی جهان به میدان می روند.

به گزارش نخل اسپورت ، مسابقات پنج وزن دوم رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان امشب در شهر صوفیه بلغارستان پیگیری شد که در وزن ۵۱ کیلوگرم که سعید اسمعیلی لیوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کومی ساوادا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد ارشد از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.اسمعیلی در این مرحله ادموند نازاریان از بلغارستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.
حریف وی در دیدار پایانی المیر علی یف از جمهوری آذربایجان است.
در وزن ۶۰ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد رأفت رشید از بلغارستان گذشت وی در دور دوم مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. سهرابی در این مرحله مقابل الکساندر گورالی از مولداوی با نتیجه ۴ بر ۴ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اسکوراتوف از روسیه با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.
در وزن ۷۱ کیلوگرم رضا ساکی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر داتا چخایدزه از گرجستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۴ و ضربه فنی ایون دوسوفتی از رومانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رئوف عبداله علی اف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. ساکی در این مرحله الکساندرین گوتو از مولداوی را در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶ بر ۶ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی استفان استارودوبتسیف از روسیه است.
در وزن ۹۲ کیلوگرم سعید کریمی زاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر خالد حسن از مصر را شکست داد وی در دور بعد مقابل محمد اولویف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، کریمی زاده به گروه بازنده ها رفت وی ابتدا در این گروه به مصاف تیلر هانا از آمریکا می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با ریچارد کارلسون از استونی مصاف می دهد و در صورت گذر از این کشتی گیر، در دیدار رده بندی به مصاف لازلو وارسانیل از مجارستان می رود.
رقابتهای شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا برگزار می شود.
درمسابقات پنج وزن نخست این رقابتها،حجت رضایی و کامران ارقش از کسب مدال بازماندند.

انتهای پیام