مجمع سالانه هیات تکواندو خوزستان امروز ۲۵ دی‌ماه با حضور هادی ساعی رئیس فدراسیون و حمید بنی تمیم مدیرکل ورزش و جوانان خوزرستان در اهواز برگزار شد.

به گزارش نخل اسپورت،این مجمع امروز با ارائه گزارش عملکرد هیات تکواندو خوزستان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ توسط رئیس فدراسیون و گزارش مالی هیات توسط خزانه‌دار هیات همراه بود.

پورسلان رئیس هیات تکواندو خوزستان در این مجمع، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ هفت دوره آزمون با حضور ۲۱۰۸ شرکت کننده و در سال ۱۴۰۱ تا اینجای سال ۴ دوره آزمون و با حضور ۱۲۷۳ نفر شرکت کننده برگزار کرده‌ایم. همچنین در حوزه آموزش نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در بخش بانوان به صورت قابل توجهی حضور افراد نسبت به بخش آقایان با مشارکت بیشتر و فعال‌تر همراه بوده است. در آموزش دوره‌های مربیگری و داوری در بخش‌های پومسه و کیوروگی در هفت مسابقه در بخش‌های آقایان و بانوان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ تقریباً بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته‌ایم.

رئیس هیات تکواندو خوزستان خاطرنشان کرد: عملکرد هیات در حوزه مسابقات از نظر نفر رقابت نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ با رشد مواجه بوده‌ایم. در سال ۱۴۰۰ در مجمع دو بخش تیمی و انفرادی ۴۲ مدال و تا اینجای سال ۱۴۰۱ در این دو بخش به ۶۹ مدال کسب شده است. تفاوت مدال‌آوری قابل توجه و تفاوت معناداری است و می‌توان گفت با رشدی بیش از ۱۲۰ درصد روبه‌رو هستیم. همچنین در بخش آموزش مربیان و داوران اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی بیان کرد: ظرفیت استان خوزستان در رشته تکواندو حدود ۵۰ هزار نفر در سامانه اطلاعاتی ثبت شده است که البته بخشی از این تعداد به خاطر نبود زیرساخت‌ها و کمک‌های لازم اکنون فعال نیستند. اکنون نیز مقام‌آوری هیات در بخش پومسه است و در بخش کیوروگی باید شرایط بهتری ایجاد کنیم.

با منتقدان هیات تکواندو دیدار کنید!

همچنین سلیمانی یکی از پیشکسوتان تکواندو خوزستان خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اظهار کرد: اهالی منتقد تکواندو استان از شما درخواست جلسه دارند و خواهش من این است که به صورت شفاف یک گزارش عملکرد که از این هیات مورد تأیید شما و فدراسیون است به اطلاع جامعه تکواندو خوزستان رسانده شود.

وی بیان کرد: ۱۸ سال از عمر مدیریت این هیات می‌گذرد و آقای بنی‌تمیم خودتان ببینید که ما در این رشته کجا هستیم. در بخش قهرمانی توفیقی نداشته‌ایم و آقای بنی‌تمیم برنامه شما برای ارتقاء این رشته چیست؟ می‌خواهم بدانم از مدال‌هایی که در تکواندو توزیع می‌شود، چقدر آن سهم استان خوزستان است؟

این پیشکسوت بیان کرد: آقای بنی‌تمیم هدف‌گذاری سال ۱۴۰۱ تکواندو خوزستان را با عملکرد آن مطابقت دهید و ببینید به کجا رسیده‌ایم.

همچنین در این مجمع یکی از اعضای حاضر در مجمع از هادی ساعی رئیس فدراسیون خواست تا در خصوص تشکیل تیم آی‌تی اف و اینکه چقدر مدنظر فدراسیون است، توضیح دهد.

به گزارش نخل اسپورت، گودرزی سرمربی تیم پالایش نفت آبادان که اکنون این تیم در لیگ برتر صدرنشین است، درخواست داشت لیگ تکواندوی استان پویا شود و به بحث زیرساختی این رشته در خوزستان کمک‌هایی صورت بگیرد.

همچنین شمس پدر تکواندو خوزستان، در این مجمع خواستار اتحاد و همدلی خانواده تکواندو شد.

در این مجمع سلیمانی نماینده باشگاه مناطق نفت‌خیز جنوب با طرح یک سؤال خواستار این شد که خزانه‌دار هیات مشخص کند که فدراسیون تکواندو در سال ۱۴۰۱ تاکنون چه میزان اعتبار به هیات استان اختصاص داده است که خزانه‌دار پاسخ داد اعتبار تخصیص یافته صفر است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا