برگزاری نشست هیئت رئیسه هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خوزستان
برگزاری نشست هیئت رئیسه هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خوزستان

نشست هیئت رئیسه هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خوزستان پنجشنبه در اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نخل‌اسپورت، نشست هیئت رئیسه هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی روز گذشته در محل این هیئت در اهواز برگزار شد.

سید کریم حسینی رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی‌محلی در این نشست اظهار کرد:یکی از اهداف برگزاری این جلسه قدردانی از زحمات اعضای هیئت رئیسه در یک سال اخیر است، بنا بود جلسه را زودتر برگزار کنیم اما مشکلات اخیر مانع از برگزاری زودهنگام جلسه شد.

وی با تشکر از زحمات هیئت‌های شهرستانی گفت: بیش از ۲۰۰ برنامه در یک سال اخیر برگزار شد و بیش از ۲۰ هیئت این برنامه‌ها را اجرا کردند.

حسینی با اشاره به اضافه شدن کمیته‌های فوتوالی، برایتونیگ، اسب سواری و روابط عمومی و… گفت: اقدامات خوبی مانند اعزام‌ به تیم ملی و جشنواره اسب اصیل را برگزار کردیم.

رييس هيات ورزش هاي روستايي و عشايري با بیان اینکه برای رویکرد فرهنگی جشنواره‌ها کمیته فرهنگی به هیئت رئیسه اضافه شد، افزود: این اقدامات نتیجه زحمات است و ازین پس هیئت رئیسه استان به‌صورت ماهانه و منظم جلسات خود را برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه دو ایتم برای رتبه بندی هیئت‌ها در نظر گرفته می‌شود، گفت: اعزام و آموزش دو آیتم مهم‌در این زمینه است که ۱۳ اعزام به سایر استان‌ها داشتیم و ۱۰ دوره اموزشی به همراه صدور گواهی برگزار شد، و در رشته‌های مختلف ورزش روستایی مقام‌های کشوری کسب شد.

حسینی خاطر نشان کرد: برنامه‌های سال ۹۸ شروع شده ولی باید برنامه ریزی دقیقی برای نیمه دوم سال داشته باشند و برنامه‌های خود را ارائه دهند.
وی با اشاره به توزیع اقلام ورزشی در روستاها گفت: از نظر مالی به ۲۵ هیئت کمک مالی شد تا برنامه‌های خود را اجرا کنند.

مسئول کمیته مربیان و داوران این هیئت اظهار کرد: سعی کردیم‌استان را در ورزش روستایی به جایگاه اصلی خود نزدیک کنیم، با توجه به ظرفیت استان، انتظار داریم که شهرستان‌ها به صورت منطقه‌ای جلساتی برگزار کنند.

وی افزود: این جلسات باید در راستای هم افزایی برگزار شود و انتظار داریم در این راستا توجیه شوند.

سید داریوش عباسی، بیان کرد: برای ارتقای سطح داوران باید دوره‌های بیشتری برگزار شود تا در مسابقات شاهد اشتباهات داوری نباشیم.

حسینی در ادامه گفت: دو جشنواره اسب اصیل عرب را در دو منطقه شرق و غرب اهواز برگزار کردیم و استقبال خوبی از این جشنواره‌ها شد.

مسئول کمیته اسب سواری هیئت ورزش‌های روستایی گفت: دو جشنواره اسب اصیل عرب را در دو منطقه شرق و غرب اهواز برگزار کردیم و استقبال خوبی از این جشنواره‌ها شد.

وی بیان کرد: انتظار داریم که حمایت هیئت به شکلی باشد که برنامه‌ها را به‌صورت استانی برگزار کنیم.

حسینی در پایان گفت: صحبت‌های اولیه برای برگزاری دو مسابقه در بخش‌های کورس و زیبایی انجام شده و امیدواریم که با کاهش دما در خوزستان‌ این دو برنامه اجرایی شوند.

انتهای پیام