خاطرات جالب منصوریان در نشست خبری/ به بازیکنانم گفته بودم مثل دیدار با پرسپولیس تشنه و گرسنه به میدان بروید!
خاطرات جالب منصوریان در نشست خبری/ به بازیکنانم گفته بودم مثل دیدار با پرسپولیس تشنه و گرسنه به میدان بروید!

سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان خاطرات جالبی را در نشست خبری اظهار داشت.

به گزارش نخل اسپورت ، علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر نفت آبادان مقابل فولاد در نشست خبری اظهار داشت: بازی بسیار خوب و باکیفتی بود که می‌توانست یک گل بیشتر نداشته باشد. در روند مالکانه سعی کردیم توپ را به حریف بدهیم و روی نقاط ضعفش که ضد حمله است، بیشتر فشار بگذاریم. فولاد در بخش اعظمی از کار، مالکانه‌تر از ما بازی کرد. بار فنی بازی خیلی بالا بود اما می‌خواهم از تارخ گلایه کنم. امروز روز خوب او نبود. البته زمانی که خودمان فوتبال بازی می‌کردیم ناگهان پس از ۱۰، ۲۰ و ۳۰ دیدار، خوب بازی نمی‌کردیم.

وی افزود: دلیل خوب نبودن تارخ داور بازی را می‌گویم. دقیقه ۹۴ روی امید خالدی ما خطا کردند اما داور ادامه بازی داد. دوست دارم صحنه‌ای که ما گل خوردیم حتما فوتبال برتر یا شب‌های فوتبالی نشان بدهد. قبل از آن گل روی علی امیری خطا کردند.

منصوریان اضافه کرد: کمک‌های تارخ و داور چهارم خوب بودند اما برای فوتبال ما فاجعه است که داوران بی‌سیم ندارند. به حدی بدبخت هستیم که داور نمی‌تواند یک هندزفری در گوشش بگذارد. باید داور چهارم از فاصله دور به داور وسط اشاره بدهد. یکی از بهترین فوتبال‌های آسیا را داریم و رنکینگ ما در ۲۰ سال گذشته همیشه بین سه تیم اول آسیا و بیشتر مواقع اول بوده است. خجالت کشیدم تیم داوری برای خودش ادواتی آورده بود که آن هم کار نمی‌کرد. روز خوب تارخ نبود اما باز هم می‌گویم در کارش روزهای خیلی خوب هم داشته است.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین قسمت بازی ما ضربه سر رضا یزدان‌دوست بود که موسی کولیبالی آن را با دست هدایت کرد. اگر ضربه به دست بسته بخورد، پنالتی نیست اما وقتی کولیبالی توپ را به دست به اوت هدایت کرد، زاویه ایستادن تارخ هم بد بود.

سرمربی نفت آبادان خاطرنشان کرد: به فولاد تبریک می‌گویم. حتی اگر بدون گل به خودی می‌بردند، به دلیل بردشان به این تیم که اعضایش از دوستان ما هستند و میهمان شهر ما بودند، تبریک می‌گویم. مسیر تلاش مان را در ۴ بازی آینده باید ادامه بدهیم.

منصوریان تصریح کرد: باید به یک موضوع هم ایراد گرفت. خواهش می‌کنم یک روز هم به ما جمعیت بدهید زیرا با فشار جمعیت بازی را بر‌می‌گردانیم. اکنون یک پسربچه مقابل در به من گفت مقصری که هوادار به ورزشگاه نمی‌آید اما نتوانستیم به او حالی کنیم که ما مقصر نیستیم. گفتم پسرم این موضوع دست من نیست. از مسئولان رده بالای شهر و استان خواهش می‌کنم به هواداران ما هم اجازه بدهند به ورزشگاه بیایند. فصل در حال اتمام است و فقط دو بازی خانگی دیگر با هوادار و مس رفسنجان داریم. نمی توانیم بیشتر از ۳ هزار تا ۲۵۰۰ نفر بیشتر به ورزشگاه بیاوریم. خواهش می‌کنم اجازه بدهند هوادار به ورزشگاه بیاید تا لذت ببرد.

وی ادامه داد: نشاط شهر آبادان به فوتبال است. این شهر مشکلات زیادی دارد و اگر خودم به آبادان نمی‌آمدم، فکر می‌کردم نفراتی که قبل از من اینجا بودند، دروغ می‌گویند. اینجا مانند بزریل است و مردم فقط با فوتبال لذت می‌برند. شرمنده مردم هستیم و از آنها بابت باخت عذرخواهی می‌کنیم. بخت با ما یار نبود و می‌توانستیم اواخر بازی به گل برسیم. یک ضربه عباس بوعذار زد که ای کاش مقداری این طرف تر بود. سابقه گلزنی برای من در نفت تهران را زیاد داشته است. مسیرمان را محکم ادامه داده و به تیم رو به رو تبریک می‌گوییم.

سرمربی نفت آبادان درخصوص اینکه عقب نشینی حریف یاحالت روانی نفت آبادان برای رسیدن به گل تساوی، دلیل شناور بازی کردن تیمش پس از گل فولاد بود پاسخ داد: به بچه‌ها گفتم صبر نکنید پس از گلزنی حریف، دنبال گلزنی باشید. باید مانند بازی با پرسپولیس تشنه و گرسنه به زمین بروید. با آن شدت و حدتی که در زمین در بازی با پرسپولیس، تراکتور، آلومینیوم داشتید نمانید. البته بالانس روحی ما هم با فولاد برابر نبود. آنها از لیگ قهرمانان آسیا آمده بودند. البته بازی در زمین خیس شهرخودرو هم روی روند بدنی تیم ما تاثیر گذاشت. همیشه به بچه‌‌ها گفتم اگر چک اول را بزنید برنده تر هستید تا اینکه صبر کنید چک اول را بخورید. شاید روزی بخت با ما یار نباشد.

منصوریان افزود: پس از گل فولاد ناگهان از خواب پریدیم و خیلی هم خوب بازی کردیم. به بچه‌ها گفتم فوتبال خوب دقایق آخر خود را در جریان بازی هم داشته باشید. در تیمی که تعداد جوان‌هایش زیاد است این اتفاقات می‌افتد که بازیکنی مثل امید نورافکن تولید می‌شود. در استقلال برای ساختن او صبر کردیم تا اکنون بهترین بازیکن تیم ملی شده است. در تیم‌هایی مثل نفت آبادان تا زمانی که بودجه نباشد، نمی‌توانید با تمام قوا به زمین بروید. همیشه باید داشته‌هایت را پروش بدهی.

وی ادامه داد: اگر بازیکنان را پرورش بدهید، آنها را صید کرده و از تیم‌تان می‌برند. اینجا مانند یک گنج می‌ماند و مدام بازیکنان ما صید می‌شوند. افتخار می‌کنیم ۲۴ بازیکن خوب داریم. انتخاب ۱۸ تا ۲۰ بازیکن به حدی سخت شده که خودم نمی‌خوانم و می‌گویم محمد خرمگاه آنها را اعلام کند. برای من خجالت آور است که برخی بازیکنان خوب را روی سکو بگذارم. این موضوع ربطی به کار تاکتیکی ندارد و ذهنی است. ذهن برنده تیم را برنده بیرون می‌آورد. باید بیشتر تلاش کنیم.

سرمربی نفت آبادان درمورد درگیری‌های پس از پایان بازی گفت: اتفاق است دیگر. تونل ورزشگاه آبادان مقداری تنگ‌تر است و امروز فهمیدم اگر چهار نفر در آن داد بزنند، صدا می‌پیچد. بحث خاصی نبود. گله ای بین من و جواد نکونام بود که زود تمام شد. یک نکته خنده دار بگویم. همه در آن لحظه می‌گفتند آقا بفرما اما ناگهان همه با هم بحث‌شان شد. هر دو طرف می‌خواستند به طرفی بروند. ما هم از باخت عصبانی بودیم.

منصوریان درباره درگیری‌اش با حسین کعبی، پاسخ داد: حسین و مهدی هاشمی نسب هم رفیق ما هستند اما اگر یک داد بزنید، ۵۰ نفر حرف می‌زنند.

وی درخصوص سیز نزولی نفت آبادان پس از بازی با پرسپولیس گفت: نمی‌توانم بگویم بچه‌ها اشباع شده‌اند. خیلی فاکتورها در این روند رو به جلو تاثیرگذار است که صحبت کردن درمورد آنها از روند این نشست خبری خارج است. یک مثال می‌زنم. وقتی در اصفهان بودم کل شهر بسیج می‌شدند تا سپاهان و ذوب آهن را به داخل زمین راهی کنند. اولین فاکتور مالی است. وقتی من به داخل رخکتن می‌روم، می‌بینم بار دیگر آن اتفاقات افتاده و پول بچه‌ها را نداده‌اند. باشگاه نفت آبادان بودجه ۴۵ میلیاردی دارد که مربوط به کل تیم‌های باشگاه، کارمندان و مسئولان باشگاه است. ما از این مبلغ ۵۰ درصد قراردادهای خود را گرفته‌ایم.

سرمربی نفت آبادان افزود:‌ سعید محمد ۳۰ میلیارد به ما بودجه داده است. دوست ندارم کار دولتی کنم زیرا یک ماهه اخراج می‌شوم. واقعا طاقت ندارم ببینم این شهر تا این اندازه اذیت می‌شود. در مورد بودجه ای که محمد داده چهار نفر به عنوان زیرمجموعه اسکندری غلط‌ املایی‌های زیادی می‌گیرند. یک روز می‌گویند قرارداد اسپانسری نبستید و وقتی رئیس ما می‌خواهد قرارداد ببندد می گویند فلان مشکل را دارد. جالب است این افراد آبادانی هستند.

منصوریان ادامه داد: پول را از ۳۰ میلیارد به ۱۵ میلیارد رساندند. من دوست دارم برخی از آقایان ۲،۳ ماه به هزینه من به آبادان بیایند تا ببینند مردم اینجا به چه عشقی زنده هستند. عشق آنها پیراهن نفت آبادان است. روزی به یکی ازمسئولان رده بالای آبادان گفتم ۳ ماه به خانه ات پول نبر تا ببینی زن و بچه ات به خانه راهت نمی دهند. شان آبادان و مردم آبادان این نیست. یک روز پالایشگاه آبادان کار نکند نصف ایران بنزین ندارد. یک عزم شهر دوستی در آبادان ندارند تا مشکلات حل شود. من در این شهر غریبه هستم اما امروز خودم را بخشی از آبادان می دانم. به فوتبال ما کمک کنند تا ما ممنون دار آنها باشیم. به وزیر قبلی نفت گفتم هر جا را دستکاری کنید صنعت نفت را نمی توانید جا به جا کنید. در پایان به تیم فولاد تبریک می گویم و انشالله مسیر خوبی را طی کنیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس