پرسپولیس – فولاد؛ جنگ برای جام
پرسپولیس – فولاد؛ جنگ برای جام

پرسپولیس و فولاد امروز در سیرجان برای فتح سوپرجام فوتبال ایران به مصاف هم می‌روند.

به گزارش نخل اسپورت، سوپرجام فوتبال ایران میان تیم های پرسپولیس و فولاد امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۷:۱۵ در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان (ورزشگاه خانگی گل‌گهر) برگزار می شود و در پایان، برنده این دیدار جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.

پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ برتر و فولاد به عنوان قهرمان جام حذفی، قرار است برای کسب هفتمین سوپرجام ایران تلاش کنند. این مسابقات در زمین بی طرف و بدون حضور تماشاگران (به علت شیوع کرونا) انجام می‌شود.

پرسپولیس با چهار قهرمانی متوالی که دو مورد آن بدون برگزار مسابقه به دست آمده است، پرافتخارترین تیم این مسابقات است. تیم های صباباتری و ذوب آهن دیگر قهرمانان این مسابقات هستند که هر کدام یک بار موفق به بالا بردن این جام شده اند.

فولاد خوزستان در سال ۸۴ در اولین دوره سوپرجام به عنوان قهرمان لیگ برتر حاضر بود که با ۴ گل، سنگین‌ترین شکست را در تک دیدار این مسابقات متحمل شد و دستش از رسیدن به جام کوتاه ماند.

حالا پرسپولیس شانس کسب پنجمین جام و فولاد کسب اولین جام قهرمانی خود را در این مسابقات دارند.

این دو تیم چندین روز قبل در اولین دیدار از دور برگشت لیگ برتر هم به مصاف هم رفتند که شاگردان گل محمدی با یک گل فاتح این دیدار شدند. بازی رفت دو تیم هم در حالی با برتری ۳ بر یک پرسپولیس در خوزستان تمام شد که عبدالله ویسی هدایت فولاد را بر عهده داشت.
پرسپولیس

سرخپوشان پایتخت در حالی پا به زمین مسابقه می‌گذارند که در فصل جاری نتایج خوبی کسب کرده اند. آن ها با سه امتیاز اختلاف نسبت به استقلال، در لیگ برتر دوم هستند و توانستند در جام حذفی هم دو دیدار متوالی را با پیروزی پشت سر بگذارند.

یحیی گل محمدی، سرمربی سرخپوشان در حالی تیمش را برای این دیدار آماده می کند که ۱۰ روز قبل استعفا کرده بود اما با حل بخشی از مشکلات به تیمش بازگشت.

او در نشست خبری این بازی گفت: پرسپولیس همیشه برای برنده و قهرمان شدن می‌جنگد. در نهایت تقدیر است که نشان می‌دهد چه اتفاقی رخ می‌دهد. ما برای قهرمان شدن، با همه وجود می‌جنگیم.
فولاد

جواد نکونام در دومین فصل حضور خود در فولاد، توانست تیمش را سال گذشته و در فینال جام حذفی با عبور از استقلال قهرمان کند و حالا مزد قهرمانی خود را با حضور در آسیا و سوپرجام می گیرد.

او بعد از بازگشت به فولاد، سعی در ترمیم نقاط ضعف تیمش کرده و به تازگی دو بازیکن جدید را هم از استقلال به خدمت گرفته و قرار است در این دیدار از نفرات جدید هم استفاده شود.

جواد نکونام در نشست خبری این بازی گفت: باعث افتخار ماست که در سوپرجام بازی می‌کنیم. تنها تیمی در ایران هستیم که در چهار جام بازی می‌کنیم. باید در جام حذفی، لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و سوپرجام بازی کنیم و برای هر چهار جام زحمت کشیده‌ایم و تا آخر ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا