شباب الاهلی۱- فولاد ۱؛ تیم نکو چند ثانیه کم آورد
شباب الاهلی۱- فولاد ۱؛ تیم نکو چند ثانیه کم آورد

فولاد خوزستان که تا پایان دقیقه 90 یک بر صفر از حریف خود پیش بود، در اولین دقیقه از وقت‌های اضافی گل خورد و برد را از دست داد.

به گزارش نخل اسپورت، جواد نکونام و شاگردانش در شرایطی مقابل شباب الاهلی امارات در دومین بازی آسیایی قرار گرفتند که امیدوار بودند با کارهای بی نقص دفاعی و البته استفاده از اشتباهات حریف روی توپ‌های ارسالی بلند به گل برسند و اولین برد را به‌دست بیاورند. آنها در اواخر نیمه دوم به گل هم رسیدند اما برای حفظ پیروزی‌شان چند ثانیه کم آوردند تا برد را در آخرین ثانیه‌ها با تساوی عوض کنند.
حالا فولادی‌ها بعد از تساوی با الغرافه قطر به دومین تساوی در دومین بازی خود دست یافتند و دو امتیازی شدند تا برای صعود به دور بعدی امیدوار به مسابقات بعدی خود باشند.

هفته دوم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا/یک‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱/ ساعت ۲۱:۴۵
داور: ریوچی ساتو کمک ها: هیروشی یاموچی و جان میهارا داور چهارم: علی ردا

اخطار
توماس اولسن(۴۷) ماجد حسن(۵۹) از شباب الاهلی
وحید حیدریه(۷۲) از فولاد

ترکیب شباب الاهلی امارات:
ماجد ناصر
سلمان خمیس
ولید عباس
عزیزجون گانیف(۷۰-عمر عبدالرحمن)
احمد نوراللهی(۸۸-القسانی)
عبدالعزیز حسین هایکال
توماس اولسن
محمد جمعه عید(۶۸-فردریکو نیکولاس)
حریب عبدالله المعظمی
عبدالعزیز سنکور
ماجد حسن الاحمدی

سرمربی: مهدی علی

ترکیب فولاد ایران:
شهاب گردان
مهدی شیری
موسی کولیبالی
حمید بوحمدان
عارف آقاسی
وحید حیدریه(۲+۹۰-سینا شاه عباسی)
سینا مریدی(۴۳-محمد آبشک)
علیرضا کوشکی (۷۷ محمدرضا عباسی)
ساسان انصاری (۴۶-ایبای گومز)
آرش رضاوند(۷۷-محمدرضا خلعتبری)
لوسیانو پریرا

سرمربی: جواد نکونام

شرح گل:

شباب الاهلی صفر – فولاد یک (دقیقه ۸۳: حمید بوحمدان): همکاری خوبی محمدرضا عباسی و حمید بوحمدان سبب شد توپ به محوطه جریمه شباب برسد؛ پاس روبه عقب عباسی به بوحمدان با ضربه این بازیکن به سمت دروازه از جناح راست همراه شد که توپ بعد از برخورد با ماجد حسن تغییر مسیر داد و وارد دروازه تیم اماراتی شد تا بازی یک بر صفر به سود نماینده ایران شود.
شباب الاهلی یک – فولاد یک (دقیقه ۹۰+۱: فردریکو نیکولاس): پرتاب بلند ماجد ناصر، دروازه‌بان شباب الاهلی تبدیل به یک موقعیت گل خطرناک برای این تیم شد؛ بازیکن تیم اماراتی از جناح چپ خودی توپ را به دهانه دروازه فولاد فرستاد تا فردریکو نیکولاس با یک ضربه ‌گل تساوی را به ثمر برساند.

دقایق حساس:
دقیقه ۴: ارسال کرنر توسط بازیکنان فولاد با ضربه سر وحید حیدریه همراه شد و توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه عبور کرد.
دقیقه ۱۳: ارسال خطرناک بازیکنان شباب الاهلی روی دروازه فولاد در غفلت بازیکنان فولاد به محمد عید رسید و شوت سر ضرب او به شکلی خطرناک از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۲۵: حمله برق آسای بازیکنان شباب الاهلی به مهاجم این تیم رسید ؛ ضربه او در لحظه آخر به بازیکنان فولاد برخورد کرد و به زمین برگشت.
دقیقه ۳۱: ارسال بازیکنان فولاد روی دروازه شباب الاهلی بعد از چند ضربه روی سر حمید بوحمدان فرود آمد اما ضربه او روی سقف دروازه تیم اماراتی نشست و راهی به دروازه نیافت.
دقیقه ۲+۴۵: سانتر شیری روی دروازه شباب الاهلی به آرش رضاوند رسید. ضربه این بازیکن به زیر توپ زده و راهی اوت شد.
دقیقه ۵۵: لوسیانو پریرا روی ارسال حمید بوحمدان داخل محوطه جریمه ضربه سر زیبایی را به توپ زد که با بدشانسی توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۵۷: در شلوغی محوطه جریمه روی یک ارسال اولسن با ضربه سر دروازه فولاد را تهدید کرد اما شهاب گردان درازکش توپ را مال خود کرد.

دقیقه ۵۷: حریب عبدالله، بازیکن تیم شباب الاهلی در محوطه جریمه فولاد سرنگون شد و در حالی‌که اعضای تیم امارات اعتقاد به پنالتی داشتند اما داور از این صحنه عبور کرد و رای به ادامه بازی داد.
دقیقه ۶۶: در شلوغی محوطه جریمه شباب الاهلی توپ برای سرزنی بوحمدان مهیا شد اما ضربه این بازیکن را ماجد ناصر در اختیار گرفت.
دقیقه ۸۸: بازیکنان شباب الاهلی صاحب یک موقعیت خطرناک روی دروازه فولاد شدند، در حالی‌که شهاب گردان هم جا مانده بود اما ارسال بازیکنان اماراتی را موسی کولیبالی دور کرد و اجازه نداد دروازه باز شود.
دقیقه ۲+۹۰: ارسال کرنر خطرناک خلعتبری روی دروازه شباب الاهلی را مدافعان برگشت دادند؛ در ادامه بوحمدان از راه دور اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

شرح بازی:
دو تیم در نیمه اول بیشتر به دنبال محک زدن یکدیگر بودند و اینکه دروازه‌شان را بسته نگه دارند. به همین‌خاطر در این نیمه بازی بیشتر در میانه زمین دنبال شد و البته روی ارسال‌های بلند شاهد ایجاد موقعیت‌های گلزنی نیز بودیم.
در نیمه دوم بازی کمی زیباتر شد. اگرچه دو تیم بازی فیزیکی را به‌نمایش گذاشتند اما بی محابا‌تر حمله می‌کردند. انجام تعویض‌ها از سوی دو سرمربی بازی را زیبا‌تر کرد و باعث شد گل اول فولاد هم به ثمر برسد. بازیکن تعویضی نکونام، سینا عباسی با پاسکاری خود با حمید بوحمدان نقش ویژه‌ای روی این گل داشت.
بعد از گل، شباب الاهلی که چیزی برای از دست دادن نداشت برای جبران تلاش زیادی کرد تا اینکه در ثانیه‌های پایانی به هدف خود رسید و گل تساوی را زد.
بعد از گل، در یک دقیقه آخر مسابقه فولاد دو کرنر به‌دست آورد که راهی به دروازه پیدا نکرد و بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

بهترین بازیکن زمین: ولید عباس
مدافع تیم اماراتی در طول این مسابقه بارها روی ارسال‌های بلند فولادی‌ها عملکرد مناسبی داشت و قطع توپ‌های خوبی انجام داد. او چند فرصت گلزنی را از مهاجمان فولاد گرفت و در نهایت هم به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب و معرفی شد.

اتفاق ویژه؛ اشتباه نوراللهی، غیبت قایدی
احمد نوراللهی و مهدی قایدی دو بازیکن ایرانی شباب الاهلی در این بازی سرنوشت متفاوتی داشتند. مهدی قایدی در لیست ۲۰ نفره نبود. احمد نوراللهی اما با وجود حضور فیکس روی صحنه گل فولاد اشتباه کرد. در این صحنه شوت حمید بوحمدان با برخورد به پای احمد نوراللهی تغییر مسیر داد و وارد دروازه خودی شد. برخی این گل را به نام نوراللهی ثبت کردند و برخی دیگر آن را به نام حمید بوحمدان که زننده شوت بود، نوشتند.

*حواشی:
*جواد نکونام و مهدی علی سرمربیان دو تیم قبل از شروع بازی خوش و بش گرمی با هم داشتند.

*احمد نوراللهی هافبک ایرانی تیم شباب الاهلی قبل از شروع مسابقه به سمت نیمکت نشینان فولاد رفت و با آنها برخورد صمیمانه‌ای داشت.
*مهدی قایدی، مهاجم ایرانی شباب الاهلی که در لیست ۲۰ نفره تیمش در بازی امشب حضور ندارد، با حضور در استادیوم با اعضای تیم فولاد دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
*در دقیقه ۴۳ سینا مریدی بازیکن فولاد از ناحیه ساق پا دچار مصدومیت شد تا اولین تعویض جواد نکونام اجباری باشد.
*در دقیقه ۶۰ مسابقه علیرضا کوشکی با بازیکن شباب الاهلی امارات برخورد سختی از ناحیه صورت داشت و داور بازی را متوقف کرد. خوشبختانه در این صحنه مصدومیت شدیدی برای دو بازیکن پیش نیامد.
*در دقیقه ۷۸ شهاب گردان دچار مصدومیت از ناحیه مچ دست شد و روی زمین افتاد اما او مشکل خاصی نداشت و بعد از ثانیه هایی از روی زمین بلند شد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش۳