به بختیاری بودنم افتخار می کنم / به دنبال خوشرنگ ترین مدال در رقابت‌های جهانی و پس از آن المپیک هستم
به بختیاری بودنم افتخار می کنم / به دنبال خوشرنگ ترین مدال در رقابت‌های جهانی و پس از آن المپیک هستم

نماینده خوزستانی وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در رقابت های جهانی نروژ گفت: مدال طلای رده های مختلف سنی را در کارنامه ورزشی خود دارم و اکنون به دنبال مدال طلای رقابت های جهانی و پس از آن المپیک هستم.

به گزارش نخل‌اسپورت، امین میرزازاده سنگین وزن تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی، در مورد اینکه از چه زمانی کشتی را شروع کرده و چه عناوینی را بدست آورده گفت: از ۱۳ سالگی کشتی را شروع کردم و در رده های سنی نوجوانان، جوانان و امید (زیر ۲۳) صاحب مدال طلای جهان شده ام.

وی ادامه داد: در حال حاضر در رده ی سنی بزرگسالان هستم و قهرمانی آسیا را در کارنامه دارم و فقط به دنبال کسب مدال طلای جهان و المپیک هستم.

میرزازاده در مورد اینکه متولد چه شهری است، گفت: من متولد گتوند استان خوزستان و اصالتا از قوم لُر و ایل بختیاری هستم و به این اصالت خود نیز افتخار می کنم.

وی در مورد اینکه در خانواده اش شخص دیگری نیز ورزش می کند، تصریح کرد: برادر کوچکترم نیز کشتی گیر است و امیدوارم که وی نیز بتواند در بالاترین سطح کشتی دنیا قرار بگیرد.

سنگین وزن تیم ملی کشتی فرنگی در مورد اینکه از چه غذایی خوشش می آید گفت: کلا غذاهای کبابی را دوست دارم و خوشبختانه امکانات کمپ تیم های ملی کشتی از نظر تغذیه بسیار عالی است. البته در دیگر موارد از جمله اسکان، امکانات ورزشی و تفریحی نیز این کمپ عالی ترین کمپ ورزشی دنیا است و بنده از همین جا از طرف سایر ملی پوشان از زحمات ریاست فدراسیون و تمامی همکاران ایشان در این مدت قدردانی می کنم.

میرزازاده در مورد اینکه در اوقات فراغت چه می کند و به چه چیزهایی علاقه دارد گفت: در اوقات فراغت از امکانات تفریحی کمپ تیم های ملی کشتی استفاده می کنم البته به موسیقی پاپ و موسیقی محلی (بختیاری) علاقه دارم و گوش می دهم، ضمن اینکه فیلم های اکشن را نیز بسیار دوست دارم و تماشا می کنم.

وی در مورد این سئوال که آیا به ورزش دیگری علاقه دارد، پاسخ داد: بله من قبل از کشتی فوتبال بازی می کردم و علاقه به این ورزش دارم.
سنگین وزن تیم های ملی کشتی در مورد اینکه رنگ مورد علاقه اش چیست و دوست دارد به چه دوبنده ای به روی تشک برود گفت: زرد رنگ مورد علاقه من است و دوست دارم با دوبنده آبی به مصاف کشتی گیران بروم.

میرزازاده در مورد شرایط تمرینی خودش و سایر کشتی گیران گفت: امکانات و تدارکات خوبی داشته ایم، ضمن اینکه کادر فنی ما بهترین کادر فنی کشتی فرنگی دنیا با حضور محمد بنا است. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم و کمتر از یک هفته دیگر راهی رقابت های جهانی خواهیم شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعنوان سربازان کشورمان، تمامی تلاش خود را در صربستان انجام می دهیم و روی تشک کم نخواهیم گذاشت و به دنبال این هستیم که با کسب مدال های خوشرنگ، امسال سکوی اول جهانی را فتح کنیم که امیدوارم با توکل بر خدا و دعای خیر مردم به این مهم دست یابیم.

انتهای پیام /