کابوس سفرهای طولانی مدت برای شاگردان ویلموتس
کابوس سفرهای طولانی مدت برای شاگردان ویلموتس

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 20 روز 19 شهریور ماه به صورت رسمی کارش را با ویلموتس آغاز می کند.

به گزارش نخل اسپورت ، آخرین دیدار تیم ملی ایران در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، ماجرای ویژه ای دارد؛ تیم ملی باید برای رسیدن به مرحله نهایی مقابل کره جنوبی باید به برتری می رسید ولی یکی از مشکلات کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی، سازگار کردن بدن های بازیکنان با ساعت زندگی و برگزاری مسابقه در کشور کره جنوبی بود.

کی روش برای حل این مشکل، یک روز پیش از سفر به کره جنوبی که با پرواز چارتر نزدیک به ۱۰ ساعت به طول انجامید، برنامه ای ویژه درنظر گرفت. او ۲۴ ساعت پیش از سفر به این کشور، از اعضای تیم خواسته بود تا براساس ساعت کره جنوبی زندگی کنند و برای اینکه همه این موضوع را جدی بگیرند، وسواس خاصی به خرج می داد. او یک روز قبل از سفر، راس ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به بازیکنان گفته بود، به رختخواب هایشان بروند و اتاق های هتل آکادمی هم با دستور کی روش کاملا تاریک شده بودند. زمان پرواز هم طوری تنظیم شده بود که رسیدن اعضای تیم ملی به کشور کره جنوبی، همزمان با آغاز روز در این کشور باشد و طی ساعات پرواز همه چیز مهیا شده بود تا بازیکنان در طول مسیر استراحت کامل داشته باشند.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه سوم رقابت های مقدماتی برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج هم گروه است و برنامه زمان بندی مسابقات تا پایان ماه اکتبر (مهرماه ۹۸) مشخص شده است. این رقابت ها از ۱۴ شهریور آغاز می شود و ۲۳ مهرماه ادامه دارد که برنامه زمانبندی آن به این شرح است. البته که هنوز زمان دقیق دیدار برابر عراق اعلام نشده است ولی ویلموتس باید برای سه دیدار دیگر برنامه ریزی کند.

پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸؛ اولین هفته ایران استراحت می کند

در اولین هفته رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ و جام جهانی ۲۰۲۲، تیم ملی ایران استراحت خواهد کرد. در این هفته که ۱۴ و ۱۵ شهریور برگزار خواهد شد، مارک ویلموتس به دنبال برگزاری یک بازی دوستانه است تا شناخت بیشتری روی بازیکنان خود پیدا کند و آماده اولین دیدار رسمی اش روی نیمکت تیم ملی شود.

برنامه ۴ تیم دیگر که در گروه سوم برای رسیدن به مرحله بعدی تلاش می کنند، به شرح زیر است:

بحرین – عراق / ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه ملی بحرین
کامبوج – هنگ کنگ / ساعت ۱۸:۳۰ – ورزشگاه پنوم پن

سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸؛ اولین چالش جدی ویلموتس در ایران

تیم ملی ۱۹ شهریور ماه باید در هنگ کنگ با تیم ملی این کشور بازی کند. برای رسیدن به این کشور، تیم ملی ابتدا باید به یکی از کشورهای همسایه نظیر قطر یا امارات سفر کند و سپس پروازی هشت ساعته به هنگ کنگ داشته باشد. بی شک سازگار کردن بدن بازیکنان که به دلیل تغییر ساعت و مسافت زیاد رخ می دهد، می تواند برای ویلموتس چالش برانگیز باشد.

برنامه بازی های هفته دوم به شرح زیر است:
هنگ کنگ – ایران / ساعت ۲۰ – ورزشگاه ملی هنگ کنگ
کامبوج – بحرین / ساعت ۱۸:۳۰ – ورزشگاه پنوم پن

پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸؛ اولین بازی رسمی ویلموتس در آزادی

مارک ویلموتس پس از دیدار برابر هنگ کنگ که روز ۱۹ شهریور ماه برگزار می شود، چند روز کمتر از یک ماه زمان نیاز دارد تا برای بازی دوم آماده شود. این بازی در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و سرمربی ۵۰ ساله بلژیکی برای اولین مرتبه در یک بازی رسمی روی نیمکت ورزشگاه آزادی خواهد نشست.

برنامه بازی های هفته سوم گروه سوم:
ایران – کامبوج / ساعت ۱۷:۳۰ – ورزشگاه آزادی
عراق – هنگ کنگ / متعاقبا اعلام می شود

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸؛ سفر به کشور همسایه

انجام مسابقه برابر بحرین و عراق هر چند به دلیل دشواری هایی که تیم ملی پیش تر با این دو تیم داشته، برای ویلموتس و تیم ملی چالش به شمار می رود ولی نزدیک بودن این دو کشور از لحاظ مسافتی به ایران، یک مزیت به شمار می رود. ایران در هفته چهارم باید روز ۲۳ مهرماه و بلافاصله پس از مصاف با کامبوج، برای مصاف با بحرین به این کشور سفر کند.

برنامه بازی های هفته چهارم؛
بحرین – ایران / ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه ملی بحرین
کامبوج – عراق / ساعت ۱۸:۳۰ – ورزشگاه پنوم پن

هفته پنجم؛ تعیین نشده

عراقی ها یکی از هم گروهی های ایران به شمار می روند که هنوز AFC زمان دقیق برگزاری این مسابقه را اعلام نکرده است.

*کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه ۴ هفته از رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ چین را اعلام کرده و هنوز در مورد دیدار رفت ایران و عراق و همینطور دیدارهای برگشت، زمانبندی دقیق اعلام نکرده است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش3