نکونام: در این شرایط ما بازیکنان را می‌کُشیم!
نکونام: در این شرایط ما بازیکنان را می‌کُشیم!

سرمربی فولاد خوزستان از تصمیم AFC برای برگزاری مجتمع بازی‌ها در گرمای عربستان گلایه کرد.

به گزارش نخل اسپورت ، جواد نکونام سرمربی فولاد در کنفرانس خبری بعد از بازی با الغرافه که منجر به صعود تیمش به مرحله‌ی حذفی شد، گفت: می‌دانستم بازی سختی داریم، تیم الغرافه آخرین شانسش بود؛ روز اول گفته بودم که گروه‌مان، گروه سختی است و تیم‌ها به یکدیگر نزدیک هستند. خوشحالم از این‌که تیم‌مان صعود کرده اما هنوز صعودمان تمام نشده است و کارمان مانده و بازی آخر برای‌مان مهم است. امشب بازی سختی را گذراندیم به خاطر این‌که تیم الغرافه آخرین شانس خود را داشت و با تمام قوا مقابل تیم ما حاضر شدند تا بتوانند موفق شوند.

وی افزود: نیمه‌ی اول بازی را خوب شروع کردیم و کنترل کردیم، موقعیت‌های خوبی برای گلزنی پیش آمد که گل نزدیم؛ در نیمه‌ی دوم دوباره‌ی روی ضدحمله می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم اما متاسفانه استفاده نکردیم و گل نزدیم و روی دو اشتباه موقعیت‌های صددرصدی به تیم حریف دادیم که برای من ناراحت‌کننده است. واقعا از دو سه بازیکن تیم گله‌مند هستم چون عملکرد خوبی نداشتند، باید بدانند که اینجا جام باشگاه‌های آسیاست و اینجا جای بهترین‌هاست و همه باید بهترین عملکردشان را داشته باشند.

نکونام ضمن تبریک این پیروزی و صعود به هواداران فولاد ادامه داد: به هواداران‌مان تبریک می‌گویم و تمام کسانی که برای تیم ما دعا می‌کنند، بازیکنان‌مان و کسانی که در کنارمان هستند، مخصوصا در این هوای گرم و شرجی که واقعا بازی کردن سخت است، به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم.

جواد نکونام با گلایه از تصمیم AFC توضیح داد: یک نکته‌ای دوست دارم بگویم چون سال‌ها در فوتبال آسیا بازی کردم، امیدوارم این‌چنین کاری دوباره تکرار نشود؛ این‌گونه ما بازیکنان را می‌کُشیم! سه روز یکبار در این گرما و رطوبت بازی کردن، آن‌هم در شرایطی که در همه‌ی دنیا بازی‌ها را با تماشاگر به صورت رفت و برگشت برگزار می‌کنند، اما بازی‌های آسیا دارد به صورت متمرکز برگزار می‌شود و در کشوری که گرم است و رطوبت دارد و سه روز یکبار بازیکنان باید بازی کنند و این‌ها برای بازیکنان کُشنده است و شرایط را سخت می‌کند.

وی افزود: امیدوارم مراحل بعد و سال‌های بعدی این اتفاق نیفتد، الان خداراشکر کرونا هم رفته و همه‌ی کشورها می‌توانند میزبانی کنند.

سرمربی فولاد درباره‌ی سبک بازی تیمش گفت: ما گل را زدیم و با توجه به شکل بازی الغرافه می‌دانستیم که آن‌ها منتظر اشتباهات ما هستند که بتوانند ضدحمله بزنند و شرایط را برای ما سخت کنند؛ ما می‌توانستیم در نیمه‌ی اول گل دوم را بزنیم اما استفاده نکردیم و وقتی تیمی انتحاری بازی می‌کند و چیزی برای از دست دادن ندارد، هر چه به دقایق پایانی بازی نزدیک می‌شویم، سخت‌تر می‌شود دفاع کرد چرا که حریف با تمام نفرات جلو می‌آید.

نکونام در بخش پایانی صحبت‌هایش توضیحات خود را این‌گونه تکمیل کرد: اگر ما در حملات دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم و یکی دو صحنه هم شانس آوردیم. ما از اول برنامه داشتیم که فشار بیاوریم و به گل برسیم که بتوانیم تیم حریف را از لاک دفاعی بیرون بکشیم و در ضدحملات به آن‌ها گل بزنیم که مقداری عدم تمرکز باعث شد تا به گل‌های بعدی نرسیم.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش۳