از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده خواهیم کرد
از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده خواهیم کرد

امید حاجتی در جلسه معارفه ضمن تشکر از اعتمادی که به وی شده، تاکید زیادی بر همکاری با هیأت های ورزشی دیگر استان و البته سازمان های مردم نهاد خوزستان جهت پیشبرد هر چه بهتر اهداف ورزش همگانی در سطح استان خوزستان داشت.

به گزارش خبرنگار نخل‌اسپورت، امیدحاجتی در جلسۀ معارفه خود و البته تکریم رئیس پیشین هیأت همگانی خوزستان که بر خلاف اطلاع رسانی قبلی، بدون حضور افشین مولایی، سرپرست فدراسیون همگانی کشور برگزار شد، اظهار کرد: هدف ما از همین ابتدا گسترش ورزش همگانی و ایجاد نشاط اجتماعی بیشتر در سطح استان خوزستان است که در راستای این امر، برنامه های متعددی خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: در صورت جدی تر گرفتن حوزه ورزش همگانی، بسیاری از معضلات اجتماعی کاهش پیدا می کنند مانند مشکلاتی که به طور مستقیم با سلامت مردم سرو کار دارد مانند کبد چرب، فشار خون و … که با ورزش می توان از هزینه های درمانی کم کرد.

حاجتی افزود: سلامت جامعه تأثیر زیادی بر موفقیت هر جامعه ای دارد. بدون شک انجام ورزش در استان هایی مانند خوزستان که شرایط آب و هوایی مناسبی ندارد، سخت است که در این شرایط می بایست فکری اساسی شود.

حاجتی با اشاره به لزوم توسعه ورزش های آبی در فصل گرم خوزستان گفت: گرمای استان خوزستان، کار را برای ورزش همگانی سخت می کند اما باید بتوانیم با برخی جایگزین ها، این مسأله را حل کنیم؛ در این زمینه می توانیم ورزش های آبی را در استان، توسعه دهیم البته همه این ها اگر همه کمک نکنند صرفا درحد ایده باقی می ماند.

سرپرست جدید هیأت همگانی استان خوزستان با تأکید بر لزوم پرداختن بیشتر به ورزش بانوان اظهار کرد: در حوزه ورزش بانوان باید انرژی بیشتری بگذاریم چون بدلیل برخی محدودیت های این قشر بدون شک نیاز به این توجه بیشتر را دارند. البته در این زمینه زیرساخت هایی مانند پارک بانوان فراهم شده اما عملا مورد استفاده نمی باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های سازمان های مردم نهاد نیز گفت: جهت پیشبرد اهداف خود از دو ظرفیت استفاده خواهیم کرد؛ یکی سایر هیأت های ورزشی استان و دیگری سازمان های مردم نهاد استان خوزستان است تا بتوانیم در کنار توسعه امر ورزش به یک سری فرهنگ سازی ها در بخش عمومی هم بپردازیم تا در نتیجه آن شاهد یک جامعه سالم باشیم.

انتهای پیام