خلیج‌فارس۱(۵)–مس‌رفسنجان۱ (۳)؛غول کشی ادامه دارد!
خلیج‌فارس۱(۵)–مس‌رفسنجان۱ (۳)؛غول کشی ادامه دارد!

تیم فوتبال خلیج فارس ماهشهر دست به شگفتی بزرگی زد و با عبور از سد مس رفسنجان، راهی مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد.

به گزارش نخل اسپورت ، در یکی از دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، دو تیم خلیج فارس ماهشهر و مس رفسنجان به مصاف هم رفتند که این دیدار پس از تساوی دو تیم در زمان عادی، به وقت‌های اضافه کشیده شد که دو تیم در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش به نتیجه یک – یک مساوی رضایت دادند؛ نهایتا در ضربات پنالتی این تیم خلیج فارس ماهشهر بود که موفق به شکست حریف خود شد و به دور بعد صعود کرد.

این بازی به دلیل اینکه استادیوم شهر ماهشهر از آمادگی لازم برای میزبانی برخوردار نبود، به ورزشگاه تختی آبادان منتقل شد. بازی با حملات مسی‌ها آغاز شد و این تیم در دقیقه ۲۱ به گل رسید. روی یک شوت از راه، مهدی امیری سنگربان خلیج فارس توپ را دفع کرد و این فرصت در اختیار محمدرضا سلیمانی قرار گرفت تا دروازه میزبان را باز کند.

در حالی‌که انتظار می‌رفت که شاگردان محمد ربیعی در این مسابقه کار راحتی در پیش داشته باشند، اما این اتفاق رخ نداد و مس با همین برتری یک گله تا دقیقه ۸۵ از حریف خود پیش بود تا اینکه تعویض‌های طلایی موسی قنواتی پاسخ داد و در کمال ناباوری همگان، ماهشهری‌ها موفق شدند دروازه حریف را باز کنند.

ارسال حامد کتاب‌قلعه که روی یک حرکت بدن به مدافع مس به‌دست آمده بود، درون محوطه جریمه برای عباس قاسمی ساخته و پرداخته شد و این بازیکن با شوتی محکم و دیدنی، دروازه مس را باز کرد و حساب کار یک – یک مساوی شد. این بازی تا پایان ۹۰ دقیقه نیز باقی ماند و کار به وقت‌های اضافه کشیده شد.

در زمان های اضافه، مس فرصت رسیدن به گل برتری را داشت که ضربه گادوین منشا به تیر دروازه برخورد کرد و در پایان ۱۲۰ دقیقه، دو تیم به همان نتیجه تساوی یک – یک رضایت دادند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی، مهدی امیری سنگربان خلیج فارس ماهشهر بود که توانست با مهار ضربات پنالتی عقیل کعبی و مهرداد رضایی، تیمش را راهی دیدار نیمه نهایی کند. گادوین منشا و قائم اسلامی خواه، تنها بازیکنان مس بودند که ضربات خود را به گل تبدیل کردند.

در سمت مقابل نیز عباس طهماسبی، بهمن جهان تیغ، علی عسکری و عباس قاسمی برای خلیج فارس ماهشهر ضربات خود را وارد دروازه مس رفسنجان کردند تا شگفتی بزرگی در این مرحله از رقابت‌ها رخ داده و تیم دسته دومی خلیج فارس راهی دور نیمه نهایی شود.

دو تیم پرسپولیس و آلومینیوم اراک فردا در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف هم می‌روند که برنده این دیدار به مصاف خلیج فارس ماهشهر می‌رود.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ورزش۳