صنعت نفت ۰ – فولاد ۱ ؛ فولادمردان برنده دربی خوزستان
صنعت نفت ۰ – فولاد ۱ ؛ فولادمردان برنده دربی خوزستان

صنعت نفت و فولاد خوزستان برگزار کننده دربی خوزستان و آخرین دیدار هفته ی بیست و ششم لیگ برتر هستند.

به گزارش نخل اسپورت ، این بازی در شرایطی آغاز شد که سکوهای خالی استادیوم تختی آبادان توی ذوق می زد! و مشخص نشد که چرا این بازی با تصمیم مدیران تصمیم گیرنده در استان و شهرستان بدون حضور تماشاگر سوت خورد.

بازی با میدان داری فولادی ها آغاز شد. در دقایق ابتدایی فولاد قصد داشت با استفاده از ضربات ایستگاهی دروازه تیم صنعت نفت را تهدید کند که فرزین گروسیان روی این توپ ها عملکرد خوبی داشت. با گذشت دقایقی از نیمه نخست تیم صنعت نفت جلو کشید و سعی داشت با پیشروی از جناح چپ بیشتر توسط خالدی و حسن بیت سعید به دروازه فولاد نزدیک شود که خط دفاع پر تعداد فولاد اجازه نداد میزبان به هدف برسد. در ادامه بازی متعادل دنبال شد که بار دیگر و نزدیک به دقایق پایانی بازی فولاد نبض مسابقه را در اختیار گرفت و حملات خوبی را روی دروازه تیم صنعت نفت تدارک دید. میثم تهدیدست و محمد طبیی با تجربه اجازه ندادند فولادی ها در دقایق پایانی بازی نیمه نخست با وجود فوتبال خوب به نتیجه برسند و در نهایت این بازی با نتیجه مساوی بدون گل در نیمه نخست به پایان رسید.

هفته بیست و ششم لیگ برتر؛ دوشنبه: ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ؛ ساعت ۲۱
استادیوم: تختی آبادان/ تماشاگر: این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار می شود
داور: محمدرضا تارخ / کمک‌ها: حامد صفایی و محسن بابایی ؛ داور چهارم: پیمان فرخی مهر/ ناظر داوری: سید احمد صالحی

ترکیب صنعت نفت

فرزین گروسیان
میثم تهیدست
محمد طیبی
مهدی حنفی
حسن بیت سعید
حکیم نصاری (عباس بوعذار -۸۹)
شروین بزرگ (مهدی زبیدی-۷۸)
طالب ریکانی
سید فاخر تهامی ( رضا یزدان دوست-۸۹)
امید خالدی
رضا جبیره ( علی امیری-۷۸)
سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب فولاد

شهاب گردان
ساسان انصاری(مجتبی نجاریان-۷۴)
موسی کولی بالی
سینا شاه عباسی
محمد رضا عباسی
آیاندا پاتوسی
مهدی شیری
لوسیانو پریرا
عارف آغاسی
حمید بوحمدان
آرش رضاوند
سرمربی: جواد نکونام

🟨 اخطار:

حمید بوحمدان(۳۲) از فولاد
حکیم نصاری(۳۲) امید خالدی (۶۲) از صنعت نفت

⚽️ شرح گل:
دقیقه ۸۵: شیمبا بعد از یک و دو با مجتبی نجاریان بار دیگر به قلب خط دفاعی صنعت نفت می زند و ارسال او با دفع گروسیان مواجه می شود اما توپ دفع شده توسط گروسیان به بدن طیبی می خورد و راهی دروازه صنعت نفت می شود.

⏱️لحظات حساس:
دقیقه ۲: فولادی ها روی یک ضربه کرنر می توانستند دروازه صنعت نفت را با خطر مواجه کنند که فرزین گروسیان روی سر شیمبا توپ را دور کرد و در برگشت هم آغاسی مدافع پیش تاخته نتوانست کاری صورت دهد و در نهایت خطر رفع شود.
دقیقه ۸: ارسال شاه عباسی از جناح چپ برای فولادی ها موقعیت خوبی ایجاد کرد اما نفتی ها در محوطه جریمه پرتعداد بودند و این موقعیت با دخالت به موقع حسن بیت سعید از بین رفت. شیمبا، ساسان انصاری و… منتظر رسیدن این توپ بودند.

دقیقه ۲۰: شوت بوحمدان از راه دور می رفت دروازه تیم صنعت نفت را باز کند که گروسیان به هر زحمتی بود توپ را برگشت داد و در برگشت هم مدافع صنعت نفت از راه رسید و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۸: ضربه کاشته طالب ریکانی خوب زده نشد اما در برخورد به خط دفاعی فولاد موقعیت خوبی را برای مهدی حنفی مهیا کرد اما ضربه این بازیکن در موقعیت خوب به بیرون رفت! تا صنعت نفت یک موقعیت خوب را از دست بدهد.

دقیقه ۳۹: حمید بوحمدان بعد از دریافت پاس از شیمبا بار دیگر تصمیم گرفت با شوت از راه دور دروازه تیم صنعت نفت را تهدید کند که این بار شوت این بازیکن در چارجوب نبود و خطر از روی دروازه صنعت نفت رفع شد.

دقیقه ۴۶: در همان آغاز نیمه دوم ضربه شیمبا یا همان لوسیانو می توانست به گل نخست تیم فولاد تبدیل شود اما ضربه اش به آرامی در دستان گروسیان جای گرفت.
دقیقه ۶۱: محمد رضا عباسی در جلوی خط دفاعی صنعت نفت موقعیت خوبی برای شوتزنی به دست آورد اما شوت او در میانه های راه بعد از برخورد به مدافع صنعت نفت به آرامی دردستان فرزین گروسیان جای گرفت.

دقیقه ۶۷: ضربه طالب ریکانی روی پاس حسن بیت سعید می توانست دروازه تیم فولاد را با خطر مواجه کند که ضربه نهایی طالب ریکانی دقت عمل لازم را نداشت و توسط خط دفاعی فولاد برگشت داده شد.

دقیقه ۷۲: جدی ترین موقعیت تیم فولاد برای گلزنی از دست رفت. در یک رفت و برگشت در جلوی خط دروازه توپ به شیمبا رسید اما ضربه آرام این بازیکن را فرزین گروسیان به خوبی با کف دست خود به بازی برگرداند.
دقیقه ۷۳: طالب ریکانی می توانست با شوت دروازه تیم فولاد را به طور جدی تهدید کند اما شهاب گردان اجازه نداد دروازه فولاد باز شود و در دو مرحله توپ را از آن خود کرد.

دقیقه ۷۸: باز هم یک موقعیت طلایی برای تیم فولاد از دست رفت. شیمبا یک تنه به خط دفاعی صنعت نفت زد و پاس به عقب او به پاتوسی می توانست منجر به گل تیم فولاد شود اما در آخرین لحظه از روی خط دروازه برگشت داده شد.

دقیقه ۸۸: محد طبیی روی ضربه ایستگاهی می رفت اشتباه خود را جبران کند اما ضربه سر او به موسی کولی بالی برخورد کرد که صنعت نفتی ها معتقد بودند توپ به دست موسی کولی بالی برخورد کرده است و داور باید پنالتی اعلام کند اما داور چنین دیدگاهی نداشت.
دقیقه ۹۰: شهاب گردان ضربه ایستگاهی عباس بوعذار را از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

🔴 درحاشیه:
*در حالی که تماشاگران صنعت نفت و فولاد اشتیاق زیادی برای حضور در استادیوم تختی آبادان و تماشای این بازی از نزدیک داشتند روز قبل اعلام شد این بازی بدون حضور تماشاگر برگزار می شود! این در حالی است که اینروزها ویروس کرونا کمرنگ تر از همیشه شده است و در خیلی از کشورها بازی ها با حضور ۱۰۰ درصدی تماشاگر برگزار می شود و از همه مهمتر زندگی به دوران پیش از کرونا برگشته است.
*پیش از آغاز این دیدار دو تیم در نیمه بالای جدول قرار داشتند، فولاد با ۳۹ امتیاز تیم چهارم جدول بود و صنعت نفت هم با ۳۲ امتیاز جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده بود. باید منتظر ماند و دید که نتیجه این دیدار چه تغییری در سرنوشت دو تیم ایجاد می کند.

*پیش از شروع بازی مربیان دو تیم برخورد گرمی با هم داشتند. مجاهد خذیراوی، مربی نفتی ها پس از روبرو شدن با مهدی هاشمی نسب و حسین کعبی دقایقی با آنها گفتگو کرد و از گذشته ها با هم حرف زدند.
*جواد نکونام برای ترکیب تیمش در این بازی با محدودیت هایی مواجه بود. وحید حیدریه به دلیل محرومیت نتوانست در این بازی در ترکیب فولاد قرار بگیرد. هم چنین محمد آبشک مصدوم است و نتوانست در این بازی فولادی ها را همراهی کند.

*خرابی تور دروازه موجب شد بازی با چند دقیقه تاخیر آغاز شود. هم چنین پیش از شروع بازی بلندی چمن اعتراض فولادی ها را به همراه داشت که چمن استادیوم تختی بلافاصله کوتاه و یکدست شد.
*علیرضا منصوریان پیش از شروع بازی با همه اعضای روی نیمکت تیم فولاد خوش و بش کرد!

*در دقیقه ۳۰ بازی به دنبال خطایی که نزدیک به نیمکت دو تیم رخ داد بین بازیکنان دو تیم درگیری ایجاد شد که داور با دادن کارت زرد به حمید بوحمدان و حکیم نصاری صحنه را مدیریت کرد.

*روی توپی که بازیکن فولاد به بیرون زد علیرضا منصوریان با استپ سینه تبحر خود را در دوران بازیگری بار دیگر به رخ کشید.
*تعداد زیادی از تماشاگران صنعت نفت با تجمع در حاشیه استادیوم این بازی را از نزدیک دیدند.
*بازیکنان صنعت نفت در ابتدای بازی تی شرتی را به تن داشتند که برای یکی از بازیکنان مصدوم خود آرزو کردند هر چه سریعتر به میدان برگردد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش۳