معاون حقوقی استقلال: امروز، روز سیاه فوتبال ایران بود!
معاون حقوقی استقلال: امروز، روز سیاه فوتبال ایران بود!

معاون حقوقی باشگاه استقلال می‌گوید اشتباهات داوری دیدار این تیم با فولاد،‌ روز سیاه فوتبال ایران را رقم زد.

به گزارش نخل اسپورت ، استقلال و فولاد امروز (جمعه) در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر به تساوی یک بر یک رضایت دادند. فرشید سمیعی، معاون حقوقی استقلال پس از این بازی اظهار کرد: امروز روز سیاه فوتبال ایران بود و به همین خاطر به فوتبال ایران تسلیت می‌گویم! کاملا مشخص است که دستانی در کار است که استقلال دوباره قهرمان نشود. حوادث این بازی عادی نبود و روز سیاهی برای فوتبال ایران توسط تیم داوری رقم خورد.

او افزود: مطمئنا اشتباهاتی که رخ داد عامدانه بود تا جلوی قهرمانی مجدد استقلال گرفته شود. این داوری را برای هیچ تیم دیگری مشاهده نخواهید کرد. شما دیدید که بازیکن با خودش درگیر می‌شود، پنالتی گرفته می‌شود اما امروز دو پنالتی ۱۰۰ درصد برای استقلال گرفته نشد.

معاون حقوقی باشگاه استقلال ادامه داد: چرا همیشه استقلال باید در صدر تیم‌هایی باشد که پنالتی برایش گرفته نمی‌شود؟ پارسال که ما جدول درست نکردیم، صدا و سیما درست کرد و مشخص شد که استقلال بیشترین ضرر را از داوری کرده است. چرا همیشه بیشترین ضرر کننده از اشتباهات داوری و بیشترین ذی‌نفع از اشتباهات داوری تیم‌های مشخصی هستند؟ کی قرار است اشتباهات داوری به نفع استقلال باشد؟ ما ۱۰۰ درصد شکایت می‌کنیم ولی چه فایده‌ای دارد؟

سمیعی در پاسخ به این سوال که پس از مطرح کردن شکایت به فدراسیون فوتبال، آن‌ها چه پاسخی می‌دهند، گفت: می‌گویند حل می‌کنیم و بررسی می‌کنیم و داور را یک هفته محروم می‌کنیم. بنا به نظر کارشناسان، فصل سیاه داوری در این فصل رقابت‌ها در حال رقم خوردن است. مگر می‌شود جلوی چشم داور چنین اتفاقاتی رخ دهد.

او در پاسخ به این سوال که آیا حضور ساپینتو می‌توانست روی قضاوت داور تاثیر داشته باشد، بیان کرد: تجربه مربی‌گری آقای ساپینتو طوری نیست که در فوتبال دیده باشد که کمک مربی از قبل آماده باشند و الفاظ نامناسب پرتغالی یاد بگیرند تا به او توهین کنند. او اولین بار این چیزها را در فوتبال ایران دیده و باید با این چیزها آشنا شود.

معاون حقوقی باشگاه استقلال در واکنش به نظر یکی از کارشناسان داوری که یک پنالتی به نفع آبی‌پوشان گرفته نشده است، تصریح کرد: به اعتقاد من دو پنالتی گرفته نشد. از اول لیگ برتر تا الان چند امتیاز از استقلال به خاطر اشتباهات داوری گرفته شده است؟ بحث من این است که داور می‌بیند و نمی‌گیرد نه این که نمی‌بیند و نمی‌گیرد. به چه دلیل این اتفاق می‌افتد؟ ما همیشه می‌پرسیم که چرا اشتباهات همیشه به نفع یک تیم و به ضرر یک تیم دیگر است؟ همین می‌شود که ما به قهرمانی آسیا نمی‌رسیم.

سمیعی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا جلسه کمیته انضباطی مربوط به ساپینتو برگزار شده است، گفت: هنوز جلسه کمیته انضباطی برگزار نشده و احتمالا دوشنبه حضوری به این جلسه می‌رویم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا