نکونام: زاهدی‌فر نمی‌تواند سر من کلاه بگذارد! / چرا هواداران استقلال در ورزشگاه بودند؟
نکونام: زاهدی‌فر نمی‌تواند سر من کلاه بگذارد! / چرا هواداران استقلال در ورزشگاه بودند؟

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان به داور بازی تیمش مقابل استقلال انتفاد کرد.

به گزارش نخل اسپورت، جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی با استقلال، اظهارکرد: می دانستیم باتوجه به شرایطی که در جدول است و استقلال صدر جدول است، بازی سخت و سنگین است. در بخشی از بازی تیمم در زمین خواب رفت و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی بد بودیم و با تغییری که دادیم توانستیم ریتم بازی را به شرایطی که می خواستیم برگردانیم.

در نیمه اول به جز دو خطای ایستگاهی، موقعیت خاصی روی دروازه دو تیم نبود و بازی پایاپای بود. در نیمه دوم نیز علی رغم این که تیمم خوب بازی می کرد برای دو بار روی ضد حمله گل خوردیم در حالی که روی کار دفاعی تاکید کرده بودیم اما به هرحال این اتفاقات می افتد. بازیکنانم زحمت کشیدند اما بازی پرفشار و سنگین بود.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: اگر به توپ هایی که به گل تبدیل شد نگاه کنید، گل نکردن توپ هایی که ما بیرون زدیم خیلی سخت بود و حداقل نتیجه عادلانه تساوی ۲ بر ۲ بود. ما گل های عجیب و غریب خوردیم و کمی شیرازه تیم به هم خورد اما با تغییراتی داشتیم و شکل کاری مان را درست کردیم و به استقلال فشار آوردیم و اگر دقت می کردیم در ۱۵ دقیقه پایانی حتی می توانستیم ببریم.

وی عنوان کرد: یک نکته جالب برای من این بود که چرا طرفداران فولاد خوزستان به استادیوم نیامدند. من از باشگاه سوال می کنم چرا هواداران ما نیامدند؟ مگر ما میزبان نبودیم؟ چرا استقلالی ها بودند و مگر نباید هماهنگی صورت می گرفت که هیچ کسی وارد ورزشگاه نشود؟ ۵ هزار تماشاگر وارد استادیوم شده بود. من دوست داشتم هواداران ما می آمدند و استادیوم را پر می کردیم و جایگاه هر کسی مشخص بود. اگر قرار است بدون تماشاگر باشد، باشگاه ما چکار کرد و چرا این همه تماشاگر وارد استادیوم شد. پشت نیمکت ما اصلا چیزهایی دیدم که دوست ندارم درباره آن ها حرف بزنم زیرا دوست دارم هوادار به استادیوم بیاید و حرف های من درباره هواداران نیست. بحث من باشگاه مان است.

نکونام در ادامه درباره داوری هم گفت: آقای زاهدی فر نه پنالتی برای استقلال گرفت و نه در صحنه ای تاثیرگزار بود اما او بلد بود قضاوت کند یعنی تا ما به استقلال فشار می آوردیم یک خطا می گرفت و تیم ما باید بر می گشت. ما می دانستیم امروز به مشکل می خوریم و نمی توانیم از فضایی که دل مان می خواهد خارج شویم و یعنی نمی گذارند. آقای زاهدی فر را برای ما نگذارید. پارسال هم سه بازی متوالی برای ما قضاوت کرد که دیگر صدایمان درآمد. الان هم برای بازی مهم امشب او را داور گذاشتند. پارسال هم در یک بازی علی رغم این که بردیم گفتم که زاهدی فر بد برای ما قضاوت کرد. من فوتبال بازی کرده ام و زاهدی فر نمی تواند سر من کلاه بگذارد. او با سوت اش بازی را تنظیم می کند. اصلا خنده دار که دقیقه ۹۶ به گلر استقلال کارت می دهد و این کار قدیمی است و یک کار جدید انجام دهید. من سوت ردم داور را متوجه می شود. داور با سوت هایش اعصاب ما را به هم ریخت. او با خطاهایی که گرفت شکل بازی ما را بهم زد. به هر حال یکسری اتفاقات برای تیم های پایتخت می افتد که طبیعی است و همیشه به سود آن ها است و باید با این مسایل هم مبارزه کنیم. به بازیکنان خسته نلاشید می گویم و زحمت کشیدند. به هر حال داوری به صورتی سوت زد که بازی به سمتی که دوست داشت برود. تا حالا دیده اید مقابل تیم های بزرگ به سود فولاد بگیرند؟ محال ممکن است. به سود ما نگیرند اما به ضررمان هم سوت نزنند. حتی ۵۰ – ۵۰ را هم برای ما نگیرند اما دیگر ۷۰ به ۳۰ را به سود حریف نگیرند. ما به کسی بی احترامی نکردیم و دست مان بالا است.

وی درباره تعویض رضاوند نیز عنوان کرد: او کمی سرماخورده بود و اگرچه شرایط خوبی داشت اما نمی خواستیم از آرش رضاوند استفاده کنیم. او وقتی وارد بازی شد خودش هم دوست داشت بازی کند. اگر بازی نمی کرد صحبت هایی می شد که ما ترجیح دادیم از رضاوند استفاده کنیم اما متاسفانه باتوجه به شرایط بدنی که در طول هفته داشت نتوانست بازی کند. رضاوند در نیم فصل دوم به نظر من بهترین هافبک فوتبال ایران بود و به فولاد خیلی کمک کرده است. او شخصیت و وجهه خوبی دارد.خدا را شکر ما هم توانسته ایم به او کمک کنیم و چیزی از ارزش های رضاوند کم نمی شود و یک بازیکن فوق العاده است.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: تمام برنامه و تعویض های من برای بردن بازی بود. بعد از تعویض ها نیز بازی یک طرفه به سود ما بود و موقعیت های خوبی داشتیم که بهره نبردیم و باختیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که مقصر ورود افراد بسیار به ورزشگاه چه کسی است؟ عنوان کرد: من قبلا هم گفته ام دوست دارم تمام بازی ها با هوادار باشند و فوتبال با هوادار یک لذت دیگر دارد. اما امروز باشگاه ما اشتباه کرد. از دربی که باید تیم ما وارد ورزشگاه خودمان شود، راه مان نمی دهند و باید از درب دیگری وارد شویم و قبل بازی خنده ام گرفت. حتی از عصبانیت با مشت روی پای خودم زدم. حتی دوستانم خواستند برای بازی بیایند که گفتم نمی خواهد بیایید و بازی بدون تماشاگر شده است. بعد می بینیم که ۵ هزار تماشاگر آمده است و جایگاه خبرنگاران پر است و هر طرف را که نگاه می کردیم پر از آدم بود. باشگاه ما مقصر است. من بعد بازی هم گفتم پس چرا هواداران ما نیامدند. ما امروز در زمین خودمان غریبه بودیم. این دوگانگی همیشه در فوتبال است و مقصر هم ما هستیم. امروز در حق هواداران فولاد کاملا کم لطفی شد و این اتفاق جالب بود. از هواداران فولاد عذرخواهی می کنم زیرا امروز نیامدند و تیم میهمان هوادار داشت. امروز شرایط به ضرر ما بود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا