نبود استخر و دفتر هیات در اهواز و سردرگمی مربیان
نبود استخر و دفتر هیات در اهواز و سردرگمی مربیان

مسوول کمیته آموزش هیات شنا اهواز با بیان این‌که در حال حاضر هیات شنا اهواز فاقد دفتر و استخر است، گفت: با توجه به این‌که در فصل گرما هستیم، نیاز مردم به استخرها و اماکن آبی دو چندان است، در حالی که اقدام آن چنانی در راستای ساماندهی استخرها در اهواز انجام نمی‌شود.

به گزارش نخل اسپورت , سید محمدرضا زکی‌زاده اظهارکرد: حدودا دو سال است که هیات اهواز با توجه به اولویت‌های اداره ورزش و جوانان اهواز تاسیس شده ولی متاسفانه تاکنون دفتری برای هیات علی‌رغم پیگیری‌های متعددمان در نظر گرفته نشده است. قول‌هایی به ما داده شد ولی گشایشی در کار ایجاد نشد و همین امر باعث شده مراجعه‌کنندگان و همچنین مربیان اهواز سردرگم شوند.

وی ادامه داد: هیات استان نیز بدون در نظر گرفتن وجود هیات شنا اهواز مبادرت به انجام مکاتبات مستقیم با استخرها و همچنین مسابقاتی که ما باید در جریان آن‌ها باشیم، می‌کند. همچنین در چهار پنج سال گذشته، هیات استان چندین کلاس آموزشی برگزار کرده است که تنها از یک مدرس در اهواز استفاده کرده و بیشتر از مدرسان خانمی استفاده می‌کند که در گذشته در اهواز ساکن بوده و اکنون به استان دیگر رفته است. در بخش آقای هم تنها از یک مدرس مشخص شده استفاده می‌کنند، در حالی که ما در اهواز مدرسان خوبی داریم که می‌توانند مسوولیت آموزش کلاس‌ها را بر عهده بگیرند. تمام این‌ها منجر به عدم رشد شنای اهواز علی‌رغم وجود پتانسیل لازم شده است. به نظرم این گونه کار کردن به دبیر و نایب‌رییس هیات خوزستان برمی‌گردد که به صورت تک‌بعدی کار می‌کنند.

مسوول کمیته آموزش هیات شنا اهواز گفت: اکنون در اهواز استخری که زیر نظر هیات اهواز باشد و بتوانیم این ورزش را در اهواز برای علاقه‌مندان سرپا نگه داریم، نداریم. همین نیز باعث شده که مردم به استخرهای خصوصی مراجعه کرده و پول هنگفتی را به آن‌ها بدهند و همین منجر به ایجاد بازار دلالی شده است. سوال من این است چرا تا وقتی که ما هیات داریم باید مردم به این صورت هزینه کنند و بعد هم تکلیف خود را ندانند. استخرهای اهواز ساماندهی نشده‌اند و این برای این رشته پرمدال نگران‌کننده است.

وی افزود: همچنین با توجه به شرایط آب و هوایی اهواز و این‌که اکنون در فصل گرما قرار داریم، نیاز مردم به استخرها و اماکن آبی دو چندان است، در حالی که اقدام آن چنانی در راستای ساماندهی استخرها در اهواز انجام نمی‌شود. به هر حال اگر هیات اهواز دارای دفتر و استخر بود، می‌توانستیم برنامه‌ریزی بهتری برای اوقات فراغت مردم داشته باشیم. عدم وجود استخر باعث شده است که ما حتی نتوانیم تیم‌داری و آموزش‌های لازم را در اهواز داشته باشیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا خوزستان