این بار پای یک زن هم در میان است!
این بار پای یک زن هم در میان است!

سرمربی و مشاور فنی حریف ایران در مسابقات قهرمانی زیر 21 ساله های جهان چهره های جذاب تیم حریف ما خواهند بود.

به گزارش نخل اسپورت ، تیم والیبال جوانان ایران جمعه شب با کسب یک پیروزی مقتدرانه برابر تیم مدعی برزیل که همواره تیمی مدعی در والیبال دنیا بوده برای اولین مرتبه به فینال رقابت های جهانی رسید تا دست به کار بزرگی زده باشد و نام خود را در تاریخ والیبال ایران ثبت کند.

جوانان ایران در دیدار فینال برابر تیمی به میدان می روند که در مرحله قبلی برابر آنها شکست خوردند؛ ایتالیا حریف عصر شنبه تیم ایران در شرایطی پا به فینال می گذارد که تا به این مرحله تنها در دو ست شکست خورده و نمایش بسیار خوبی در این تورنمنت از خود به نمایش گذاشته است.

ایتالیا اما در کنار این موفقیت ها یکی از تیم های ویژه مسابقات برای هواداران والیبال به ویژه مردم ایران است و مهم ترین ویژگی این تیم را تیم فنی آن تشکیل می دهد.

مونیکا علیه مدال طلای تیم ملی ایران

مونیکا کرستا تنها سرمربی زن حاضر در این مسابقات است و تیم او تا به این لحظه بهترین نتایج را کسب کرده است. کرستا که در کنار خط اکت های زیادی دارد، در تیم کرای رم در سری آ۲ ایتالیا تجربه مربی گری دارد و با موفقیت در لیگ والیبال ایتالیا که یکی از لیگ های معتبر محسوب می شود، توانسته نامی برای خود دست و پا کند تا همراه با یکی از مهم ترین چهره های تاریخ والیبال دنیا، هدایت این تیم را برای رسیدن به طلای جهان بر عهده داشت.

شاگردان کرستا در مرحله گروهی با ۳ پیروزی ۳ بر صفر متوالی برابر برزیل، لهستان و کانادا مقتدرانه کار خود را آغاز کردند و سپس برابر بحرین نیز این نتیجه را تکرار کردند و برای اولین مرتبه برابر ایران تیم کرستا در ست سوم طعم شکست را تجربه کرد و در ست چهارم نیز به زحمت و با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ پیروز شد تا با پیروزی برابر آرژانتین راهی نیمه نهایی شده و سپس با شکست ۳ بر یک روسیه به فینال رسید.
سرمربی ۴۶ ساله تیم ایتالیا که با تیم کرای رم سال ۲۰۱۸ یک قهرمانی را در کارنامه خود ثبت کرده حالا برابر ایران به دنبال یک مدال طلای به مراتب مهم تر است و البته به خوبی می داند مانند دیدار مرحله گروهی برای کسب پیروزی به فاکتور شانس نیاز دارد.

آشنای قدیمی والیبال ایران مرد پشت پرده

خولیو ولاسکو آرژانتینی که در والیبال ایتالیا همواره چهره ای مهم و تاثیر گذار است، به عنوان مشاور فنی در کنار تیم ایتالیا حضور دارد و نیاز به گفتن نیست که تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت این تیم دارد.
ولاسکو که البته مدتی است به عنوان سرمربی فعالیت نمی کند، ترجیح داده به عنوان چهره تاثیر گذار در سایه در کنار مونیکا کرستا فعالیت کند و همین نوع فعالیت باعث شده تا سایت فدراسیون جهانی تنها یک مرتبه و بعد از صعود به فینال موفق به شکار تصویر ولاسکو در جشن شادی ایتالیایی ها شود.

نباید فراموش کرد که ولاسکو به خوبی جنس والیبالیست های ایران را می شناسد و حضور او می تواند بیش از هر عامل دیگری کار را برای تیم ایران سخت کند اما مطمئنا برای او که سال های طلایی والیبال ایران را پایه گذاری کرد تقابل با نسل جدید، یک چالش متفاوت خواهد بود و برای جوانان جذاب و ماجراجوی ایران ادامه مسیر تاریخ سازی با خواباندن مچ چهره ای مانند ولاسکو، شیرین تر از قبل خواهد بود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش3