کشتی‌گیر خوزستانی بر بام آسیا ایستاد
کشتی‌گیر خوزستانی بر بام آسیا ایستاد

تیم ملی کشتی فرنگی با کسب ۴ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی آسیا در مغولستان رسید.

به گزارش نخل‌اسپورت، سی و دومین دوره رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا طی روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد و در پایان تیم ایران که با کشتی گیران منتخب چرخه ی انتخابی تیم ملی در این مسابقات حاضر شده بود، با ۴ مدال طلای محمدرضا مختاری در وزن ۷۲ کیلوگرم، رسول گرمسیری در وزن ۸۲ کیلوگرم، ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم، ۱ مدال نقره مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم، ۲ مدال برنز ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم و عارف حبیب اللهی در وزن ۷۷ کیلوگرم و کسب ۱۷۶ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم رسول گرمسیری کشتی‌گیر پر افتخار خوزستانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر خان جعفرخان از قطر را مغلوب کرد وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی در یک کشتی زیبا با نتیجه ۵ بر صفر سینگ هارپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. گرمسیری در دیدار پایانی با نتیجه ۴ بر ۳ از سد دیاز کالن از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن نژاد کشتی گیر خوزستانی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر جیانیدر از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ از سد آیاتا سوزوکی از ژاپن گذشت و راهی دیدار فینال شد. محسن نژاد در این دیدار در حالی که با نتیجه ۴ بر صفر از ژولومان شارشنبکوف دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان عقب بود به دلیل مصدومیت از ناحیه دنده، با نظر پزشکان به کشتی ادامه نداد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی دیگر کشتی گیر خوزستانی حاضر در این رقابت‌ها در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ بالجینیام دامجین از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کنسوکه شیمیزو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله مقابل میرامبک آیناگولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. و با توجه به حضور نیافتن احمد النکدالی از سوریه، به مدال برنز این وزن دست یافت.

همچنین دیگر کشتی گیر خوزستانی حاضر در این رقابت‌ها در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی بود که در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر مقابل پریم پریم از هند به پیروزی رسید. وی در در دور دوم مقابل مومینجان عبداله یف دارنده مدال طلای بازی های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۹ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف کره ای، وی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

انتهای پیام /