باشگاه نفت آبادان علی رغم نیاز مبرم تاوارس به تقویت تیم برای شروع خوب در نیم فصل دوم، هنوز موفق به جذب بازیکن نشده است.

به گزارش نخل اسپورت،نفتی های آبادان بر خلاف چند فصل اخیر لیگ برتر که باوجود مشکلات مالی در نیم فصل او عملکرد خوبی از خود به جای می گذاشتند، در نیم فصل نخست لیگ بیست و دوم شرایط بدی را تجربه کردند؛ از نتایج ضعیف و قعرنشینی در جدول تا تغییرات مکرر در راس کادرفنی و حتی مدیریت باشگاه.

نفت آبادان لیگ امسال را با رضا پرکاس مربی ناشناخته در عرصه مربیگری آغاز کرد اما این مربی همان طور که پیش بینی می شد خیلی زود به دلیل نتایج ضعیف در پنج هفته ابتدایی لیگ جای خود را به فیروز کریمی که داد که در سال های اخیر تیمی را هدایت نکرده بود. کریمی هم که با هدف شوک به نفت آبادان آمده بود، تجربیات سابقش نتوانست به آبادانی ها کمک کند و نفت با تنزل در جدول رده بندی به قعر جدول رسید، جایگاهی که باشگاه و کریمی را بر آن داشت که به این همکاری خیلی زود پایان دهند و تاوارس برزیلی که قبلا هم در ایران با سپاهان همکاری داشت برای هدایت صنعت نفت انتخاب شد.

حضور تاوارس روی نیمکت نفت شوک نسبتا خوبی بود و آبادانی ها از چهار بازی با هدایت این مربی به چهار امتیاز رسیدند و البته جام حذفی را هم به دلیل باخت برابر مس کرمان از دست دادند.

اما نکته مهم نیاز مبرم تیم تاوارس در جذب بازیکن در بیشتر خطوط است. موضوعی که باشگاه نفت علی رغم این که دو بازیکن آن به صورت رسمی جدا شده‌اند، هنوز نتوانسته در نقل و انتقالات زمستانه موفق نشان دهد. این تیم به جز یک هافبک عراقی موفق به جذب بازیکن دیگری نشده است و همچنان دست این مربی برزیلی خالی است، به صورتی که تاوارس هم بعد از تساوی تیمش برابر ذوب آهن گفته بود برای پخت نیمرو نیاز به تخم مرغ دارد!

باشگاه نفت البته اقدام به جذب یک مدافع اروگوئه و مهاجم کروات داشت اما از آن جا که بازیکنان خارجی برای بازی در سطح اول لیگ حرفه ای ایران باید دارای شاخصه هایی باشند، این دو بازیکن علی رغم هزینه های بسیاری که برای حضورشان در ایران و آبادان شده است، هنوز وضعیت شان مشخص نیست؛ البته مهاجم کروات که به عنوان یک بازیکن اروپایی باید طبق قانون “حداقل در سه فصل گذشته عضویت در دو رده بالای مسابقات کشور مبدأ را داشته باشد” و او کلا شاخصه لازم را ندارد، به نظر می رسد حضورش در نفت کاملا منتفی است.

نکته حائز اهمیت این است، تاوارس اکنون نیاز به بازیکن دارد تا شروع خوبی در نیم فصل دوم داشته باشد و برای رقبا خط ونشان بکشد اما هنوز مشخص نیست علت این همه فرصت سوزی در باشگاه نفت آبادان چیست؟ در حالی که مسئولان این باشگاه خوب می دانند باتوجه به قعرنشینی تیم شان، هر بازی نیم فصل دوم برای آن ها حکم مرگ و زندگی دارد. البته پیش از این هم یک کارشناس فوتبال عنوان کرده بود نفت به خاطر بلاتکلیفی مالکیت و نداشتن یک مدل مدیریتی متعارف، دچار روزمرگی، تعارفات، رودربایستی ها و مدیریت سلیقه ای شده است و همین امر باعث شده در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری در همه بخش ها از شروع هر فصل با اشتباهات فراوان باعث شکست و سقوط رتبه تیم شود؛ موضوعی که اگر اکنون برای حضور قدرتمند نفت در نیم فصل دوم فکری به حال آن نشود، می تواند تنها دلخوشی مردم آبادان را از آن ها بگیرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا