نمی‌دانم چرا برخی نمی‌خواهند مجموعه غدیر رونق بگیرد
نمی‌دانم چرا برخی نمی‌خواهند مجموعه غدیر رونق بگیرد

پیمانکار و بهره‌بردار مجموعه ورزشی غدیر گفت: طرح‌های بسیار خوبی در جهت افزایش سرانه تفریحی ورزشی اهواز در مجموعه غدیر داریم اما نمی‌دانم چرا برخی نمی‌خواهند این موضوع عملی شود.

به گزارش نخل‌اسپورت، سیاوش صادقی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری ورزش ایران ایپنا واحد خوزستان درباره آخرین شرایط مجموعه غدیر اظهار کرد: مجموعه ورزشی غدیر در حال حاضر با وجود کم محلی‌ها شرایط خیلی خوبی ندارد ولی نگذاشتیم اوضاع آن خیلی هم بد شود و با همه سختی‌ها استادیوم را سر پا نگه داشته‌ایم؛ در این مدت حقوق پرسنل، هزینه تعمیرات، هزینه برگزاری بازی‌های لیگ و بهسازی استادیوم را هم با وجود اینکه مجموعه هیچ گونه درآمدزایی نداشته است پرداخت کرده‌ایم.

وی افزود: نیاز است نکاتی را مطرح کنم تا مشخص شود هدف ما از در اختیار گرفتن این مجموعه چه بوده است.
در اسفند ماه سال گذشته طی قراردی مجموعه ورزشی غدیر را به‌مدت یکسال در اختیار گرفتیم و طبق گفته مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، قرار شد پس از یک سال در صورت عمل به تعهدات، قرارداد ما طولانی‌مدت شود.

صادقی عنوان کرد: در همان ابتداد طرح توجیهی بسیار قوی و محکمی را ارائه دادیم که حاوی ۲۸ طرح تفریحی، فرهنگی ورزشی در فضای ۴۴ هتکاری مجموعه غدیر بود.

پیمانکار و بهربردار مجموعه ورزشی غدیر گفت: طرح‌هایی که ما ارائه دادیم از نظر سرانه فرهنگی، تفریحی و ورزشی برای شهر اهواز و حتی استان خوزستان بسیار امیدوار کننده بود؛ از پارک بانوان، پارک خانواده، پارک سلامت، جاده سلامت، پیست دوچرخه سواری عمومی و هتل گرفته تا فضای سبز، فضای بازی سرپوشیده و کارتینگ، همه و همه در این طرح‌ها دیده شده بود که متاسفانه هر کدام بنا به دلایلی اجازه اجرا شدن را پیدا نکرد.

وی ادامه داد: شخص مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از ابتدا با ما همراه بوده است اما اگر می‌دانستیم نمی‌توانیم و یا برخی افراد نمی‌گذارند این طرح‌ها را اجرا کنیم محال بود مجموعه ورزشی غدیر را در اختیار بگیریم، نکته مهم این است که نگاه کردن به مجموعه غدیر تنها به‌عنوان یک استادیوم فوتبال جفا در حق مردم اهواز و حتی جفا در حق این مجموعه است زیرا ۴۴ هکتار مساحت این مجموعه این اجازه را می‌دهد که بهره‌برداری بسیار خوبی از این فضا انجام شود.

صادقی با اشاره به اینکه می‌توان با بهره‌برداری صحیح و بهینه از فضای مجموعه غدیر، بسیاری از تهدیدهای فرهنگی را در شهر اهواز و استان خوزستان را به فرصت تبدیل کرد، بیان کرد: شاید کسی خیلی به این نکته توجه نکند که بخشی از مشکلات فرهنگی و تهدیداتی که در حال حاضر در حاشیه شهر اهواز و سایر نقاط استان خوزستان به‌وجود آمده است بر اثر عدم توجه به سرانه های تفریحی و ورزشی است.

وی افزود: این مهم همان چیزی است که در ابتداد در جلسه با کارشناسان ما به ان دست یافته بودیم و بسیار دلگرم بودیم که می‌توانیم یک کار فرهنگی برای شهر اهواز انجام دهیم٬ زیر برای ما مهم است در شهر و استانی که این همه شهید داده‌اند تحول اساسی در سرانه ورزشی انجام شود تا اندکی بتوانیم زحمات و ایثار آن شهیدان والامقام را جبران کنیم.

بهره‌بردار و پیمانکار مجموعه ورزشی غدیر اهواز اذعان کرد: به هر حال ما طرح توجیهی مفصلی را ارائه دادیم که در همان ابتداد مسئولین از این طرح‌ها استقبال کردند اما چه شد که از ۲۸ طرحی که ارائه کردیم تنها اجازه بهربرداری از پارکینگ و احداث یک هتل را دادند خودم هم هنوز نمی‌دانم اما مطمئنم که اگر مسئولین استان یک بار به دقت بررسی کنند که این مجموعه چه ظرفیتی دارد به راحتی از کنار اجرا شدن این طرح‌ها نخواهند گذشت.

صادقی عنوان کرد: اداره کل ورزش و وجوانان استان خوزستان، استانداری استان، شهرداری اهواز و حتی همه نهادهای فرهنگی در استان خوزستان با اجرای این طرح‌ها منتفع خواهند شد زیرا بخشی از بار مسئولیت و وظیفه آن‌ها در این طرح‌ها نهفته است که با به اجرایی شدن این طرح‌‌ها قسمتی از کار این نهاد‌ها کاسته خواهد شد.

وی ادامه داد: موقعیت جغرافیایی مجموعه غدیر به نحوی است که اجازه می‌دهد برنامه‌های پرمخاطب و شلوغ را بدون هیچ‌گونه محدودیت از نظر ترافیکی در این مجموعه برگزار نمود.

صادقی گفت: همچنین از نظر وسعت نیز دست ما برای اجرای این طرح‌ها باز است منتها باز هم تاکید می‌کنم افرادی ظاهرا نمی‌خواهند طرح‌های تفریحی و ورزشی در این مجموعه اجرا شود.

وی اظهار کرد: به هر حال فکر می‌کنم آنچه ما وظیفه داشته‌ایم و حتی فراتر از آن را در قبال مجموعه ورزشی غدیر انجام داده‌ایم و انجام خواهیم داد. اما همواره این حسرت با ما خواهد بود که چرا اجازه نداده‌اند طرح‌های کارشناسی شده ما که در جهت افزایش سرانه تفریحی و ورزشی استان خوزستان است اجرایی شوند چه بسا با اجرا شدن این طرح‌ها در بحث توریسم و گردشگری نیز به موفقیت‌هایی دست پیدا می‌کردیم.

پیمانکار و بهربردار مجموعه ورزشی غدیر در انتها گفت: هنوز هم کور سوی امیدی برای اجرای این طرح‌ها وجود دارد، شاید کسی فکر کند ما سود مالی خاصی از اجرای این طرح‌ها خواهیم داشت در حالی‌که وقتی منطقی به این موضع نگاه کنیم تنها تعدادی از این طرح‌ها طرح‌های سرمایه گذاری با بازدهی میان مدت هستند.

وی افزود: هدف ما از پیشنهاد و قصد اجرای این طرح‌ها کمک به شهر اهواز و ایجاد یک فضای مناسب برای مردم اهواز و حتی خوزستان است و امیدوارم همکاری‌ها در این جهت افزایش یابد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایپنا