خریداری ۲۳ قبضه سلاح برای خوزستان / ادامه تلاش‌ها جهت راه‌اندازی دهکده تیراندازی اهواز
خریداری ۲۳ قبضه سلاح برای خوزستان / ادامه تلاش‌ها جهت راه‌اندازی دهکده تیراندازی اهواز

رییس هیات تیراندازی خوزستان از خریداری ۲۳ قبضه سلاح جهت توزیع در شهرهای استان در جهت فعال سازی این رشته خبر داد.

به گزارش نخل اسپورت، سید سالار محمدنیا در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت رشته تیراندازی در استان خوزستان، اظهارکرد: ۲۳ قبضه سلاح جهت توزیع در شهرهای استان خریداری کرده‌ایم و این مهم در جهت فعال‌سازی و توسعه این رشته در شهرستان‌های خوزستان رقم خورد.

وی بیان کرد: از زمانی که ریاست هیات تیراندازی استان را عهده‌دار شدم، نزدیک به ۵۰ قبضه سلاح خریداری و بین شهرستان‌ها توزیع شده است و خریداری ۲۳ سلاح فعلی نیز دومین مرحله توزیع است. با این تعداد سلاح خریداری شده، هشت هیات شهرستانی دیگر فعال می‌شوند و فکر می‌کنم از این نظر یکی از هیات‌های برتر کشور هستیم.

رئیس هیات تیراندازی خوزستان با بیان این‌که در حال حاضر ۲۰ هیات شهرستانی در رشته تیراندازی فعال هستند، گفت: فعال بودن به این معنا نیست که فقط رئیس هیات داشته باشند، بلکه از این نظر که یا سایت اهداف پروازی یا سالن تیراندازی دارند.

وی عنوان کرد: به هر حال در این سال‌ها شهرستان‌ها توانسته‌اند آن‌قدر خوب کار کنند که ما متقاعد شویم مجددا سلاح خریداری کنیم و همین فعالیت خوب شهرستان‌ها نیز باعث شد که خوزستان در حال حاضر سه ملی‌پوش داشته باشد. قطعا با توزیع مرحله دوم سلاح‌ها در بحث توسعه ورزش همگانی تیراندازی رشد و پیشرفت خواهیم داشت. ضمن این‌که در بخش قهرمان‌پروری هم برنامه‌ داریم و در این راستا از دو مربی کارآمد کشور استفاده می‌کنیم تا در دو سال آینده در بحث قهرمان‌پروری و عضویت خوزستانی‌ها در تیم‌ملی حرف اول را بزنیم و قطعا نتیجه نیز حاصل خواهد شد. این طرح به عنوان پایلوت در خوزستان در حال انجام است و در صورتی که جواب داد به کشور هم اشاعه داده خواهد شد.

محمدنیا خاطرنشان کرد: همچنین در بحث آموزشی نیز برنامه‌های خوبی برای مربیان و ورزشکاران و داوران داریم. ضمن اینکه توسعه همگانی رشته تیراندازی به صورت جدی مدنظر است و فکر می‌کنم یکی از رکوردهای انجام برنامه‌های همگانی تیراندازی در کشور هستیم.

وی بیان کرد: امیدوارم مسئولان ورزش استان نیز در بحث تأمین زمین اهداف پروازی شهر اهواز به ما کمک کنند و قرار است تفاهم‌نامه آن نیز با ارتش منعقد شود. طرح مطالعاتی دهکده تیراندازی هم چندین سال است آماده شده و مدیرکل ورزش قول داد که در جلسه شورای ورزش خوزستان این موضوع مطرح شده و در جریان قرار کار بگیرد و دهکده فاز به فاز راه‌اندازی شود. خوزستان واقعا در تیراندازی استعداد دارد و می‌تواند به قطب تیراندازی کشور تبدیل شود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا