چرا هیات تکواندو خوزستان هنوز سالن اختصاصی ندارد؟
چرا هیات تکواندو خوزستان هنوز سالن اختصاصی ندارد؟

رئیس هیات تکواندو خوزستان به تشریح آخرین وضعیت این رشته در استان پرداخت و مهم‌ترین چالش این هیات را نداشتن خانه تکواندو اعلام کرد.

به گزارش نخل اسپورت، عباس پورسلان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر هیات استان، خانه تکواندو ندارد، البته اداره‌کل ورزش و جوانان استان پیگیر فراهم کردن یک سالن ختصاصی برای هیات استان است. اداره‌کل روی رشته تکواندو حساسیت داشته و نگاه‌اش حمایتی بوده است اما فعلاً صاحب خانه تکواندو نیستیم.

وی با بیان این‌که در حال حاضر مطالبه جدی جامعه تکواندو، داشتن یک سالن اختصاصی است و این یک ضرورت برای ما محسوب می‌شود، افزود: این موضوع یک چالش جدی و یک معضل برای ما است. البته تأکید می‌کنم که اداره‌کل ورزش استان پیگیر حل موضوع است و حتی سالنی در شهرک‌های صنعتی برای ما در نظر گرفته شد اما به دلایلی توافقات لازم صورت نگرفت. همچنان پیگیر هستیم و شاید در ماه‌های نه چندان دور این مشکل حل شود.

رئیس هیات تکواندو خوزستان همچنین با اشاره به موفقیت‌های این رشته، گفت: بعد از محدودیت‌های کرونایی که استارت مسابقات تکواندو نیز زده شد، با رویکردی که در ایام کرونا شکل گرفت، برخی مسابقات به صورت آنلاین و مجازی برگزار شد؛ مثل مسابقات جهانی که خوزستانی‌ها حضور داشتند و موفقیت‌هایی هم حاصل شد. کسب مدال نقره مسابقات چالش جهانی ۲۰۲۰ و قهرمانی شهرستان دزفول در لیگ یک پومسه کشور از جمله این توفیقات است.

وی خاطرنشان کرد: کسب ۳۱ مدال رنگارنگ در مسابقات هانمادانگ دختران و پسران کشور، کسب ۴ مدال برنز در مسابقات دانشجویی دانشگاه آزاد، کسب یک نقره و یک برنز در مسابقات المپیاد دانش‌آموزی، یک مدال در مسابقات قهرمانی بسیج کشور و یک مدال طلا در مسابقات دانشجویان علوم پزشکی کشور نیز دیگر موفقیت‌های به‌دست آمده توسط تکواندوکاران خوزستانی محسوب می‌شود.

پورسلان بیان کرد: در مجموع فکر می‌کنم شرایط‌مان امسال از نظر مدال‌آوری بد نبوده است؛ در پومسه و هانماداگ شرایط‌مان خوب است و حتی می‌توانیم ارتقای بیشتر هم داشته باشیم اما در مسابقات کیوروگی انتظارات‌مان خیلی بیشتر است. البته در این بخش، اسپانسرها خیلی هماهنگ نیستند و مستقل عمل و تیم‌داری می‌کنند و خیلی‌ به هیات استان کار ندارند. متأسفانه در چنین شرایطی نیز منابع هدفمند صرف نمی‌شود و در چنین شرایطی پروسه استعدادیابی و قهرمان‌پروری هم در نظر گرفته نمی‌شود. انتظارم از اسپانسرها این است که این مهم را در نظر بگیرند تا منابع هدفمند صرف شود.

وی در ادامه درباره رسیدگی مالی به این هیات نیز گفت: اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان از پایان سال گذشته تاکنون کمک‌های مالی قابل توجهی داشته است اما هزینه‌های ما خیلی بیشتر از این است. متأسفانه بعد از دوران کرونا یک جهش تورمی در هزینه‌ها داشته‌ایم و در حال حاضر وضعیت مالی‌مان چندان مناسب نیست و بخشی از کارها به صورت نسیه انجام شده است.

رئیس هیات تکواندو خوزستان گفت: بخشی از برنامه‌ها را از طریق درآمدزایی خودمان پیش‌ می‌بریم اما واقعاً برخی رویدادها کاملاً هزینه‌بر بوده و این نیز دیگر مشکل ما محسوب می‌شود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا