درخشش کشتی‌گیران خوزستانی در مسابقات بین‌المللی بلغارستان
درخشش کشتی‌گیران خوزستانی در مسابقات بین‌المللی بلغارستان

هر سه کشتی‌گیر جوان خوزستانی اعزامی به مسابقات بین المللی بلغارستان موفق به کسب مدال شدند.

به گزارش نخل اسپورت؛ رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف بلغارستان طی روزهای ۲۸ بهمن لغایت اول اسفند ماه در شهر ولیکو ترانوو برگزار شد و در پایان تیم ایران در مجموع به ۲ مدال طلا، یک مدال نقره و ۴ مدال برنز دست یافت که هر سه کشتی‌گیر جوان خوزستانی موفق به کسب مدال در این مسابقات شدند.

سعید اسماعیلی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال طلا و علیرضا عبدولی و علیرضا مهمدی نیز در اوزان ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم از خوزستان به مدال برنز دست یافتند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی سعید اسماعیلی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر عبدالجابر جباری از الجزایر را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ از سد ژولامان شارشنبکوف دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان گذشت. اسماعیلی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۲ ادموند نازاریان از بلغارستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با توجه به حاضر نشدن ایراکلی دیزیمستاراشویلی از گرجستان به دلیل مصدومیت به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۷۲ کیلوگرم علیرضا عبدولی در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱ پورتمانن از سوئیس را مغلوب کرد و در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب علی ارسلان کشتی گیر کشورمان از صربستان شد و با توجه به راه یابی ارسلان به دیدار فینال، عبدولی به گروه بازنده ها راه یافت. وی در این گروه با نتیجه ۶ بر صفر حریف هندی را از پیش رو برداشت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار اوتار آبولادزه از گرجستان را با نتیجه ۹ بر ۶ و ضربه فنی شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۱ کیسمونی از مجارستان را مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه ۸ بر ۱ از سد آسیکیف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب گلا بولکوادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ از سد برانکو کواسویچ دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان گذشت و به مدال برنز دست یافت.

شایان ذکر است؛ در این دوره از مسابقات ملک محمد بویری مربی سازنده خوزستانی نیز تیم ملی را همراهی کرد.
خبرنگار: زینب سلمان زاده