اولین مدرسه تخصصی فوتبال بانوان کشور در خوزستان راه اندازی می شود
اولین مدرسه تخصصی فوتبال بانوان کشور در خوزستان راه اندازی می شود

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از راه اندازی اولین مدرسه تخصصی فوتبال بانوان کشور در خوزستان خبر داد.

به گزارش نخل اسپورت , افشن حیدری اظهارکرد: با تخصیص یک زمین از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان برای فوتبال بانوان، به زودی فعالیت بانوان در این رشته به صورت تخصصی و آکادمیک از رده سنی پایه آغاز می شود. کارهای محصور کردن این زمین در ورزشگاه تختی اهواز نیز در حال انجام است و احتمالا تا دو هفته آینده، این مدرسه فوتبال کار خود را شروع خواهد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت خوب خوزستان در بخش فوتبال بانوان، گفت: باتوجه به علاقه مندی، استقبال و پتانسیل بانوان خوزستانی، اولین مدرسه فوتبال بانوان در کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در خوزستان و شهر اهواز به زودی راه اندازی خواهد شد. مطمئنا با آغاز فعالیت این مدرسه فوتبال به نام آویسا، سهم خوزستان در تیم های ملی رده های سنی مختلف بیشتر خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: باتوجه به این که زمین کاملا در اختیار بانوان است، آن ها می توانند از صبح و در ساعت های مختلف به تمرین بپردازند. علاقه مندی به فوتبال در خوزستان بسیار است و هدف از این کار نیز آموزش علاقه مندان رشته فوتبال و ایجاد فرصت برای بانوان خوزستانی در رده های سنی مختلف است.

همچنین نگار افشین، معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به نگاه مثبت مدیرکل ورزش استان به ورزش بانوان، اظهارکرد: طی صحبت های صورت گرفته، قرار شد که اولین مدرسه تخصصی فوتبال بانوان کشور در خوزستان راه اندازی شود که این مهم باعث رونق و توسعه هر چه بیشتر این رشته در خوزستان خواهد شد و ما را به آینده فوتبال بانوان استان امیدوارتر خواهد کرد.

وی افزود: در حال حاضر خوزستان در رشته فوتبال بانوان، استعدادهای خوبی دارد که در تیم های لیگ برتری برای استان های دیگر بازی می کنند و جزو بازیکنان مطرح هستند. من با دستور آقای حیدری که نگاه مثبتی به این موضع دارد، به جدیت کارهای مربوط به راه اندازی این مدرسه فوتبال را دنبال می کنم تا به زودی شاهد آغاز فعالیت این مدرسه در خوزستان، مهد فوتبال کشور باشیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا خوزستان