باورهای نادرست ورزش بدنسازی در بین خانم‌ها
باورهای نادرست ورزش بدنسازی در بین خانم‌ها

سلامتی و تناسب اندام جزئی از دغدغه های بسیاری از خانم‌ها است اما باورهای نادرستی مانع از رسیدن آن‌ها به هدف خود می‌شود.

به گزارش نخل اسپورت؛ تغییر سبک زندگی جوامع امروزی، عدم تحرک، تغیر شیوه‌های تغذیه و استفاده زیاد از غذاهای فرآوری شده نیاز به فعالیت‌های ورزشی را روز به روز بیشتر کرده است. یکی از این فعالیت های محبوب ورزش بدنسازی است؛ در این ورزش فرد با استفاده از تمرین های مختلف قدرت، استقامت و توان بدن خود را افزایش داده و همزما ن اندامی زیبا و متناسب پیدا می‌کند .

البته همچون هر فعالیت محبوب دیگری باورهای نادرستی هم در این ورزش وجود دارد، یکی از این باور ها در بین خانم ها استفاده نکردن از وزنه های سنگین است زیرا در باور عموم استفاده از وزنه های سنگین بدن ورزشکاران خانم را بسیار عضلانی یا به اصطلاح مردانه می‌کند .

دکتر مسلم اسدپور دبیر کمیته اموزش و مدرس فدراسیون بدنسازی ایران در این باره می‌گوید: کار با ابزار مزایای زیادی برای بانوان و اقایان دارد از جمله جلوگیری از پوکی استخوان، تقویت قلب و عروق، کنترل چربی و.. که همگی با فعالیت های مقاومتی اتفاق می افتد اما خانم ها به دلیل شرایط متفاوت هورمونی، بدنی حجیم یا به اصطلاح مردانه پیدا نمی‌کنند به جز در مواردی که از داروهای غیر مجاز استفاده می کنند؛ افرادی که در شبکه های مجازی مشاهده میکنیم، نه به دلیل ورزش بدنسازی یا استفاده از وزنه های سنگین بلکه، به دلیل استفاده از داروهای غیر مجاز مثل استروئیدهای انابولیکی بدنی متفاوت دارند .

وی در ادامه گفت: برای پیشرفت کردن در ورزش نیاز است که به بدن فشار وارد شود تا در زمان استراحت (ریکاوری) بدن برای از بین بردن ان سختی خودش را تقویت کند، البته این فشار نباید به اندازه ای باشد که به اسیب منجر شود.

ورزش بدنسازی باعث توسعه همه جانبه بدن برای عملکرد بالاتر بدنی مثل قدرت، سرعت و استقامت در کنار تناسب اندام می‌شود همچنین، برای اینکه ما بتوانیم در سنین بالاتر کارهای خود را انجام دهیم نیازمند ورزش هایی مثل بدنسازی هستیم؛ پس نباید با باورهای نادرست و اطلاعات غلط به این نیاز مهم زندگی امروزه بی توجهی کرد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فرناز آقاجری