استقلال خوزستان مثل شیر گرفتار در قفس است / نمی‌خواستم حس کنم فقط یک خودکارم!
استقلال خوزستان مثل شیر گرفتار در قفس است / نمی‌خواستم حس کنم فقط یک خودکارم!

مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان گفت: استقلال خوزستان قصد ماندن در لیگ یک را ندارد و همچون شیری است که در قفس گرفتار شده است.

به گزارش نخل اسپورت ، کیوان بابادی در حاشیه مجمع عمومی هیات فوتبال خوزستان که امروز پانزدهم دی ماه با حضور مهدی تاج در اهواز برگزار شد، در خصوص انتقاد به برگزاری مجمع، اظهار کرد: اصل مجمع را در بهبود کیفیت می‌دانم. وقتی جایی نقدی صورت می‌گیرد در کنار آن تعامل ایجاد می‌شود، البته اگر اهل آن باشیم. انتقادی که من به هیات فوتبال خوزستان یا کلاً جامعه فوتبال خوزستان داشتم در راستای بهبود کیفیت است. اینکه ادعا کنیم مهد فوتبال هستیم ولی در عمل آن را نبینیم و در تیم ملی فوتبال ایران شاهد فوتبالیست‌های این مهد فوتبال نباشیم، یعنی کار ایراد داشته است.

وی ادامه داد: خود من همیشه نقد داشته‌ام که چرا در تیم‌های استان، تعداد بازیکنان غیربومی از بومی بیشتر است. اما اینکه خود من در استقلال خوزستان بازیکنان غیربومی بیشتری را استخدام می‌کنم به آن چیزی برمی‌گردد که من امروز در مجمع نسبت به آن انتقاد داشتم. من معتقدم در بحث آموزش و کشف استعدادها در فوتبال خوزستان سکته داشته‌ایم، ضمن این‌که با عدم تعامل بین متولی فوتبال استان و باشگاه‌ها نیز مواجه هستیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان گفت: اگر اختلاف سلیقه‌ای وجود دارد قاعدتاً باید پشت آن انصاف و وجدان کاری نیز قرار بگیرد تا نقد من به آقای طالقانی و هیات فوتبال خوزستان شخصی نشود که شخصی هم نیست. به نظر من نوع نگاه به استعدادها در فوتبال خوزستان کمرنگ شده و توجه به فوتبال بانوان نیز فقط در حد شعار است و صحبت‌هایی که امروز در مجمع داشتم دال بر خودشیرینی یا خودعزیز کردنم در بین جامعه فوتبال بانوان استان و فوتبال پایه خوزستان نیست. وقتی تیم امید فوتبال استقلال خوزستان در لیگ استان ۹۰ دقیقه منتظر می‌ماند تا داور مسابقه برسد و بعد از آن نیز گروه داوری با یک نفر کمتر به محل مسابقه می‌آید، این بی‌حرمتی به فوتبال خوزستان است و اگر من سکوت کنم حتماً اجحاف در حق آن ورزشکار ۱۵، ۱۶ ساله است.

بابادی بیان کرد: مجمع امروز در شرف بد تمام شدن بود اما خوب تمام شد؛ این مجمع در صورتی بد تمام می‌شد که کیوان بابادی احساس کند تنها یک خودکار است و دعوت شده است که یک کاغذی را رنگی کند و بعد هم برود. مجمع صاحب فوتبال است و باید از هیات فوتبال استان گزارش عملکرد بخواهد و این حق طبیعی من به عنوان کیوان بابادی است که در جریان این موارد قرار بگیرم. امیدوارم دوستان مقابل اظهارات من در مجمع جبهه نگیرند و جایی که من فرآیند انتخاب نماینده بازیکنان و مربیان را برای حضور در این مجمع نقد کردم به شخص خاصی کار نداشتم و ایراد من به فرآیند انتخاب افراد بود تا این جایگاه را به اشتباه در اختیار کسی نگذاریم که شأن فوتبال خوزستان باعث دلزدگی و دلخوری شود و من تنها جایگاه حقوقی را تعریف کردم.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که من کیوان بابادی از سعید آذری و نکونام در فوتبال خوزستان انتقاد می‌کردم به این دلیل بود که معتقد بودم نکونام و اکنون نیز تاوارس مهمانان ما در استان خوزستان هستند و آنچه می‌ماند عملکرد آن‌ها است و از آنجا که ما نماینده‌ای در تیم‌های ملی نداریم، این‌ها نشان می‌دهد که فوتبال خوزستان بیمار است، وگرنه من هیچ دشمنی با شخص آقای طالقانی از جانب من وجود ندارد و او دوست و عزیز من است.

بابادی بیان کرد: برای توسعه فوتبال در مناطق کم‌برخوردار و پراستعداد نیز باشگاه استقلال خوزستان و شرکت گروه ملی پیگیر هستند. همچنین باید قبول کنیم وظیفه فوتبال و متولی فوتبال، پرکردن اوقات فراغت نیست و این مقوله متولیان خاص خود را دارد. به نظر من هیات فوتبال خوزستان صرفاً باید در کشف استعدادها هدفمند عمل کند. وقتی فوتبال حرفه‌ای است قطعاً باید به توسعه آن و اصول استانداردسازی توجه کنیم و من روی فوتبال بانوان در استان خوزستان نیز بحث دارم و اگر قرار است با اتفاقات اخیر که دشمنان ایران از طریق جامعه بانوان آن را هدف گرفته‌اند، مبارزه کنیم باید توان بگذاریم. پس باید در بخش تیم‌داری در فوتبال بانوان خودمان را مکلف کنیم و فیفا نباید ما را به فعالیت در این زمینه مکلف کند و باید خود باشگاه‌ها و صاحبان فوتبال به فوتبال بانوان همان‌طور که به فوتبال آقایان نگاه دارند توجه کنند تا تفریح دختران اهوازی و خوزستانی صرفاً کافی‌شاپ و رفتن به پارک نشود و دختر خوزستانی باید بتواند به ورزشگاه بیاید اما قبل از آن باید بتوانیم فضا را برای آن‌ها فراهم کنیم. امیدوارم به جامعه فوتبال بانوان نگاه ابزاری و بعضاً انتخاباتی نداشته باشیم و معتقدم استعدادهای خوبی در فوتبال بانوان خوزستان وجود دارد.

بابادی در خصوص آینده استقلال خوزستان در لیگ یک، گفت: پیش از اینکه در مستطیل سبز به دنبال صعود یک تیم باشیم باید فعل خواستن در جامعه فوتبال آن استان ایجاد شود و در مجموعه استقلال خوزستان و گروه ملی نیز این ساختار فراهم شده است که استقلال خوزستان قصد
ماندن در لیگ یک را ندارد و همچون شیری است که در قفس گرفتار شده است. تمام تلاش و توان‌مان را گذاشته‌ایم تا به لیگ برتر صعود کنیم و در این زمینه باید رسانه‌ها به ما کمک کنند تا یک همیت استانی ایجاد شود.

وی در ادامه نیز عنوان کرد: لیگ یک، یک لیگ کاملاً فرسایشی است و ابزارها آن نیز چیزی نیستند که در اختیار یک فوتبال مدرن باشد. ضمن اینکه تعداد مصدومیت‌ها در لیگ یک وحشتناک است اما خوشبختانه در استقلال خوزستان این مصدومیت‌ها به دلیل سخت‌افزار مناسب گریبان‌گیر ما نبوده است. استقلال خوزستان امسال بیشتر از فصول قبل بازیکن غیربومی دارد و همه می‌دانند این موضوع علی‌رغم میل باطنی من است اما چون عزم و همت ما برای ما صعود به لیگ برتر است و فولاد خوزستان می‌تواند یک الگوی خوب برای صحبت‌های من مبنی بر این باشد که ما از بازیکن آماده خوزستانی تهی شده‌ایم، به جذب بازیکنان غیربومی روی آورده‌ایم. البته من منکر استعدادها نمی‌شوم اما از پرورش استعدادها غافل شده‌ایم. به هر حال در فوتبال خوزستان وقفه‌ای ایجاد شد و نتوانستیم بازیکن خیلی سطح بالا پرورش دهیم و به همین دلیل به ناچار از بازیکن غیربومی استفاده کردیم.

وی افرود: بازیکن غیربومی هم برایش دو حالت وجود دارد، یا خیلی خوش‌شانس است و با محیط سازگاری پیدا می‌کند و دچار رشد کیفی می‌شود یا در همان سطحی که بوده می‌ماند. متأسفانه تعدادی از بازیکنانی که برای این فصل جذب کردیم آن چیزی که ما فکر می‌کردیم نشد یا نتوانستند به استقلال خوزستان کمک کنند و مطمئناً دو، سه بازیکن از جمع ما جدا خواهند شد. به هر حال مثل پیش‌فصل اکنون هم در سکوت به تقویت تیم می‌پردازیم و شب گذشته دو بازیکن خیلی خوب و باکیفیت به جمع ما اضافه شدند و سه، چهار بازیکن باکیفیت دیگر نیز به جمع ما اضافه می‌شوند و مطمئناً می‌دانند به کجا و برای چه آمده‌اند و حتماً به ما کمک می‌کنند تا جشن صعود به لیگ برتر را در ورزشگاه غدیر اهواز با حضور حداکثری مردم بگیریم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا