رکورد خاص فولاد؛ دو فصل بدون شکست در آسیا
رکورد خاص فولاد؛ دو فصل بدون شکست در آسیا

تیم فوتبال فولاد برای دومین بار توانست در یک فصل از لیگ قهرمانان آسیا، مرحله گروهی را بدون شکست به پایان برساند.

به گزارش نخل اسپورت ، در حالی‌که تصور می‌شد که فولاد در یکی از دشوارترین گروه‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته باشد، اما شاگردان نکونام با عملکرد بسیار خوبی که در این پیکارها داشتند، به‌عنوان صدرنشین راهی مرحله یک‌هشتم نهایی این پیکارها شدند.

مسئله‌ای که صعود فولاد را بیش از پیش ارزشمند می‌کند، راهیابی به دور بعدی بدون تحمل شکست بود. با وجود برگزاری این دیدارها در کشور ثالث و فشار زیاد مسابقات بدون استراحت کافی، اما فولاد با کسب ۳ پیروزی و ۳ تساوی و دستیابی به ۱۲ امتیاز، راهی دور بعدی این پیکارها شد.

نکته جالب درخصوص فولاد این است که آنها به‌همراه الشباب و شباب الاهلی تنها تیم‌های بدون شکست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هستند. الشباب که میزبانی گروه خود را برعهده داشت، با ۱۶ امتیاز یکی از مقتدرانه‌ترین صعودها را به دور بعد داشت و شباب الاهلی امارات نیز که در گروه فولاد حضور داشت، شکستی را متحمل نشد.

رکورد مهمی که فولاد به ثبت رساند نیز در نوع خود قابل توجه است. این تیم پیش از این در سال ۲۰۱۴ توانسته بود مرحله گروهی را بدون شکست سپری کند و حالا با تکرار این اتفاق، در کنار ذوب آهن به دومین تیم ایرانی تبدیل شد که توانسته است در دو فصل از لیگ قهرمانان آسیا، دور گروهی را بدون باخت سپری کند.

پیش از این، ذوب آهن در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ بدون اینکه در دور گروهی باختی را تجربه کند، راهی دور بعدی شده بود. پاس تهران در سال ۲۰۰۵، سایپا در سال ۲۰۰۸، استقلال در سال ۲۰۱۸ و بالاخره اینکه تراکتور در فصل گذشته این پیکارها با موفقیت و بدون تحمل شکستی، دور گروهی را به پایان رسانده بودند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش۳