شهرام با توپ پر برگشت؛ انتقادها ناجوانمردانه است!
شهرام با توپ پر برگشت؛ انتقادها ناجوانمردانه است!

شهرام محمودی امروز بعد از ۲ سال به تیم ملی بازمی‌گردد و انگیزه های زیادی در ۳۱ سالگی دارد تا دوباره خودش را ثابت کند.

به گزارش نخل اسپورت ، بازگشت رسمی شهرام محمودی به تیم ملی والیبال می تواند خبر خوبی برای کولاکوویچ و همه علاقه مندان به این رشته در ایران باشد. پشت خط زن باتجربه ای که ۲ سال به خاطر مصدومیت های کهنه از تیم ملی دور شده بود، بار دیگر با وجود دردهایی که در کمر و کتفش دارد، بازگشته تا به تیم ملی در راه رسیدن به المپیک و موفقیت در این رویداد بزرگ کمک کند.

شهرام از امروز رسما وارد اردوی تیم ملی می‌شود تا در کنار سایر بازیکنان خودش را برای حضور در مسابقات حساس انتخابی المپیک در روسیه آماده کند. او حالا یک رقیب جدی و البته جانشینی مطمئن برای امیر غفور به حساب می آید که در یکی، ۲ سال اخیر بار اصلی امتیازآوری تیم ملی ایران روی دوش او قرار گرفته بود.

به بهانه این اتفاق دقایقی با شهرام محمودی که همین چند روز قبل تولد ۳۱ سالگی خود را جشن گرفته، همکلام شدیم. او اظهار نظر کرد:

تا چند هفته قبل مجوز پریدن نداشتم

خدا را شکر وضع مصدومیت هایم بهتر است. من در ناحیه کمر و کتف آسیب دیدگی قدیمی دارم؛ به ویژه در کمرم که باید همیشه مراقب آن باشم. از ۲، ۳ هفته قبل پرش هایم را شروع کردم و از امروز هم تمریناتم را با تیم ملی آغاز می کنم. تا قبل از این مجوز پریدن نداشتم و بیشتر تمرینات بدنسازی انجام می دادم. امیدوارم بتوانم خیلی زود به مرز آمادگی برسم.

نمی‌توانستم در آمریکا همراه تیم ملی باشم

من نمی توانستم در لیگ ملت ها بازی کنم و درباره این موضوع قبلا هم با کادرفنی صحبت کرده بودم. حتی زمانی که تیم ملی به مرحله نهایی رفت و بازیکنان به آمریکا سفر کردند، من هنوز مجوز پریدن نداشتم. مصدومیت مچ پایم مرا خیلی عقب انداخت، اما سعی کردم در این چند ماه این عقب افتادگی را جبران کنم. متاسفانه در لیگ ملت ها نتوانستم همراه تیم ملی باشم، اما حالا با شروع تمرینات توپی آماده هستم.

کولاکوویچ گفت برگرد و کمک کن

۲ سالی بود که از تیم ملی دور بودم و اصلا قرار هم نبود که برگردم. سال گذشته یکسری جلسات با آقای کولاکوویچ داشتیم که از من خواست اگر می توانم به تیم ملی برگردم و کمک کنم. به هر حال سال کسب سهمیه المپیک است و همه تیم های دنیا از همه تمام پتانسیل خود استفاده می کنند. از همان موقع برنامه ریزی کردیم که چه زمانی به تمرینات اضافه شوم. خیلی انگیزه دارم که بتوانم برای تیم ملی بازی کنم.

مهم نیست من بازی کنم یا غفور

واقعا برای من مهم نیست که فیکس بازی کنم یا ذخیره باشم. امیر غفور رفیق و هم پستی من است. او در این ۲ سال یک تنه جور این پست را کشیده و واقعا عالی هم بازی کرده است. من فقط برای این اضافه شدم که شاید بتوانم در جایی به تیم ملی کمک کنم. مهم نتیجه گیری تیم ملی است و بازی کردن من مهم نیست. حتی اگر بتوانم یک امتیاز هم بگیرم، شاید به کار تیم ملی بیایم.

اتفاقی نیفتد، تا المپیک می‌مانم

من آمدم که به تیم ملی کمک کنم و نمی دانم تا چه زمانی هستم. اگر کادرفنی صلاح بداند و همه چیز خوب پیش برود، انشالله تا المپیک ۲۰۲۰ خواهم ماند. باید روی کار بزرگی که در پیش داریم، متمرکز باشیم. رسیدن والیبال برای دومین دوره پیاپی به المپیک می تواند اتفاق بزرگی باشد.

برای صعود به المپیک در خانه روس‌ها ناامید نیستیم

کلا ورزش قابل پیش بینی نیست و نمی توانیم از الان بگوییم ما ۲۰ روز بعد به المپیک صعود می‌کنیم یا روسیه. با این حال همه می دانیم که کارمان خیلی سخت است. روسیه با تیمی که بیشتر بازیکنان جوان بودند، قهرمان لیگ ملت ها شد و حالا چند بازیکن مثل میخایلوف، موزرسکی و وربوف هم به آن‌ها اضافه می شوند. روس ها میزبان هستند و کار ما خیلی خیلی سخت است. اینطور نیست که بگوییم ما در این مرحله صعود نمی کنیم. تا لحظه آخر می جنگیم، اما اگر نتوانستیم در دور اول صعودمان را قطعی کنیم، شانس مجددی هم داریم.

انتقادات نابجایی از تیم ملی صورت گرفت

لیگ ملت‌های امسال یکی از بهترین سال‌های والیبال ایران بود و دیدیم که تیم ملی به مرحله نهایی رفت. متاسفانه برخی انتقادات نابجا در روزهای اخیر صورت گرفته، با اینکه تیم ملی امسال خیلی خوب بازی کرد. در مرحله نهایی هم اگر در ست پنجم بازی با برزیل بدشانسی نمی‌ آوردیم و بازی از دستمان در نمی رفت، می توانستیم به نیمه نهایی برویم. در کل معتقدم نتایج تیم ملی ایران در لیگ ملت ها قابل قبول بود. آنهایی که می گویند تیم ملی خوب نتیجه نگرفته، از آن ها دیگر بازیکنان باید چه کار می کردند؟ ۵ سال بود که به مرحله نهایی نرفته بودیم.

هجمه علیه معروف دور از معرفت بود

اگر انتقادات به حق و سازنده باشد، کسی ناراحت نمی‌شود، اما وقتی برخی هدف دار انتقاد می‌کنند، اتفاق ناجوانمردانه‌ای است. این وسط هم سعید معروف به عنوان کاپیتان تیم باید از سایر بازیکنان دفاع کند. البته برای شخص سعید هم برخی حواشی درست کردند. این صحبت ها به دور از معرفت است. برخی مواقع افراد وارد زندگی شخصی بازیکنان می شوند و آنها را به تمسخر می گیرند که درست نیست. بازیکنان یک هفته استراحت داشتند و به کسی ارتباطی ندارد که کجا تعطیلات خود را سپری می کردند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش3