بسترسازی مناسب، مهم‌ترین هدف ما در وزنه برداری بانوان است
بسترسازی مناسب، مهم‌ترین هدف ما در وزنه برداری بانوان است

رئیس هیأت وزنه برداری استان خوزستان، مهم ترین امر در وزنه بردرای بانوان استان خوزستان را بسترسازی می داند.

سید علیرضا قریشی امشب در گفت و گو با خبرنگار نخل‌اسپورت اظهار کرد: دومین دوره مسابقات وزنه برداری المپیاد بانوان از ششم شهریور در شهرستان سنندج آغاز می شود. در مسابقات سال گذشته که نخستین دوره بود، تیم وزنه برداری بانوان استان خوزستان با یک طلا، یک نقره و دو برنز توانست مقام سوم تیمی را کسب کند.

وی ادامه داد: وضیعت بانوان استان خوزستان در سال جاری با توجه به تجربیاتی هم که در مسابقات کشوری سال گذشته کسب کردند، بهتر است؛ تلاش ما هم این است که یک تیم کامل ده نفره را به دومین دوره مسابقات المپیاد بانوان در سنندج اعزام کنیم. بانوان وزنه بردار هم این روزها بصورت فشرده در حال تمرین هستند تا انشاله حداکثر امتیازات را امسال بتوانند به دست بیاورند.

قریشی افزود: تمام تلاش ما در وزنه برداری بانوان، بسترسازی است. بنده به شخصه به واژه استعدادیابی اعتقادی ندارم و بیشتر به دنبال علاقه یابی هستیم چون کیفیت در دل کمیت است و ما ابتدا باید به دنبال بالا بردن کمیت باشیم بنابراین تلاش ما این است که در ابتدا کمیت را بالا ببریم و سپس به دنبال آن کیفیت را نیز ارتقاء دهیم.

رئیس هیأت وزنه برداری استان خوزستان گفت: در بخش بانوان، اساس کار خود را روی سنین سطوح پایه یعنی نونهالان و نوجوانان گذاشتیم. وزنه برداری بانوان تا حالا سابقه ای در ایران نداشته نه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و نه پس از آن و دو سه سالی است که آغاز شده و خوزستان هم در بخش بانوان به دلیل برخی از مشکلات نسبت به سایر مناطق کشور، وزنه برداری را دیرتر شروع کرد اما تلاش بر این است که در برگزاری کلاس های بدنسازی، مربیگری، داوری و بازآموزی وزنه برداری، سطح دانش مربیان و داوران را در بخش بانوان ارتقاء دهیم تا بتوانند وزنه برداران خوبی را تحویل جامعه دهند.

قریشی بیان کرد: وضعیت وزنه برداری بانوان با توجه به اینکه فقط دو سه سال است که شکل گرفته برای شروع، خوب ارزیابی می شود اما طبیعتاً وزنه برداری ایران در بخش آسیا و جهان عقب هست که انشاله با برنامه ریزی هایی که انجام می شود، فاصله موجود را سال به سال کاهش دهیم.

رئیس هیأت وزنه برداری استان خوزستان در پایان گفت: امیدواریم با توجه به علاقه ای که در بانوان برای وزنه برداری می بینیم در دو سه سال آینده یکی از کشورهای صاحب مدال و موفق آسیا در حوزه بانوان باشیم.

به گزارش خبرنگار نخل‌اسپورت، یکی از جدیدترین کلاس های هیأت وزنه برداری در بخش بانوان، روز جمعه (یازدهم ماه جاری) در سالن هیأت وزنه برداری استان خوزستان با تدریس دکتر علیرضا قریشی؛ رئیس هیأت وزنه بردرای استان خوزستان و با حضور تمامی مربیان و داوران وزنه برداری بانوان برگزار می شود.

انتهای پیام